Toplumda kadını ezen laflar

erkeklerin genel olarak kullandığı erkek sözü , erkek adam gibi laflar sizide sinirlendirmiyormu bide bunların daha ileri boyutu kadının cinselliğini aşağıyan s*kmek becermek gibi laflarda var beni çok sinir ediyor kızlar sizi ediyormu erkekler siz kullanıyormusunuz neden kullanıyorsunuz

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçekten de en çok erkeği ezer erkeklik... Yanındaki kıza laf atana okkalı bir kafa atamamanın, maçta topu tutamamanın, askerde düşmanı mıhlayamamanın, yatakta kadını haklayamamanın, eve ekmek taşıyamamanın yarattığı tahribat o denli büyüktür ki bunlarla baş edebilmek, ezikliğini örtebilmek için efsaneler uydurarak erkekliğini yüceltir erkek: Adama öyle bir kafa atmıştır ki, topa öyle çakmıştır ki, kızı öyle haklamıştır ki... Malum, bir kızla birleşerek erkekliğini "kazanır"; kız ise erkekle birleşerek kızlığını "kaybeder". Erkeklik bayrağı, en çok da zifaf döşeklerinde, askere uğurlama törenlerinde, büyük derbilerde, meclis kürsülerinde, evlerde yüceltile yüceltile insanlığın başına bela olmuştur. Kim bilir kaç zifaf cinayetinde erkeklik zaafının duyulmasından kaygılanan erkek kaygıları rol oynamıştır. Kaç namus cinayetinde, kaç sevilmemiş çocukta, ilan edilememiş kaç aşkta, yok yere çekilmiş kaç hançerde, gereksiz yere ilan edilmiş kaç savaşta bu fuzuli dolduruşun parmak izleri vardır.

Can Dündar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• erkek gibi kavramı aslında hakaret amaçlı değil. erklerde olması gereken vasıflar vardır. kadınlarda da kadına yakışır olması gereken vasıflar vardır. erkek gibi sözü genelde erkeğe yakışan davranışta bulunmayanlara söylenmek üzere oluşmuş bir söz olup heryerde kullanılır olmuş. mesela kadınlar içinde "anadolu kadını" deyimi vardır. mertliğin doğruluğun ciddiyetin analığın bir ifadesi. çıkış amaçları çok güzel şeyler içindir ama yerli yersiz kullanıldı mı anlam ve çağrışım farklı olur

gelelim küfürlere. si**mek, becermek ... bütün bu kelimeler erkeğin cinselliğe bakış açısı, cinsel karakterini ortaya koyar. kişinin cinsel bilgisi eğitimi ile ilgilidir. cinselliğin bir paylaşım olduğunu bilmez sadece erkeğe hizmet eden bir birliktelik olarak bilirse bu kelimeleri kullanır. ama bunun paylaşım olduğunu bilen paylaşan erkek ise küfürlü konuşacaksa bile bunu si**mek değil si**işmek olarak kullanır. seviştik, birlikte olduk gibi sözler kullanır

0|0
    0|0
  • kusura bakma ama özellikle kendisine küfür etmemden hoşlanan çok sayıda kız tanıyorum :) sanırım herkez senin gibi düşünmüyor. Ayrıca emin ol erkekler kadınlara karşı birbirlerine kullandıklarından daha kibar laflar kullanıyor...

0|0
    0|0
  • erkek argosu

lakin aynı lafları kızlar söylemesin

0|0
    0|0
  • böyle laflardan hoşlanmayan kızların yanında kullanmıyorum. hoşlanan kızların yanında kullanıyorum :) emin ol hoşlanan kız çok var.

0|0
    0|0
  • Bu laflar seni rahatsız ederken

Bazı hemcinslerinden de duyduğumuz bir gerçek

Bende rahatsız oluyorum ama keşke çözüm olsa buna

0|0
    0|0
  • türkiyede ki erkeklik anlayışı cinsellikten geçiyor malesef belli bir dönemde

bu da sizin işinize geliyor aslında pohpohlanmalar peşinde koşmalar vs vs

0|0
    0|0
    • ama bazı laflar insanın ağırına gidiyor

• bu toplumuzda bir gerçek

erkelik belli döneme kadar yaptıgın ,yattıgın kadınlar sayısı kadar erkelikle eşdeger :S

• tamamen söylemek isteklerimi söylemişsin çok haklısın

• Toplumda kadını ezen laflar demişsin dediklerin ezelden beri kullanılır

Bence bunlardan daha ezici laflar var

0|0
    0|0
    • daha ezici ?

• Bir ortam olur mesela orda kadınları aşalıyan erkek tiplerinden çok sinir olurum mesela..

Hani yani ben benim sen kimsin gibisinden

• kadın mı adamlar eşine / sevgilisine değer vermiyor ki

0|0
    0|0
  • rahatsız edici evetde karşı cinslerdende böyle laflar çok hadi erkeğin bir dayanğı var karşı cins neyine güveniyor olmayan şeyle:D

0|0
    0|0
    • ama mesela normal bir cinsel birleşmede bile kadın sanki eziliyormuş gibi bilinip öyle laflar söyleniyor

• egosu tavan yapmış bir kişi her türlü saygısızlıgı yapabilir o onu normal olarak görüyor öyle yetişmiş yanlış yetişmiş

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir yerde okumuştum.Becermek kelimesini kullananların becerebildiği tek iş o dur diye.çok ta doğru bence.boş beyinli bol var etrafta.

0|0
    0|0
  • elinin hamuruyla erkek işine karışma (bunu diyenlerden nefret ediyorum)

1|0
    0|0
Yükleniyor...