Kesin boy uzatma yöntemleri? Düzgğn cevaplayana +1?

Boyumu bugün evde mezurayla annem ölçtü 167 çıktı sağlık ocağında ölçtürdüm 166 çıktı incecik ayakkabı tabanıma 2 cm düştüler boyun 164 dediler, arkadaşlarım sen kısa değilsin diyor boyu 170 olan insanlarla aynı boyda duruyorum sokağa çıktığımda birçok bayandan uzunum ama bu boy neden bu kadar kısa çıkıyor sağlık ocağında şu askerlik ölçümünde olan ölçme aletinden vardı ama onun çocuklar için olanından inşaat metresiyle bile 167'den aşağı çıkmıyordum eğer öyleyse boyum 164 ise 17 yaşımdan 19a kadar kısalmışım 3 cm çünkü voleybol takımında 167 demişti hoca. Neyse boyumu nasıl uzatabilirim mankenlik düşünüyorum fiziğim iyi bacak boyum inşaat metresi, mezurayla falan 1 metre 5 cm boyum 164 olsa bile uzun bir bacak boyu bence. Pilates, barfixte asılmak, balık yemek dışında bir öneriniz var mı endokrin doktoru işe yarar mı?

Güncellemeler:
Evde ölçtüğüm mezura boyu 178 olan babamı bile 173 çıkardı o yüzden ben boyumu mezurayla çıktığı gibi 167 alarak bugün egzersizlere başlıyorum sonuçlar olumlu olursa yazarım diğer arkadaşlarda faydalanır
Güncel

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Dünya kadın boy ortalaması 1.58 , erkekler boy ortalaması 1.71'dir. Google'dan araştırabilirsin. Dünya sağlık örgütü 1.57 ve üzerini normal kabul eder. Bir çok insanın kısa veya cüce dedeği boy uzunlukları aslında normaldir.

Boy %70 oranında genetik (kalıtsaldır),%30 oranında da çevresel etkenlere dayandırılmaktadır. Boy uzaması kadınlarda 17 erkeklerde 21 yaşına kadar devam edebilir. Bundan sonra boy uzaması durur ve ciddi bir artış olmaz! Yapılan egzersizlerle kemikleri deneyerek 2 cm kadar uzama sağlanabilir ancak kemikler yer çekimi etkisiyle tekrar büzüleceğinden kısa bir süre sonra net boyunuza dönersiniz.

Boy uzamasını devam edip etmediğini yapılan bir testle Sağlık kuruluşlarından öğrenebilirsiniz. Boy uzaması durmuşa boyunuzun daha fazla uzanmaya devam edeceğini düşünmüyorum ancak boy uzamasının tekrar sağlanabileceğini iddia eden bir hekim kitap yazmış onu okuyabilirsiniz.

kitap adın:boy uzatma kitabı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• boyunu uzatmak için çok yöntem var aslında ameliyatla bile oluyormuş ama boy kısalmaz sanmıyorum ayakkabı farkı ya da duruş bozukluğuyla alakalıdır.

1|0
    0|0
  • Uzamaz artık. Hiçbir yemekle destekle uzamaz. Boyun kısa değil gayet normal. Anormal kısalıkta olan ya da fiziksel sorunu olanlara cerrahi yöntem uygulanıyor ki o da n süren çok ağrılı zor bir operasyon. Bu konuyu aklından çıkartmanı öneririm

1|0
    0|0
  • Boy uzatma egzersizleri var internetten nulabilirsin

1|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=Bqjo8an5N8M

al izle yararı olur umarım

1|0
    0|0
    • canım uygula bence uzarsın

• Bugün başlıyorum sonuçları buraya yazarım diğer arkadaşlar da yararlanır 👍🏽

• 1 ay kadar dene 1,2 cm uzama olur bence buraya yaz değişim olursa bende yakında bir program çıkarıp başlıcam günde 2 kez yapmaya çalış erken yat ve bol bol süt iç veya süt ürünleri sonra 7 saat kadar yat antremenlerıda uygularsan uzama kesin bence

• Basketbol oyna kesin çözüm :)

1|0
    0|0
  • youdan atam istersen 2 haftada 1 cm attm bende elim kırık braktm

1|0
    0|0
    • Rica etsem atar mısın? Gecmiş olsun

• seviye 2 dior tarif ediyim boy uzatma egzersiz yaz ilk video saol bu arada

• Takma bunları kafana, boyun kısa değil.

0|0
    0|0
  • Jimnastik yarar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• tabi hormonlarına baktır ama genetikte önemlidir bunda.
    7 sene yüzme, 9 sene bale yaptım. her türlü vitamin, balık yağı gibi takviyeleri kullandım.
    13 sene önce boyum 1.50 idi, şimdi 1.55.
    anne baba faktörü de önemli.

1|0
    0|0
    • Annem 172 babam 178 genetiğim çokta kısa değil ama beslenme sorunlarım vardı, teşekkürler...

• uzarsın o zaman daha. şahsen senin boyunda olmak için cinayet işleyebilecek bir kapasitem var. lütfen takma boyunu şükret :)

• Haklısın ama kariyer yapmak için istiyorum bende 🙏😊 25, e kadar yapacak birşeyler var diye düşünüyorum ki artık çağımızda ömürü uzatmak için ilaç geliştiriyorlar kaldı ki boy için mutlaka birşey yaparlar

• basketbol oynayarak

1|0
    0|0
Yükleniyor...