Yolda cüzdan bulsan ne yaparsın?

Tenha bir sokakta ilerliyorsunuz ne kamera nede kalabalık...Az daha ilerlerken önünüze bakıyorsunuz ve yerde cüzdan gördünüz :)

Oooo içeriside fena değilmiş :)

Ne yapardınız ?

• Haramsa Haram ! Ben Harcarım.
    33% (9)17% (4)26% (13)Oy Ver
  • Karakola Götürürüm.
    37% (10)17% (4)28% (14)Oy Ver
  • Orada Bırakırdım.
    4% (1)4% (1)4% (2)Oy Ver
  • Sahibini Arardım.
    15% (4)62% (14)36% (18)Oy Ver
  • Diğer...
    11% (3)0% (0)6% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
İhtiyacım olanı alır , gerisini bırakırdım :))

0|0
24|19

En İyi Kız Görüşü

• Alırım karakola götürsem ne olcak ki belkide onlar alır :)))

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• yüklüyse eğer para karakola götürürm

az ise ya camiyeya da yabancı bir çocupa veririm

ssla kullanmam kimsenin hakkı geçmesin sonra çıkar

0|1
    0|0
  • bikere öğrenciyiz stajdayız parasızlık dönemlerimiz:) köprüde 5 tl bulduk..

3 kişiyidk..

biri alalım sigara alırız dedi

biri alalım öğlen yemegini aradan çıkarırız dedi

biride almayalım haram

sonuç olarak parayı almadık:)

ama eger çok para olsa alırdım. neden alırdım çünkü ben sağlam biriyim. korkarım öyle şeylerden kul hakkına girmeyi sevmem. en azından ben alırsam bir şekilde belki sahibine ulaştırım diye alırdım. hatta orda oturup bir sürede beklerdim belki sahibi gelir diye..

0|1
    0|0
  • Kimlik bilgileri varsa bizzat ulaşmaya çalışırım eğer kimliğe ilişkin bir şey yoksa alırım tabii polise vermenin pek faydası olmuyor

1|1
    0|0
  • O parayı harcamak ancak ve ancak sahibine aittir ve onun hakkıdır. O yüzden asla dokunmam.

1|2
    0|0
  • Cüzdanı açardım kimlik varsa hemen karakola götürürdüm sonra da karakolda sahibinin gelmesini beklerdim. Sahibine teslim ettikten sonra giderdim.

0|1
    0|0
  • hic düsünmeden direk polis merkezine giderdim!

o paranin hayir getiremiyecegini hepimiz biliyoruz, ama o cüzdanin sahibin bu paraya ne kadar ihtiyaci oldugunu bilmiyoruz! ihtiyaci olmasa bile, haramdir! para nedirki su gibi harcanir? sonra ne olucak? vicdanin varsa bir ömür boyu vicdaninla hesaplasirsin, yoksada Allah zaten cezani verir!

O cüzdan senin olsaydi, ne yapilmasini isterdin? Tabikide calinmasini istemezdin. O yüzden aklinin ucundan bile gecmemesi gerek böyle birsey ;)

0|1
    0|0
  • Kul hakkı sonuçta korkum var bu konuda o yüzden alıp almamakta tereddüt edebilirdim

0|1
    0|0
  • cuzdani yerden alir icindeki parayi sayardim eee ne demişler parayi yerde bulsan bile sayican...

0|1
    0|0
  • İçindeki kimlik bilgilerinden numarasına ulaşmaya çalışırdım.. Asla o paranın üzerine konmazdım bugün sen bulursun yarın bir başkası seninkini bulur.

0|1
    0|0
  • ben karakola gtürmüştüm ve çok iyi hayırlıyorum kütüphaneye giderken yolda 100tl grmüştüm karakola gtürmüştüm

0|1
    0|0
  • Basima geldi cocukdum.ozamanlar bir cuzdan buldum yolda ici baya bir doluydu para olarak 1000 e yakin desem yeridir o anki cocik aklimla attim geri yere kactim. Ellemedim o parayi suanki aklom olsa karakola gotururdum yar olmaz o para

0|1
    0|0
  • Karakola Götürürüm. Götürmüşlüğüm de var.

0|0
    0|1
  • mahalle muhtarına bırakıp ihtiyac sahiplerine verılmesını soylerdım.ben ıyılık melegı kokanayak .d

0|1
    0|0
  • dogru antarese onları degerlendiremeye giderdim

0|1
    0|0
  • icinde olan parayi alirdim ve cuzdani bir cop kutusuna atardim.

0|1
    0|0
  • Karakola götürürüm diyenleri pek samimi bulmadım :D Ben harcardım arkadaş :D

0|1
    0|0
  • ben 1 kere buldum deli gibi sahibini aradım ve buldum hırısız muamelesi yapdı bana ..

0|1
    0|0
    • Bu devirde iyilik yaramıyor arkadaş :) Alacaksın , başka çaresi yok :))

• evet artık akıllandım ..Gerçekden insanların ne hale geldiyini görmek çok acı

• İhtiyacım olmasa polise verirdim de valla şu ara yokluktayım.

