Hayat, karşılaştığın fırtınalarla mı yoksa gemiyi limana getirip getirmemenle mi ilgilidir?

link ARKONA - Goi, Rode, Goi! Sorunun anlam ve önemini belirten şarkıyı da geçelim...

Yani yaşam içerisinde çetin geçen mücadeleleriniz olmuştur / devam ediyordur da. Dünü ve bugünü sorguladığınızda kendinizle/çevrenizle ''aşk,iş,aile,toplum falan filan'' ne tür ilişkiler yumağı içerisinde oldunuz? Hep boşa mı kürek çektiniz yoksa sonuca ulaşan hamleler ile yaşamı tam da yelesinden yakalayıp daha çekilir bir hale mi getirdiniz?

0|0
02

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

• Fırtınalar yani engeller, aşılması gereken konular her zaman çıktı ama bir yerde gemiyi limana getirmekle de ilgili yani ikisi de var, aşk hayatım değişik biraz ne aşık olabilirim nede herhangi bir kişiye bağlanabilirim biraz rahat bir yapım var, sevgilim olduğunda hiç ciddi düşünmedim, iş hayatı bugüne kadar kimsenin yanında staj harici çalışmadım annemin isteğiyle 1 hafta çalışmıştım sadece kendimiz inşaat üzerine uğraşıyoruz ara sıra gider gelirim, ailem ben çocukken ayrıldı iyi kide ayrılmışlar annem ile yaşıyorum çok şükür iyi bir annem var, toplum olarak sabahtan akşama kadar dolaşırdım her gün yeni bir arkadaş edinirdim hemen hemen çok fazla geziyordum insanlarla aram iyidir, her zaman sevdiğim insanlarla aramı sıcak tutarım. En kısa şekilde bir kısmını anlattım bunların arasında hatalarım var mesela insanlara çok güvenirdim o yüzden çok yanlış yaptım yalnız bunları iyi ki görmüşüm, sonuçta birer tecrübe yani ben 2. şıkkı seçiyorum daha çekilir bir hale getirdim.

0|1
    0|0
  • merhaba, soruna tıklamadan önce içimden "yine seviyeli bir soruya az ilgi" diye düşündüm. Ama gerisini okuyunca kafandakileri çok iyi ifade edemediğini, tam anlaşılır olmadığını farkettim. Soruyu daha iyi toparlayıp bana da haber verirsen bir cevap yazabilirim.

0|0
    0|0
    • Merhaba. Felsefi bir iklim yaratacak isek bu benimde hoşuma gider. Dış etkilerin duyu organlarımız aracılığıyla zihnimizde izler çizmesiyle değil de, insanın doğal ve sosyal çevresiyle giriştiği karşılıklı etki ve tepki ilişkilerinin sonucu olarak, olaylar arasında bir sebep sonuç ilişkisini ve bunu meydana getiren birimleri teker teker ele alıp bunların ortak niteliklerinin doğal, ekonomik, sosyal ve eğitimsel boyutuyla değerlendirilmesiyle yaşamımıza nitelikli bir yön verebildik mi? yoksa...?

• Sana cevap vermekle hata yapmışım, buna değmezmişsin. Ben vaktimi senin gibi ego tatmini peşinde olanlara harcamam.

• Bana haber ver deyip yönelttiğim soruya ''Bravo sana'' ile karşılık vermişsin. Buna cevap vermek diyorsan? Ben de kendimi eleştirdim, daha derin şeyler düşünüp buraya yansıtmanın anlamsız olduğu yönünde ve sen aldın lafı ego'ya getirdin. Memleketimden insan manzaraları...

Yükleniyor...