Polis haksız yere ceza mı yazdı bize? Lütfen bakın.

Arkadaşlar bundan 1 saat önce sevgilimle arabada oturuyorduk. Arabanın park yerinde hiç bir sıkıntıda yoktu. Ve birşey yapmıyorduk. Polis arabası yaklaştı, artist tavırlarla sanki bizi yakalamış edası ile arabadan indirdi bizi hesap sormaya başladı. Sinirlerim bağırdım çağırdım. Bir şey yapmadığımız halde bizi suçlayamazsınız dedik. Adamda biliyor sadece oturduğumuzu, kıvırdı lafı değiştirdi durdu. Takmış kafasına ceza yazacak. "Madem öyle yüksek seste müzik dinlemekten ceza yazacağım" dedi.

Öyle birşey olmadığı halde de yazamazsınız kardeşim dedim. Neymiş güya biri şikayet etmiş bizi arabada birşeyler yapıyormuşuz diye. Kim şikayet ettiyse getir kardeşim dedik. Birşey demiyor. Kişi başı 88 tl ceza yazıp gittiler.

1.Arabada sadece oturuyorduk.

2. 18 yaşından büyüğüz.

3. Yüksek sesle müzik dinlemekte yoktu.

4.Bizi uygunsuz bir şekilde yakalamadılar.

Ceza yazmaya hakları var mı ? Ne yapabiliriz ?

Güncellemeler:
Şikayet etsem ne sanki ? Türkiye de kim hakkını aramışta bulmuş.

0|0
2|20

En İyi Erkek Görüşü

• Bu türden bir çok davadan çok iyi sonuçlar alınabiliyor zaten şikayet etmez diye böyle rahat davranıyorlar.. Sen o artistleri birde Amirleri senle yüzleştirirken nasıl el pençe durduklarını ve nasıl özür dilediklerini bir gör zaten için soğur..

Normalde sizi o arabadan indirmesi için bile birçok protokol gerekli..

Şimdi uğraşmıcam diyosan cezayı 15 gün içinde öde %30 indirimli ödersin..

Ve medyaya bunu haber olarak servis etmeni tavsiye ederim, ayrıca Emniyetin, İç işleri bakanlığının hatta olayın geçtiği mekanın Belediyesine dahi aynı şikayet mesajını yolla muhakkak geçte olsa geri dönüş alırsın..ve o zaman gerekli görülürse kamu dava açar sen uğraşmazsın..sadece çağırıp bir yazılı ifadeni isterler..

Ayrıca gizli kamera kaydı filan boş işler bunlar sadece medyada kullanılır savcılık gerekli görürse soruşturma açar..mahkemede delil olarak kabul edilmez.. Çünkü kişinin rızası olmadan görüntüsü veya sesinin kaydedilmesi yasaktır ve ayrı bir suçtur...

Bu bilgileride size kimse bedava vermez 150 TL Avukatlık ücretimi hesabıma yatırırsınız umarım ;)

0|1
    0|0
    • dilersen basın bülteni maillerini tek parça halinde size yollayabilirim..1 mesajınız hepsine birden ulaşır..

Erkekler Ne Diyor 19

• Tutanaklarla savcılığa gidin yazılı dilekçe verin tutanakların üzerinde polislerin yaka numaraları yazılıdır zaten durumu anlatıp şikayetçi olabilirsiniz..

Şayet olayın gerçekleştiği mahalde en az 2 tane esnaf şahit bulabilirseniz soruşturma açılır ve mahkemeye verme hakkınız doğar ve mahkeme sonucu ile ilgili bişey söyleyemem ama muhakkak görevi kötüye kullanmadan ötürü bir ceza alırlar, hiç bir ceza almasa bile dosyalarına işlenir bir çok yerde önüne çıkar canlarını sıkar..

Fakat esnaf şahit bulamaz iseniz savcılığa verdiğiniz dilekçeden sonra takipsizlik kararı çıkar yorulduğunuzla kalırsınız...

Cezanın maddesini bana söyleyebilirmisiniz rica etsem?

0|1
    0|0
  • Ne kadar çağdaş ne kadar güzel bir ülkede yaşadığımızın bir başka örneği. Teşekkürler Türkiye :) Belli ki sizi bir taraflarına bişey batan biri şikayet etmiş. O bir taraflarına bişeyler batan da yobazlar. Yolda 2 çiftin yan yana yürümesine bile iğrençlikle bakan kafalarının içi örümcek ağıyla dolu olan kendince Müslümanlar. Cok dinciyiz ya müslümanız ya her buyruklarına uyuyoruz ya o yüzden böyle şeyleri kaldıramıyoruz. O polise de gelince. Kimi kime şikayet edicen diye bir laf var. He durumun iyise araştır avukat mi tutulur nasıl yapılır bilmem ama bunlara ödiyeceğin miktar 88 TL den kat kat fazla olucak. Ve cok iyi bir hukuk sistemimiz olduğundan belki yıllar sürücek :) Yani o polis ve onun gibilere sövüp saymakdan başka bişe yapılmaz gibi

0|0
    0|0
  • Konya'da okuyorum geçen seneydi.Bi kız arkadaşımla Ankara'dan Konya'ya geldik.İlçe otobüsene binmek için otogarda beklerken sadece başımı arkadaşımın omzuna yasladım uyuyordum.Polis geldi.Toplum içinde ne yapıyorsunuz dedi.Uyuyordum dedim.Kolumdan tuttu odalarına sokmaya çalıştılar elini itincede iyice köpürdü.Kızın ailesine kamera görüntülerine yollarım dedi.Bende kızın ailesi zaten aile yakınımız kafana göre dedim.Vurmaya kalktı.Sonuç olarak ikisininde anasını ağlattım...Şikayet et.88lira öder kurtulurum deme.Belki şikayet için uğraşırken daha çok paran gitcek ama değer bence...

