DNA haritalarınızın kimlik yerine kullanılmasını kabul eder miydiniz?

Eger tüm insanların DNA haritalarınılarını bir veritabanında kayıt edersek tüm cinayetleri hırsızlık gasp olaylarını 10 dakika içinde %80 ihtimalle çözebiliriz.. Yada parçalanmış kayıp cesetlerin kime ait oldugunu bulabiliriz. Ama ortada bir sorun var . Siz bunu kabul edecekmisiniz?

DNA haritalarınızın kimlik yerine kullanılmasını kabul edermiydiniz?

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bireyin kabul edip etmemesinin zerre önemi yok. Avrupa'da kabul edildi. Türkiye'de kabul edecek. Interpol ve benzeri kuruluşların talebiyle sunuldu. Tahmin ettiğimizden çok daha erken bu uygulamaya başlanacak. Bunun bir sonraki evresi de kanser yapmadan çalışabilecek elektro manyetik ve kinetik enerji depolayıcı veri çipleridir. Çalışmalar devam ediyor, prototipler denenmeye 7 yıl önce başladı. Artık banka kartları, kimlik, pasaport, ehliyet, sağlık bilgileri, tapu, nüfus, güvenlik kartları, okul bilgileri vs. vs. her şey uydu+yer sunucuları ile eş zamanlı kontrol edilebilir, yeri saptanabilir bu çiplerde olacak.

Çiplere entegre edilmesi düşünülenler:

- Nabız ve belirli kimyasalların anında işlenmesi. Böylece özel tanımlı hastalara uzaktan anında erişim ve nakil hizmeti.

- Olası takiplerde veya kaybolma vakalarında (afet, kaçırılma vs.) kişiye hemen ulaşabilmek.

- Şehir efsanesi olan ve yapılması da aslında çok mümkün olan nano zehir kapsülleri veya nano patlayıcılar. (Bunu da kişi etkisiz edilmek istendiğinde aktif hale getirirler, ölümcül olmadan da kullanılabilir) Bu tamamen en büyük komplo teorisi konumunda ve asıl böyle şeylerin olasılığı için karşı çıkılıyor. Bu teknolojinin konuşulduğu çevreler ise bunun saçmalık olduğunu ve asla böyle bir şeyin yapılmayacağını söylüyorlar.

Bunu destekleyen enstitü ve türlü biçimlerde yardım eden devletler de,'' insanların korkacağı bir şey yoksa, suç işlemiyor ve normal bir hayat yaşıyorlarsa bu uygulamadan çekinmelerine gerek yok, o halde daha iyi bir dünya için bunu yapmalıyız..'' diyorlar.

Kısaca DNA işi başladı bile.. Şimdi şu çip meselesi daha önemli. : )

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Toplumun huzuru için gerekli bir durumsa kabul ederim .

0|0
    0|0
  • Kullanılmadığını nerden biliyorsun ? Dünya göründüğü gibi değil sende farkındasındır umarım. Kromozom sayıları ile oynanan insanlar, hücre kopyalamalar, dna oyunları...

Bu acaip hastalıklar nerden cıkıyor sanıyorsun ?

0|0
    0|0
  • Ee, kötü yanı ne? DNA mıo kopyalayıp benden bir tane daha mı yapacaklar? Peki tek yumurta ikizlerini ayırt edebiliyorlar mı? Onlar aynı genetik malzemeden çoğalıyorlar, birebir aynılar. Kullansınlar ama çok milyon $ isterim :D

0|0
    0|0
  • bulundugum ulkede her vatandas 18 yasına geldıgınde parmak ızını devlete vermek zorunda bunlar kayıt altına alınıyor bır olay oldugunda once parmak ızı taraması yapılıyor ve buyuk bır oranlada bulunuyor dna harıtasını cıkarıp kullanmak oyle kolay bısey degıl 7 mılyar ınsanın harıtasını cıkarıp kayıt altına almak hayal urunu olabılır ancak belkı ılerde olabılır ama sımdı teknolojı ve ınsanlık bunun ıcın hazır degıl

0|0
    0|0
  • etsekte-etmesekte önümüzdeki yıllarda gerçekleşek sanırım...

0|0
    0|0
  • retina taraması parmak izi vs. kullanılıyor zaten

0|0
    0|0
  • Dediklerin doğru fakat insanların fişlenmesine karşıyım.Bu bir fişleme olur.

0|0
    0|0
  • sahte dna kimliği yaparız , biz türk insanı bunuda kendimize uydururuz ,problem olmaz :ı

0|0
    0|0
  • hayir ben etmezdim, o dna haritalarinin farkli isler icinde kullanilmasi mumkun

0|0
    0|0
  • Yararı olacaksa ederdim

0|0
    0|0
  • Assasins Creed terk

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hayır etmem, herşey bi yere kadar yani. İnsanların özgürlüğüne inaniyorum, hatta anarşi sistemını savunuyorum, DNA sistemı oluşursa özel gizli hayatımız kalmaz. Evet hırsızları katillerı bulmak icin çok güzel bir sistem, bir pozitif tarafı budur zaten, ama negatif taraflar daha fazla olduğu icin değmez. Bence polisler işlerını daha güzel yapsın, bu DNA kayidi bela'dır.

1|0
    0|0
  • etik olup olmadığı hala tartışmalı. düşünsene evleniceğin insanı genetik haritasına göre falan seçmek istersin? ya da benim genimde varmış cinayet işledim derse suçsuz kabul edilebilinir mi?

0|0
    0|0
  • Ederdim takibi keşke olsa bunu ilerde gerçekleşmesini çok isterim.İlerde bununla ilgili bir şeyler yapmak istiyorum.Keşke bu kadar gelişebilsek.Çok yararı olur

0|0
    0|0
  • Tabiki ederim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...