Karşınızda ki insanın konuşma tarzı sizde nasıl bir etki yapar?

Bulundugumuz ortam , insanları konuşma tarzıyla tanıyabilecegimiz bir ortam oldugu icin kullandıgımız kelimeler ,

oluşturdugumuz cümleler kişiligimizi aynası olur...Karşınızda ki insanın nasıl konuşması sizde nasıl bir etki yapar?

mesela benim dikkatimi ceken şeyler şunlar..bir soruya ,sakinlikle ,tek kelimeyle cevap veren kişi mulayim bi kişilige

sahip gibi görünse de ,bazen cok katı ve sert algılanabiliyor..Örnek "yeşil rengi severmisiniz?" cevap "sevmem" ..

kibarca söylenmiş bi kelime olarak algılanabildigi gibi ukalaca söylenmiş olumsuz bir fikir olarakta algılanabilir..

Bu konu hakkında sizin yorumunuz nedir? Karşınızdakinin anlayışı mıdır onemli olan yoksa yazan kişinin karakterimi

yansır kelimelere?

Güncellemeler:
Herkesi eksileyen kimse cok ayıp ediyor! İşte birde böyle konuşmadan bile karakterini belli edenler oluyor malesef..

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Söz söyleme bir sanattır .Özenle seçilmiş kelimelerle düzgün cümleler kurmak insanları etkilemede çok önemlidir.Bu durumda kelimelerin anlamlarını iyi bilmek , ve zengin bir kelime haznesine sahip olmak gerekir. Örneğin : Şöyle bir cümle "bana dediki git al dedi ordan şunları dedi getir bana dedi" bu cümle nedir ? neyi ifade eder ne anlatır. Bu şekilde cümleler kuranların, hiç kitap okumadığını sosyal bir çevrede bir yerlerinin olmadığını ve söylediklerinin dikkate alınmacağını düşünüyorum.

Konuşma da bir diğer etkili şey , mimikler ve beden dilidir. Mesela hiç sevmesem de , başbakanın konuşmalarına baktığınızda beden dilini çok iyi kullandığını görürsünüz. Elleri sürekli etki altına almaya çalışır ve güven verici şekilde sürekli bunu kullanır.

Kısa cevaplara gelince. Ya umursamazdır. Ya da konu hakkında yeterli bilgisi yoktur.

Bu gibi, kendini yazılı olarak ifade ettiğin alanlar da ": )" ":/ " yada ": d " işaretler de verilen cevapların ciddi olarak mı söylendiği yoksa dalga mı geçildiği yönün de yardımcı olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• ewet cok kısa cevap verenler ya mulayip ya da verim gecip gidim yahu der gibi oluyor bazıarı ukala gııck oluyor soruyu begenmiyorsa fikri uymuyorsada yapıcı olmak lazım kırıcı değil sonucta erkezin fikri aynı olucak ddeğil sonucta olsaydı herkez aynı partiyi aynı dine sahip olurdu dimi yaradılanı severim yaradandan ötürü söz vardır bunu unutmamak lazım aslında kötü olmak kolaydır ama iyilik yapmak insanların kalbini kazanmak onları mutlu etmek zordur burda olsun dısarda olsun insanlara gülümsemek selamlaşmak hatrını sormak ve yardımcı olmak lazım

0|0
    0|0
  • Önemli tabi ya senin bi soruna dediğin gibi tek kelimeyle cevap vermiyorsa direk ilgisiz olduğunu düşünürsün zaten . Normal seviyeli cevap veriyorsa da iyidir hoştur :)

1|0
    0|0
    • bakış açısı işte:) bazısı da tek kelimeyle verilmiş cevabı kısa ve öz oldugu icin kaliteli buluyor:)

• Ya düşünsene ne renk seversin adamın cevabı "mavi" en sevdiğin yemek "köfte" felan direk hiç kaliteli olduğunu düşünmüyorum :D

• banada soguk ve samimiyetsiz geliyor cok haklısın:)

• Bu tür kısaltmalarda vurgu önemlidir. Yüz yüze iken, ses tonu ve vücut dili ile beraber kelime anlam kazanır ve karşındakinin tam olarak algılamasını sağlar. Yüz yüze olunmadığı sürece bu tür kelimeler karşı tarafın yanlış anlamasına sebebiyet verir.

