Spora yeni başladım nasıl beslenmeliyim bir yardım edin?

19 yaşındayım 1.82 boy 90 kgyim akşamları çıkıp spor yapıyorum 2-3 haftada 5 kg verdim sabahları yulaf ezmesi yiyorum arada ama tadı berbat bir beslenme programı oluşturup ona göre hareket etmek istiyorum bilgi sahibi olan varsa aranızda yardımcı olursa sevinirim

normalde kendimle barışık bir insanımdır ama polislik sınavlarına hazırlanıyorum onun için spor yapmaya başladım :D

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Yağsız ve protein ağırlıklı beslenmelisin antrenmandan önce karbonhidrat sonra protein ağırlıklı

0|1
    0|1
    • sabahları yulaf ezmesi yiyorum öğlen dışarıda olduğum için neler yiyebilirim o biraz sıkıntı yaratıyo?
      protein ağırlıklı dediniz ya öğlenleri tavukçudan kanat türü bişeyler alıp yesem zararı olur mu acaba

• Zararı olmaz ama kanat yağlı olur :) et süt ürünleri tuket kızartma falan yeme

Kızlar Ne Diyor 2

• Benm erkek arkadaşım da spor yapıyor kesinlikle tatlı hiçbir şey yemiyor hamur işleri ve tuzu da kesti günde 6 öğün yemek yiyor tabi ara öğünlerle toplam 6 oluyor. Sabahları yumurta yiyor 5 tane falan :D günün geri kalanında da protein ağırlıklı besleniyor sen de böyle yapabilirsin hem zayıfladı hem de kas oranı arttı böylece

0|1
    0|0
  • Boyunla kilon orantili aslinda sayılır diyelim 10 kilo versen yeter sanrm ekmegi kes hic yeme

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• spor derken biraz daha ac kardes vucut gelistirmemi

0|0
    0|0
    • şu an kilom fazla oldugu için sadece kardiyo yapıyorum yani zayıflamak için ondan sonra tabikide vücut geliştirmeyede başlarım ama dışarıda yaptığım için zor oluyo

• kardes yapacagin basit. Boy kiloya gore gunluk aktivitesiz kac kalori harcadiginin hesabini google dan bak ve not et. Sonra yaptigin spor (dikkat et kosma yapiyorsan dengeli kilo vermen gerek aksi takdirde diz kapaklari gibi hassas bolgelere zarar verebilirsin) kalorisini de google dan hesapladigin kaloriye ekle ve toplam harcanan kalorin ortaya cikmis olacak. Ornegin 3900 kalori

Simdi gelelim beslenmeye. Bir kere bu cikan kaloriyi gecmeyeceksin ve protein agirlikli fakat karbonhidratsiz bir beslenme programi. Ornegin

Sabah kalktiginda 1 tam 2-3 yumurta beyazi

Cok acikiyorum abi ara ogun dersen yarim yagli sute musli tarzi veya meyve

Oglen salata (vucudunun yaga da ihtiyaci vsrar ve bu yag sadece zeytin yagi olsun) tavuk ayran.

Yine acikirsan ara ogun tam bugday 1 dilim ekmege lor peynir

Aksam salata tavuk

yatmadan once yogurt sut urunleri

Kisacasi yedigin veya yiyecegin tum besin degerlerine dikkat edip yagsiz karbonbidratsiz beslenme programina uyman gerekir.

• Kendi başına mı yapıyorsun, yoksa bir spor salonuna mı gidiyorsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...