Anne bedduası kabul olur mu?

Arkadaşlar mevzu çok derin o yüzden özet geçiyorum. Babam annemi dövüyor, annem de babamı aldatıyor. Bunu kardeşimle benim gözlerimizin önünde yapıyorlar. Ben de anneme her türlü hakareti ediyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse anne bile demek istemiyorum. O kadın benim midemi bulandırıyo. Şimdi "annen o sonuçta" falan diceksiniz. Demeyin. Çünkü bana gerçekten hayatı zindan ediyo. Yani nasıl anlaticam bilmiyorum konu bu kadar basit de değil. Buraya anonimken bile diyemeyeceğim şeyler söylüyo. Ölmek istiyorum. Bana her gün hakaret ediyo, beddua ediyo. Ağlamadığım bir gün hatırlamıyorum. Zaten ilerde de bu evi terketmeyi düşünüyorum ama tek korkum ettiği beddualar."çalış, didin, oku, ama ilk maaşını alamadan geber" bu en hafifi. Sizce bu beddualar kabul olurmu

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• olmaz. bir atasözü var ya itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı diye. o kadın anne vasfını taşıyabilecek bir varlık değil sıkma canını.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• gerçekten zor bir durumdasın..Allah o ananı ıslah etsin. çocuğa beddua edilmez çok gerekli değilse...

.Aldatmasını görmezden gelmeye çalış belki onu onun yaşına gelince daha iyi anlarsın..kimse ben hayatta aldatmam diye büyük konuşmaması lazım..kuşlar bile aldatırlar..

Annenle aranızda kuşak çatışması olduğunuda düşünüyorum..

Hayat senin hayatın bu vesileyle ayakların yere daha sağlam basacak derslerine dört elle sarılacaksın..sonra arkana bakıp bu günlere gülecek ve annene acımaya başlayacaksın..Allah bazen insana öyle dertler verirki o dert insanı ihya eder..Ben babasız büyüdüm başka evlilik yaptı babam ama babam başımda olsaydı şimdiki durumumun çeyreği kadar olamazdım..

Gün gelecek annemle ne kadar kıytırık sebepler için kavga etmişim diyeceksin...Bazı şeyleri olduğu gibi kabul etmeyi..bazı şeyleride kaybetmeyi öğreneceksin...(anne şefkatini kaybettiğin gibi)

Hayat kaybetmeyi öğrenme sanatıdır...

0|0
    0|0
  • Sen dengesizmisin sen niye ölüyorsun. Senin yapman gereken okuyup hayatı kazanmak. Belki annem öyle değil ama bende anlaşamıyrm ve konşmuyorum. Şimdilik annen ile iyi geçin. İyi geçin diyorum ona özen demiyorum. Zamanı geldiğinde postanı koyarsın. Ayrıca kardeşinede sahip çık. Merk etme öyle ananın bedduası kabul olmaz.

Bu sene lisem biter ve üniye geçerim. Biraz bekle gerekirse her türlü yardımı ben sana ve kardeşine yaprım. Merak etme sapık falan değilim. Çevremdede böyle aileler var. Sen biraz dayan.

0|0
    1|0
  • annenin sütü engel olur bedduasi tutmaz derler.

Babaninki hemen tutuyor.

0|0
    0|0
  • ane bedugasi kesin gecer, ama senin durumun farkli isallah gecmez, utanmana gerek yok herkes yaptigindan sorumlu, ve cok aci bir tercube sahibisin ilerde evlendiginde esine ve cocuklarin nasil davranicagini bileceksin, ne yazik ki oyle insanlar var, ama bunda senin hic bir sucun yok ve sakin bir aptalik dusunme, allahin verdigi cani allah alir, eminim ki ilerde bir gun cok mutlu olucaksin allah bazen bizi boyle siniyor, isallah gelecekte esin cok anlayisli olur ve seni hak ettigin gibi yasatir

0|0
    0|0
  • Yaradandan yardım iste , durumun çok kötü , annen dünyanın en kötü kadınıda olsa söslerin onu üzmesin sevgili kardeşim , vebali ağırdır.

1|0
    0|0
  • allah bilir, fakat anneni babama söyleyeceğim diye korkut

0|0
    0|0
  • o öyle şeymi olur ya beddua bir anne yavrusuna böyle dermi ya

0|0
    1|0
  • babalarınki kabul olur. anneler içten beddua edemez onun canısın çünkü.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Onun ne anneligi kalmis ki beduasi tutsun ..Sizin gozunuzun onunde çizdigii imaja baksin once !

0|0
    0|0
  • haketmiyosan olmaz bence

0|0
    0|0
  • Babanın ki direk olur annenin ki kolay kolay olmaz diye biliyorum

0|0
    0|0
  • inş olmaz, Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • kimsenin bedduası kabul olmazki

0|0
    0|1
  • dininin şartlarını yerine getirmeyen kişilerin bedduaları kabul olunmaz, emin olabilirsin, sende dinini yaşamaya çalış, o zamn inşallah huzur bulacaksın. Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • böyle aksiyonu kurtlar vadisinde görmedim mk

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bedduada etme umursamada .çalış kendini ve kardeşini o evden kurtar.

0|0
    0|0
  • köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağar derler

Allah biliyo o görüyo sen rahat ol

o dedi diye kabul olcak bir şart yok rabbimden geçer herşey

0|0
    2|0
  • hakediyorsan tutar tabii

0|0
    0|0
  • Bana olmaz gibi geliyor çünkü mağdur taraf sensin annende maşallah ya ar damarı çatlamış

0|0
    0|0
  • 'Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı' der atalarımız...

0|0
    2|1
  • annen babanı dövüyormuş belki sen annenin yanında olsan aldatmayacak o kadının psikolojisini düşünen yok.. varsa yoksa sensin demi yaptığın bencillik annende yaşa gör diyor

1|0
    0|0
    • pardon baban anneni diyecektim

• Benimde korkum bu

• annen doğru bişey yapmıyor ama eğer psikolojisi yerinde olsaydı o da başka bir adamı istemezdi herşeyüstüne gelmiş o da aldatmayı kaçış olarak görmüş ilgilenseniz destek olsanız belki aldatmazdı.. anneni anlamadığın için annen beddua ediyor yani tek isteği kötü olman değil ona destek olman anlaman

Yükleniyor...