1|0
    1|0
    • evet anlatmak istedigim buydu zaten..burda sadece kelimeleri kullanarak konuştugumuz icin herkesin farklı anlayışı olabiliyor..kimi olumlu bakarken kimisi negatif yaklaşabiliyor..

• teşekkürler:)

• Rica ederim, o teşekkür bana ait.

• Karşımdaki belirgin kibar konuşmasını tercih ederim ama hayat işte bazen hayvan gibi konuşmaya çalışan kişiler ile uğraşmaktayız

1|0
    0|0
  • Saptaman oldukça doğru hatta kullanılan söz dizim bile karakter hakkında bilgi verir. Sorulan soruya yaklaşım tarzı da. Hele ki kullandığı kelimeler siyasi görüşünden tut karaktere kadar birçok konuda belirleyici noktalar sunabilir.

1|0
    1|1
  • genelde karakteristik özelliklerini belirtir ben kısa cevap vermeyi beceremem.en ince ayrıntısına kadar yazmazsam içimde bir ukte kalır.:d

1|0
    1|0
    • bende öyleyim ya :) ama bazen karşındakini fazla ciddiye almış görüntüsü verdigi icin yanlış anlaşılabiliyor:)

• birini önemseyip sorularına ciddi cevaplar verip bunu soranda bundan rahatsızlık duyuyorsa o zaten rahatsızdır :D önemsenmek iyidir

• guzel cevaptı:)

• ses tonu önemli .. konulara yaklaşımı önemli . cümleler önemli .. kuracağın bir cümle bir insanı rezilde eder vezirde ... bazıları bu cevapları hakediyor kısa ve öz neden dersen soru sorarken daha önce sorulmuş mu diye dikkat eden yok ..

1|0
    1|0
    • haklısın katılıyorum ses tonu cok belirleyici bir özellik taşıyor zaten özellikle dogru vurgular ve tonlamar...

• bunlar terbiye bile edilemez hayvanlar .. en tehlikeli hayvan ergenus hayvanus

• :) guzeldi

• tatlı gülsün yeter bence :)

1|0
    1|0
  • bende karşıdakinin anlayışıyla alakalı bir durum daha çok ama bu yanlış anlamalar karşındakine verdiğin değeri gösterebilir:) ama karşındaki bunu anlarmı bilemem inanılmaz bir kişilik sorusuu diyorum ya anlatmadan çok anlayışş önemli:)

0|0
    0|0
  • birilerinin zoruna gidiyorsa yazmayalım.sürekli eksilemenin amacı ne.kıskançlıkmı çekememe mevzusumu arkadaş.

0|0
    0|0
  • Ne kadar biliyorsa o kadar etkiler beni. Ne kadarda sallıyorsa o kadar düşürür. :).

0|0
    0|0
  • vay benim ilgi alanım. herkesin kullandığı kelimelere, aldığı tepkilere vs. çok dikkat ederim.

1|0
    0|0
  • Dötü başı oynayanlar,insana yukarıdan bakanlar ve bilmediği halde bilmişlik taslayanlara çok kızıyorum.. Kibar,mütevazi,kısa ve öz konuşanları severim...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Her ikiside onemli aslinda. Anlayisli olacak ve karakterinide belli eder zaten o yazilari ile. Bir insanin fikrinde neyse o dokulur kagita. Boylelikle genelde nasil bi zihniyete sahip oldugu ortaya cikar bence. istisnalar haric tabiki

1|0
    0|0
  • İnsanlar görünüşleriyle karşılanır konuşmalırıyla uğurlanır.Tabiki çok önemli benim içinde ben genelde kalıplaşmamış kelimeleri kullananan ve fikrini söylerken toplum baskısını yada birilerinin hoşuna gitmesi kaygısı taşımayan cümleleri kuranları ciddi alırım.

2|0
    0|0
  • beni farklı düşünceleri olan ve gülümseyerek konuşan insanlar etkiliyor.

1|1
    0|0
  • İfade biçimi, mimikleri ve ses tonuyla doğru orantılı. Bunları doğru kullanamıyorsa o ortamdan fena sıkılırım ve bahane bulup erkenden ayrılırım.

Rahat olmayı seveerim, tabii ki sınırlar dahilinde kelebeem.

1|1
    0|0
Yükleniyor...