0|1
    0|0
    • Uçan kuşa dahi borcum var o derece :))

• dokunmam cüzdan görsem . ne alırım ne karakola götürrm ..duyarsızım

0|0
    0|1
  • Karakola Götürürüm.

0|0
    0|0
  • Karakola Götürürüm.

0|0
    0|0
  • Haramsa Haram ! Ben Harcarım.

0|0
    0|0
  • cebe atardım .

0|2
    0|1
    • aynen bende kaybettim çunki yüklü bir miktar geri gelmedi :D bende cebe atarım bulsam :D

Erkekler Ne Diyor 19

• Ben üniversitede öğrenci iken kızılayda tuvalette dolu cüzdan buldum. Basit bir öğrenciydim. Cebimde 350 kuruş para vardı. Cüzdanda 1500 lira para vardı...Adamın ehliyeti, kart viziti, iş adresi, telefonu, götürdüm Ulus Yıba çarşısında işyerine teslim ettim..Çok sevindi..Bana 50 Lira vermek istedi kabul etmedim..Asla üzülmedim..Çıkıp geldim..Yurda geldim cebimde 225 kuruş vardı...Bütün arkadaşlarım bana salak dediler...Ben asla incinmedim..Kimseye eyvallah etmem...Ve etmedim..Kendime güvenim sonsuz...Çok şükür..

0|1
    0|0
    • 1500 liradan çıkartıp 50 tl mi teşekkür olarak veriyor bari 100 verse tam bir cimriymiş. Sen de adammışsın bu arada

• Gerçek anlamda o paraya muhtaçtım. Asla el sürmedim. İçinden gelerek verse 50 lira demez al 500 Lira bu senin der...Utandığı için verdi..Bende almadım..İçinde gözü varsa o para hayır etmez...Biz para için yaşayan insan değiliz..Yurda dönerken otobüs parasıda cebimden gitti..Hiç üzülmedim..Vicdanım rahat uyudum..Allah her insanın kalbine göre veriyor...Bu gün öğrenci okutuyorum..O günleri unutmadım..

• Nüfus cüzdanından facebook ta ismini aratırdım, bulursam mesaj atar, sahibine teslim ederdim, bulamazsam, nüfusa kayıtlı yere bakıp , oranın muhtarını arardım,

kısacası bir şekilde ulaşırdım sahibine , içindekilere dokunmazdım

0|1
    0|0
  • 3, 5 kuruş varsa almam yani 50 tl filan önemli değil ama iyi bir para varsa cüzdanda cidden bulunmayacak bir yerdeyse zaten kimse bulmaz bari alayım diyebilirim :)

0|1
    0|0
  • almazdım kimlikya da tel no bulursam arardım eskiden ols lüüp cebe ama artık akıllandım fazlaskıla cıkıyor insandan o para

0|1
    0|0
  • buluntu hıc bır zaman yaramamıstır..ıllakı bı yerden cıkar...gıder verırdım en yakın karakola...ısterse trılyon olsun ıcınde...

0|1
    0|0
  • Asla almam. Benim gözümde hırsızlıktan bir farkı yok ve hatta öyle. En iyi yolu sanırım karakola teslim etmek

0|1
    0|0
  • Tel no gibi , kartvizit gibi birşey varsa sahibine ait ona ulaşırım, yoksa buldugum muhitteki karakola TUTANAKLA bırakırım.

Benim cüzdanım 3 gun sonra hiç kurcalanmadan geri gelmişti. Karakoldan aramışlardı gidip almıştım.

0|1
    0|0
  • sahibini arardım, bulamazsam da camiyeya da bir fakire yardım ederdim ( cüzdanın içindeki para için konuşuyorum )

0|1
    0|0
  • ben o parayı alıp harcamam adam yolda düşürmüştür kendi ihtiyacıdır kendi helalidir o para bakarım cüzdana iletişim bilgisi görürsem ararımya da karakola götürürüm.

0|1
    0|0
  • Tenha bir sokakta ilerliyorsunuz ne kamera nede kalabalık...Az daha ilerlerken önünüze bakıyorsunuz ve yerde cüzdan gördünüz, sözlere bak resmen almamız için tahrik ediyo :))

0|1
    0|0
  • Kimlik falan varsa ordan ulaşırım olmadı en son çare polisi aramak.

0|1
    0|0
  • Geçen buldum emniyete teslim ettim ama mırın kırın ediyorlar zabıtaya ver diye.

0|1
    0|0
  • En yakın Karakola teslim ederdim...

0|1
    0|0
  • Karakola Götürürüm.

0|1
    0|0
  • bulunca ben alırım.sanki verince sahibine teslim edicekler

0|1
    0|0
    • Gazoz borçları tavan yaptı nede olsa :)

• İçinde kimlik, ehliyet vs. varsa karakola götürürdüm.Sahibi belli değilse alır götürürüm.

0|1
    0|0
  • karakola götürürüm herhalde :S

0|0
    0|2
  • Karakola Götürürüm.

0|0
    0|2
  • cüzdana tepe tepe giderdim taaki bir polis görene kadar cüzdan buldum elimi bile sürmedim der geçerim :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...