0|0
    0|0
  • Ceza yazmaya hakları var , hiç birşey yapamazsın cezayı ödeme af çıkmasını bekleyin . af çıkmazsa okkalıca kabarır ama ceza onuda belirtiyim . Sen hiç duymadınmı sokakların kanununu polis yazar diye . üstelik sen kimi kimi şikayet edebilirsinki ? Adliyeye şikayet ettiğin zaman sence o polise naparlar ? Hiçbirşey savcıdan dosyan geri döner .

0|0
    0|1
  • Numarasını alsaydın sikayette bulunabilirdin. gerci ceza geldiginde itirazda bulunabilrisin idari mahkemeye ve muhtemelen kazanırsın.

0|0
    0|0
  • kardeşim bikere polise bağırmışsın isteseler seni karakola götürüp polise mukavemetten işlem yapabilirlerdi ce zayı haketmişsin bide düşün polise bağırdığın için devlet memuruna mukavemet ve hakaretten işlem görürdün ve ayrıca 2 sene boyunca mahkemeye gidip dururdunuz ve en az 8 ay hapis cezası alrdınız herkez polise karşı haddini bilsin polisile uğraşmasınlar bide arabada park etmişi bekleyen herkez makul şüphe altındadır polisin arama ve kimlik sorma yetkisi var arabada bekleyip milletin huzurunu kaçıramazsınız hiç yokasa millete rahatsızlık vermekten kabahatler kanununa gere ceza yazabilirler. istediğin yere şikayet et polisin umurunda olmaz polisin görevidir bu bunlara alışkınlardır geçmiş olsun sana..

0|0
    0|1
  • Polis kimki ulan bizim vergilermizle bize hizmet icin koyulmus bir gorevli benmi edepli olucam bana edepsizlik yapan karsisinda saygiyi saygi gosterene yaparlar saygi vercevesinde polisi Allah diye bas taci edenelere bu sozum benim korkum yok ben vatandasim benim ustunlugum cok sizi oraya biz getiriyorsak. Siz bu artistliginizi cetelere orgutlere yapin masum vatandasa değil

0|0
    0|0
  • vala şikayet etsende durduk yere mahkemeye gidersin elinde kanıt olmadığı sürece böel durmlarda hemen cepten kameranı açıcaksın ve çekiceksin gizliden ;) ben hep öyle yaparm aksi bir hareket yaparlarsa tak savcılığüa videoyu birlikte gönderirim

0|0
    0|0
  • polise dik konuşursan yapar hele genç toy biriyse takar kafayı ceset torban yok diye ceza yazar

O yüzden yumuşak ve düzgün konuşucaksın sonuna kadar haklı bile olsan atarlı ve yüksek sesle konuşursan polis yapar gık bile diyemezsin.

0|0
    0|1
  • Kafalarina gore ceza yazamazlar tabi ..aynen sikayetci olma sansiniz hala var olunda yani ..

0|0
    0|0
  • savcılığa müracaat edeceksin kanıtlamadan ceza yazamazlar işin üstüne gitmelisin 88 tlyi öderim uğraşmam deme sakın adamın anasını ağlatırlar tamamen artistlik yapmış şerefsiz oğlu şerefsizler

0|0
    0|0
  • onun derdi şimdi ne oldunu derimde neyse derdi bir erkek bir kız yan yana ya emir almışlardır bir yerden erkek kız yan yana olmasın die baska akla bişi gelmiyo valla.

0|0
    0|0
    • Bunlar türkiye cumhuriyeti polis değil, bunların hepsi kukla .

• bizim sokagin lambasi bozuk habire arabayi cekip sevisiyorlar birgun butun saplar adina inip dalicam birine notr

0|0
    0|0
  • Kıskandı işte dahasıvar mı?böyleler işte kendilerini bişey sanıyorlar bellerine silahı takınca soğumuştur bir yerleri şimdi onların.emniyete git cezaya itiraz et

0|0
    0|0
  • Evet haksız yere ceza yemişsiniz. Böyle şerefsizlerde maalesef Polislerimiz içinde mevcut.

0|0
    0|0
  • Aynen burda hakkı bulamazsın burda güçlü haklıdır

0|0
    0|0
    • Adelet yok adeletini s... tgim yerinde. Ulan oyle bir icimde devrim yapasim gelioki bu adeletsizlige

• Tabiki şikayet et hakları falan yok. Alışmışlar herkesin abi çekmesine.

0|0
    0|0
    • Başlarım onların abisine. Ne abi çekicem. Gerçi bağırdım çağırdımda ne değişti. . .

• Sessiz kalıp ezilmekten iyidir boşver hakkını hukukunu bildikten sonra öyle yapacaksın iyiside var kötüsüde size i*nesi denk gelmiş nasıl şikayet edilir bilmem ama itiraz edin bence.

• o zaman 88 tlyi ödeyeceksin başka caren mi var

0|0
    0|0
  • Şikayet et dicem ama faydası olmaz. Türkıye burası alışman lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• şikayette bulunucaksın o memur hakkında sorusturma baslatılmasını ısteyeceksın.

0|0
    0|0
  • Öde yapıcak birşey yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...