Diyanet kapatılsın mı?

Bir tartışma başladı gene ateistin sütü haram, yok ateistin parasıyla yapılan camide namaz kılınmaz falan bence de haklılar. Vatandaştan zorla alınan vergilerle geçiniyorlar. Bütçesi tam 4,6milyar TL! Bu parayı asgari ücretliye dağıtsak asgari ücret 1650 TL oluyor! O zaman fakir baba da çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayabilir, et yiyebilirler, mutlu olurlar.

O zaman gerçek inanan da belli olur gider cebinden para verir camisini açar masraflarını cebinden karşılar.

Ne dersiniz? Vicdanınız ne diyor?

0|0
9|12

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• param yok derdim yok

0|0
    1|0
  • hayır tabiki öyle birşey olabilrmi saçmalık bu

kapatılmamalı tabikide

1|0
    2|1
  • kapatılmasın bence .halkın danışacağı sağlam kurumların kapatılmaması gerekir

1|1
    2|1
    • bir kurum olsun o zaman 30-40 kişi çalışsın. 4.604.000.000 TL nedir abi ya? yuh...

• tencere kapak olmuşsunuz :)

savaş ihtimali olmazsa onu da kapatırım tabi neden kapatmayayım? :) yok illa enayi yerine mi konulmak istiyorsunuz :)

• tencere kapakla ilgisi doğru söze katılırımmm :)kimse enayi yerine konmuyor rahat ol :)

• kapatılmasın tabi ki onlar da diğerleri gibi memur görevlerini yapıyorlar

0|1
    2|1
  • Zorla vergi? Yok böyle şey...

1|1
    2|0
  • adamlarda para bok gibi. vakıf gelirleriyle bile neler yapıyorlar. üstüne bi de devlet desteği. sütüm haram olsun onlara.

1|0
    1|2
  • hayır kapatılmamalı

0|0
    2|1
  • ben öğretmenim bize gelince atamada 200-300 kişi alınır ama diyanete de mebede dincileri ala ala bitiremediler..

1|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 12

• bence sosyal devlet olmamalı devlet camii yapmamalı imam maasla calıstırmamalı hastane yapmamalı doktora para vermemelı okul yapmamalı ögretmene para vermemelı yol yapmamalı bunların hepsini toplamalı bılmem kac mılyar kaynak bunların hepsini toplayıp aslında vergı almamalıki dagıtıcak bıse olmasın...

bir toplumda yasıyorsan o topluma uyarsın toplumla birlikde hareket etmesende topluma uyarsın turkıyenınde %90 ı musluman ben namaz kılmıyorum gunahı bana ama ben kılmıyorum dıyede kalkıp yıkılsın camıler kurulsun meyhaneler dıyemem vicdanımda gayet rahat benım vergımle ister cami ister kilise ister cem evi yapılsın... helalı hoş olsun...

3|0
    1|1
    • enayi misin yalancı mı olum sen?

birde sadece sneden değil asgari ücretliden de neredeyse 900 TL alıyorlar. yazık değil mi bu insanlara?

• hahaha ne içtin abicim sen? nasıl bir kişiliksin sen? :D

• genelde viski içerim suanda onu ıcıyorum sen evın sarabımı ıcıyorsun aradada sarar içerim...

• %100 doğru ve desteklediğim bir durum. Kapatılsın gitsin. Daha doğrusu bu şekilde merkezi oynayan -üstelik kimden yetki aldılarsa- bütün dini kuruluşlar kapansın.

1|1
    1|0
  • kapatılsın mı bilemem ama asgeri ucret hem cok gec veriliyor hem de cok yetersiz ... 65 yasından sonra emekli olsam ne olcak olmasam ne olcak ...

2|0
    0|0
  • 1|0
    1|0
    • süper. iyi hizmet alıyoruz yazan bir arkadaş var yukarda okusun bi zahmet

• Bu ülkeden ne beklenir ? Istanbulda inslar kanal yok niye boldugu yerlderde bilmem kac Milyar para harciyorlar dünyanin enbüyük Camisini yapmak icin.

Devlet Camilerin Masraflarini karsilamasin.

1|0
    2|0
    • helal ya mantıklı düşünebilen insana hasret kaldım

• dağıtmazlar ki o parayı hoop cebe indirirler

1|0
    1|0
    • indirsinler bari elektriğe suya doğalgaza falan zam yapmazlar en azından :)

• mantıklı kapanabilir izin veriyorum söyle taipe arasın beni ...

1|0
    1|0
  • Türkiye'deki cami sayısı önümüzdeki 50 yıl yeter Türkiye'ye.

1|0
    1|0
  • Sosyalist düzene geçilmedikçe din adına sömürüler hiç bir zaman son bulmayacak

1|0
    2|0
  • Güzel düşünmüşsün, kapatsınlar.

1|0
    2|0
  • Türkiyede hem camiye, hem fakir babaya yetecek para var.

0|0
    3|1
    • inanç sizi vicdansızlaştırmış. hangi fakir çocuğunun ihtiyaçklarını karşılayabiliyor, yüzünü güldürebiliyor?

• heryeri özelleştiriliyor diyanetide özelliştirsen ozaman sorun kalmaz

1|0
    2|0
Yükleniyor...