Boy uzatmak için her şeye hazırım?

18 yaşındayım boyum 1.64 ve bu beni çok rahatsız ediyor annem 1.55 babam 1.70 uzamak için her şey yaparım

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• https://www.youtube.com/watch?v=Pcs_SbD-tlM
    milli sporcuyum tavsiye ediyorum. Ama asla pes etme yarıda bırakma

0|1
    0|0
    • Bunun yanı sıra uykuna özen göster iyi beslen

• Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler ve Morel için

• Ne demek soruların olursa bana ulaşabilirsin.

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum, yorumumu iyi oku uzun olacak biraz ama madem hazırsın ozaman iyi oku. Birçok kişiye boy uzaması hakkında yazdım ben buradan sanada yazıyorum.

Öncelikle yaşın daha genç 18 yaşındasın, erkeklerin fiziksel gelişim tamamlanması 25 yaşına sürer, ( sakal, kıllanma, boy uzaması, kas gelişimi vs ) buda demek oluyorki evet daha sen uzama çağındasın ve uzayabilirsin. Fakat şöyle bir durum var,18 yaşından sonra ''eğer istediğin boy 5-6 cm veya bilemedin 10 cm kadarsa'' bu kendi kendine olacak iş değildir. Yapman gereken antrenmanlar, uyman gereken düzen, ve yemen içmen gereken besinler var.

Şimdi onları biraz sana açıklıcam, öncelikle saat 22.30 / 23.00 gibi uyuman lazım büyüme hormonları en iyi o saatlerde salgılanır çünkü, haftada en az 3-4 kez uskumru ve palamut tarzı balıklar tüketmen gerekiyor, süt günde en az 1 litre içmen gerekiyor, çok fazla su içmende lazım, su içmenin bile boy uzamasına faydası oluyor. Kahve çok fazla tüketmeyeceksin vücuttaki kalsiyumu öldürüyor çünkü, yoğurt, özellikle yumurta beyazı yemen lazım çay olarak biberiye çayı iç, haftada birkaç defa. Bu yazdığım besin programını ''harfiyen uygula 1 tanesini bile geçme''

Egzersizlere gelirsek , sırasıyla arka bacak esnetme, ön bacak esnetme, günde 100 defa zıplama, barfiks demirine asılı durma yapman gerekiyor. Arka Bacak esnetmede 5 dakika kadar gericeksin bacağını ( önemli olan acıması, acıdığında bırakma ) setlere bölebilirsin,1 set 1 dakka yap 2. set de 1 dakka yap öyle öyle git. Ön bacak estnemede aynı, barfiks demirine asılı kalmada 5 dakka.

Ben 18 yaşında iken 175 ti boyum, tamam orta boyluydum kısa değil fakat etrafımdaki arkadaşlarımın uzun oluşu beni çok üzüyordu komplekse giriyordum. Daha sonra bu tarz bir program izledim ve birkaç sene içinde boyum santim santim uzadı. Şuanda boyum 184 ve yaşım 28 yalnızca disiplinli olman lazım.

Ek olarak vücut geliştirmeyede git büyüme hormonunu 6 kat daha arttırır vücut geliştirme yaparsan. Benden sana tavsiye.

0|1
    0|0
    • Büyüme hormonu artırıyor ama ağır çalışmak boy uzamasını engeller diyorlar çok sağol bu arada çok teşekkür ederim

• Öyle birşey yok ''ağırlık çalışmak boyu kısaltır'' anlayışı ne yazıkki toplumda ''yalnış bilinen şeylerden'' ha tabi şöyle bir durum var eğer sen çok ağır ''Squat'' girersen, ya da omuriliğine çok ağır baskı yapacak hareketler yaparsan ozaman kısaltabilir oda zaten 1-2 cm olur.

Onun haricinde ağırlık çalışmanın boy uzamasına bile katkısı vardır, çünkü büyüme hormonlarını 6 kat daha fazla çalıştırır. Eğer ağırlık kaldırmak boy uzamasına engel olsaydı Arnold Schwarzenegger 17 yaşında 8 CM birden uzamazdı. Arnold 18 yaşında dünyanın en geniş omuzlu insanı olmuştu, vücut çalışmanın resmen suyunu çıkarmış ağır ağır kilolarla giren bir adam o yaşta 8 CM kadar boyu uzadı.

Aynı şekilde Cristiano Ronaldo, kendisi 19 yaşındayken 178 boyunda daha sonra bu yazdığım gibi bir program uyguluyor ve şu anki yaşına kadar tam 9 CM uzuyor şu an 187 boyu var kendisinin. Tek yapman gereken azim ve istikrar, belki bu hareketleri yaparken üşeneceksin, yorulacaksın, sıkılacaksın... ama devam edeceksin, eğer istiyorsan.

• Böyle şeylerde çok psikolojide önemlidir, eğer uzamayacağını düşünür durursan yediklerinin içtiklerinin ve yaptığın egzersizlerinde zerre faydası olmaz bilesin. İlk başta pozitif düşünüp inanacaksın.

Kızlar Ne Diyor 5

• Bu saatten sonra en fazla 1.69 olursun. Iyice bir arastir

0|1
    0|0
  • Spor yapmalısın

0|1
    0|0
  • 156 boya 46 kiloyum 😄

0|0
    0|0
  • daha vaktın var bence. askerde bıle uzayan oluyormuş. çok fazla süt yoğurt tüket. tabi zararlı olmayacak kadar onun sınırını öğrenirsin sen. benim kardeşim bu şekilde zorlaya zorlaya uzadı valla.

0|1
    0|0
  • basketbol oyna

0|1
    0|0
    • Yapamıyorum nefret ediyorum basketboldan

Erkekler Ne Diyor 6

• En fazla 1.72 olursun bence o da spor yapacaksın protein aģirlıklı besleneceksin her aksam yatarken ballı pekmezli süt falan... en az 3 4 sene daha hergün duzenli spor ve beslenme belki dahada fazla uzaya bilirsin.

0|1
    0|0
  • Bitti o iş birader bu zamana kadar yapman lazımdı

0|0
    0|1
  • Genetik kısa. Ne yapsan olmaz.

0|0
    0|1
  • boynundan ipe asıl sallan şaka şaka basket oyna bazıları geç uzar acele etme. 24 e kadar yolu var

0|0
    0|0
    • Kardeşim yorumları oku bir basket oynamayı sevmiyorum sağol yinede

• oynamayı sevmek zorunda değilsin zaten, esprisini anla yeter zıplamak en önemlisi, zıpla o zaman buda yeterlidir. topun esprisi elinde ağırlıkla zıplamak zorunda olman, dambıl al eline ve zıpla

• makınenın boyuda uzarmı acaba :)

0|0
    0|0
  • Spor salonuna git hocanın eline bırak kendini

0|1
    0|0
Yükleniyor...