8 Mart Dünya Kadinlar Gününün tarihçesi nedir?

8 mart dünya kadınlar günü; bu günün öz anlamı nerden geliyor , tarihçesi nedir ? popüler kültür kavramını yaşayan kadınların bu güne dahil olma olasılığı nedir acaba?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• 8 Mart günü 1923'de düz yolda trafikte arabayı ilk istop eden kadına ithafen kutlanmaktadır.

0|1
    0|0
    • bu Rusyada 300 emekçi kadının fabrikada çıkan yangın sonucu hayatını kaybetmiş olmasına ithafen olmasın

• yanlış biliyorum der 5 yıldızı basar kaçarım o zaman.

Kızlar Ne Diyor 3

• newyorkta bir fabrikada çalışan kadınların düşük ücretle agır işler yaptırılarak çalıştırılması üzerine, kadınların yaptıgı grevde, polisin grevi dagıtmaya calışması sonucu bir yangın cıkar ve bu yangında 140 kadın yanarak ölür..bu kadınlar icin halk cenaze töreni düzenler ve 100 bin kişi katılır törene..Olay 8 mart ta ve 1870 li yıllarda olmuş..O gunden itibaren emekci kadınlar günü adı altında kutlanır..aslında kadınlar günü çalışan kadınlar icin kutlanmaya başlanmıştı ama günümüzde tüm kadınların günü olarak kutlanıyor..bu yüzden populer kültür kavramını yaşayanya da yaşamayan kadın olarak ayıramıyoruz malesef:)

0|0
    0|0
  • Gün geçti artık

0|0
    0|0
    • gün geçtiği zaman anlamda geçiyor sanırım gelecek 8 martta öğrenirim artık

• Buna benzer sorulara göz gezdirebilirsin. Çok yanıt var

• kadın işçilerle ilgili bir gecmişi var. google'a sor söyler sana.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• artık 9 mart.s

0|0
    0|0
  • Şuan 9 mart kardes gelecek seneye konusuruz bunları

0|0
    0|0
    • kardeş mi babamla annenin bir yakınlaşmasının olduğunu sanmıyorum...

• sen annenle benim yakınlaşmamdan oldun emin olabilirsin bundan...

Yükleniyor...