Hangi Futbol takımının Teknik Direktörü olmak isterdiniz?

Teknik Direktör olmak için Futbolcu olmak gerekmez Bu konu hakkında Jose Mourinho ; jokey olmak için önce at mı olmak gerekiyor? Cevabını vermiştir.
Ben Porto'nun Teknik Direktörü olmak isterdim nedense Barcelona-Real Madrid zaten Dünya Yıldızı ben Her kupayı kaldırsamda sıradan sayılır fakat Portonun tüm kupaları kaldırmasına en büyük etken olarak beni gösterirler diğer nedeni ise Porto'nun Altyapısına güvenimdir

İşte Porto'nun 2004-2014 Sezonları arasında 20 Milyon Euronun üzerinde sattığı oyuncular :
2004 : Paulo Ferreira / Chelsea / 22 Milyon Euro
2004 : Deco / Barcelona / 23 Milyon Euro
2004 : Ricardo Carvalho / Chelsea / 33 Milyon Euro
2007 : Anderson / Manchester United / 34 Milyon Euro
2007 : Pepe / Real Madrid / 32 Milyon Euro
2008 : Jose Bosingwa / Chelsea / 23 Milyon Euro
2008 : Ricardo Quaresma / İnter Milan / 25 Milyon Euro
2009 : Lucho Gonzalez / Marseille / 21 Milyon Euro
2009 : Lisandro Lopez / Lyon / 25 Milyon Euro
2010 : Bruno Alves / Zenit / 23 Milyon Euro
2010 : Radamel Falcao / Atletico Madrid / 50 Milyon Euro
2012 : Hulk / Zenit / 60 Milyon Euro
2013 : Joao Moutinho / Monaco / 28 Milyon Euro
2013 : James Rodriguez / Monaco / 50 Milyon Euro
2014 : Eliaquim Mangala / Mnchester City / 50 Milyon Euro

Portonun 10 Senede sattığı oyuncularla (2004-2014) kasasına koyduğu para : 772 Milyon Euro

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Tottenham

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 7

• arsenal profil fotomdan anlaşılacağo üzere

0|1
    0|0
  • ben paraya inanmam akhisar gibi altınordu gibi galatasaray gibi parasız takımları seçerdim.

0|1
    0|0
  • Newcastle united ı alan shearer dan dolayı çok severdim. Bide kuzey İngiltere olduğu için tercihim Newcastle olurdu.

0|0
    0|0
  • bu adamların çoğu porto nun altyapı dan çıkardığı futbolcuları değil genelini 300 400 bin euro verip güney amerika ve afrikadan getirip parlatıp çok astoronomik fiyatlara sattılar scoutları çok iyi porto nun

0|0
    0|0
  • real madrid

0|0
    0|0
  • Kasasina girdi de ne oldu. Adam akilli futbolcu alip yatırım yapmiyorlar ki

0|0
    0|0
    • Ayrica Fenerbahçe 😎

• Paraya kıyamıyorlar ben olsam bende kıyamam Zaten altyapı makine gibi çalışıyor değilse Messiyi Ronaldoyu ve Neymarı alırlar üste para kalır.

• Portekiz'de her daim şampiyonluğa oynuyorlar. Şampiyonlar Ligi'nde düzenli olarak belli başarılar kazanıyorlar, kupayı almışlıkları bile var.

Endüstriyel futbol denen şey bu işte, adamlar üniversite gibi olmuşlar, bünyelerinde nitelikli futbolcuların yetişmesini ve hem klübe hem futbola hizmet etmesini sağlamaya çalışıyorlar.

bir dünya para kazanıyor, sağlam bir gelenek oluşturuyorlar.

Bu zihniyet sayesinde mesele Porto'yu yerini kaybetmiş, krize girmiş halde göremezsin pek, iki sene şampiyon olamazsa üçüncü sene biraz yüklenir alır ligi. Bunu yapacak yapı var klüpte.

• Porto'nun başkanı Kayseri'li olabilir hacı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...