Ortopedik ayakkabı ve tabanlık kullanımı

selamlar arkadaşlar. çocuğum 3 yaşında oluyor ve sağ ayağının içe doğru bastığını fark ederek bir ortopediste götürdük. o da bizi teyit etti ve bize tabanlık ile birlikte ortopedik ayakkabı önerdi. 5-6 yaşına kadar bu ayakkabıları tabanlıkla kullanması gerektiğini ve 6 ayda bir de kontrola getirmemizi istedi. tamam deyip dediklerini yaptık. ne olur ne olmaz diyerek ben int'den de araştırma yaptım. ama bize doktorun dediklerinin tam tersini buldum. her çocuğun ayaklarının eğri olduğu ve 5-6 yaşına kadar düzeldiği(eğer ırsi bir durum yoksa) ve eğer düzelmezse o zaman tedaviye başlanması gerektiği yazıyordu. üstelik ortopedik ayakkabıların avrupa ve amerikada artık terk edildiğini, onun yerine anatomik ayakkabı kullanılması gerektiğini söylüyorlardı. bir sitede değil üstelik bir çok sitede. benim de kafam karıştı. bir de size sorayım dedim. özellikle sitedeki doktor arkadaşlardan cevap bekliyorum.

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Sen interneti değil, doktorunu dinle. Bende oğlum için ilk ayakkabısından itibaren ortopedik ayakkabı alıyorum ve her yaz ve her kış yenileriyle değiştiriyorum. Herkes farklı bişey söylesede ben ve kardeşimde ortopedik ayakkabılarla büyümüşüz, ikimizinde ayakları sorunsuz. Ortopedik ayakkabı piyasası güzel bir pazar ve rakipleri ile çatışmaları var. Zaten insanlarında işine geliyor küçücük bir ayakkabıya en az 120 tl vermemek. Sen parana kıy benim gibi, çocuğuna ortopedik ayakkabı al. Tek yapman gereken seneyede giyer mantığından uzak durarak tam numarasını almak.

0|0
    0|0
    • zaten 4 aylıktan itibaren ortopedik giydirdik. çocuk doktoru 3 ay önce normal anatomik ayakkabı giydirebilirsiniz dedikten sonra normal ayakkabıya geçtik. sonra ortopediste gittik. para sorun değil çocuğum için helal olsun. ama çocuk rahat olmayacaksa veya bir işe yaramayacaksa niye giysin? ondan kararsız kaldım.

• İkinci bir kişinin fikrini daha almak mantıklı. Geçmiş olsun.

• teşekkürler.

• bendede aynı sorun vardı tabiki dr un verdiği ayakkabıyı kullanmanız gerekiyor ben extradan hava tabanlı spor ayakkabı almış idim dışa bastığım için dış duvarın havasını indirip ayağımın düzelmesine yardımcı olmuştum . sizede geçmiş olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...