Spor akşam yemeğinden önce mi sonra mı yapılmalı?

Antremana 18:30 gibi gidiyorum saat 5 gibi kepekli tost yiyorum. Spor çıkışında ise 20:30 gibi evde olabiliyorum 22:30 da uyku saati bu arada bir şeyler tüketilmeli mi kas kaybı yaşamadan yağ oranını düşürmeye çalışıyorum fakat nasıl bir beslenme düzeni uygulamalıyım bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• Spordan birkaç saat önce hafif karbonhidrat içeren birşeyler ye glikojen depolarını doldurman gerek spor esnasında enerji vermesi açısından tabi proteininide al.
    Kas kaybı yaşamak istemiyorsan spordan sonra iki tane yumurtayı göm hemen etkiyi hissedersin uzun vadede 👍🏾

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Önce yap yemekten sonra ağırlaşırsın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• dostum bak şimdi antremana gitmeden önce tost yeme o yağlı icine kaşar koyuyorsun kotu oluyor. onun yerine hafif şeyler ye muz olabilir tam bugday ekmegıyle peynir yiyebilirsin. spordan cıktıktan sonra o kas kütleni kaybetmemen lazım lor peyniri tüket

0|0
    0|0
    • kepekli ekmeğin içine ligt peynir ve domates koyuyorum yağsız..

• bilemiyorum kafam karışık çok farklı şeyler söylüyor herkes

• internette araştırma yap

• en geç saat 19:00 dan sonra birşey yemeyin bu saatten sonra metabolizma yavaşlıyor, spordan önce bişey yemeyin açda kalmayın tabii spordan sonra kaybettiğiniz enerjiye takviye yapın

0|0
    0|0
    • bu enerji takvisyesi nasıl yapılabilir? çünkü 19:30-20:00 gibi bitiyor spor.

• peki teşekkür ederim son bir sorum 17:00 akşam yemeği için çok mu erken bir saat sonrasında bir şey tüketmeden verilen kilo sağlıklı 1 kilo verme yöntemi olur mu? bu durum hakkında bilginiz var mı?

• bende 17:00/18:00 arası yerim, bu saatler ideal çünkü bu zamandan sonra yenilen besinler metabolizma yavaşladığı için yağ yapıyor, uyguladığınız yöntem çok ideal, rica ederim😀

• Abla yaş olmuş 45 üstü sen sporu yap sonra akşam yemeğine yumul. Sonra yemek ağır gelir ölürsün falan.

0|0
    0|0
  • 2 saat önce bişey yenmez

0|0
    0|0
  • sonra.

0|0
    0|0
  • Önce yapılmalı kardeşim. Whey ya da casein protein tozu al eğer geç yemek yemek zorunda kalıyorsanız protein tozu tüketin.

0|0
    0|0
  • Sonra

0|0
    0|0
  • once yap sonra ye qwe

0|0
    0|0
  • Eğer maddi durumunuz yeterince iyiyse tavsiyem o kepekli tostdan vazgecemem diyorsanız akşam 2-3 adet yumurtayı kırmadan suya koyup pişirip yemeniz olucak..

Durumunuz iyiyse tavsiyem KAZEİN PROTEİN..

Kısacası süt proteini.. Akşamleyin uyumadan 30 dakika önce tuketin aç kalırsanız yumurtalarınızı yiyin yatın..

iyi geceler

0|0
    0|0
  • sana tavsiyem spordan önce proteiin ağırlıklı beslen ve spordan çıkınca bir kase yoğurt ye yat inanızlmaz faydasını görürsün

0|0
    0|0
  • yemekten önce...

0|0
    0|0
  • Tostla antremana mi gidilir:/ uyku aran ile yemek aran çok yakın aç onu biraz

0|0
    0|0
    • sabahları 6 da uyanıyorum 7 saat ancak yetiyor. Tost yerine ne önerirsin aynı zamanda akşam yemeği olacak 2 saat sonra gidiyorum.

• Antrenmandan bir saat önce yemek yemiş olman lazim şekerin düşer yoksa

0|0
    0|0
    • Ayrıca spordan sonrada protein ağırlıklı beslenmelisin. Yarım saat bir saat önce ara ogun yap spordan sonra ana öğün

• Olmaz birşey ondan antrenman yapiyosun zaten

• peki teşekkür ederim..

• spor yapıyorsan eğer akşam yemeği diye bir öğününün olmaması gerekir en geç 5 te yemek yenilmesi lazım mantıklı olan bu bence

0|0
    0|0
  • spordan 3 4 saat önce yemek yemen gerekiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 17.00-18.00 arası normal akşam yemeğinizi yiyin. Çorba ve ana yemek şeklinde mesela. Spor sonrasi en fazla bir elma olabilir, ya da activia yogurt ara öğün yapın yani 21.00 e kadar son ara ogununuzu yapin

1|0
    0|0
  • Sonra😂

0|0
    0|0
  • önce yapman daha iyi bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...