Bihter ve Peyker isimleri nasıl isimler sizce? Çocuğunuza koyar mıydınız bu isimleri?

Ya bu konuyu neden herkes o malum dizi ile yada roman ile bağdaştırıyor anlamıyorum.Yani o romanda öyle ahlaksız bir kadının adı Bihter diye bu ismi koyamayacakmıyız çocuğumuza.Bugün bu konuyu nişanlımla konuşuyordum iki kızımız olursa isimlerini Bihter ve Peyker koyalım dedim.(Ne bileyim bana asil ve soylu isimler gibi geliyor.) Nişanlımın ilk adıda Melih (ikinci adıda var.) oda çok güldü dalga geçti benle tamam ben Melih kızlar Bihter Peyker sende dava aç ismini Firdevs diye değiştir al sana çakma Melih Bey takımı dedi ve arkadaşlarımda çok güldü resmen rezil etti beni arkadaşlarımın yanında. Sonra uzattıda uzattı millette gülüyor ya bide oğlumuz olursa adını sakın Behlül koymayalım mazallah kardeş kardeşe dedi habire gülüyorlar.Çevremde herkes dalga geçiyor ya anlamıyorum.Sizce dalga geçilecek bişey var mı? Bihter ve Peyker isimleri güzel isimler değil mi? Görüşünüzü merak ettim.

0|0
13|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Güzel isim olabilirler fakat malum bugün Kıvanç Tatlıtuğ Dexter'da oynasa adamın adı Behlül olacak o derece hafızalarda yer edindi bu isimler.. İster istemez çağrıştırıyor..

0|0
    0|0
  • bihter koymam asla. bence 20 yıl bile geçse behlül bihter geyiği bitmez. kızıma bihter ismi bıraksam behlül ismini duyduğu anda değişir olmaz:D

0|0
    0|0
  • Ergensin dimi doğruyu söyle :D

0|1
    0|0
  • Kezban ve Abuzer koymayı yeğlerim.

0|0
    0|0
  • feriha koy feriha

0|0
    0|0
  • oldu oğlunada hüdaverdi koy tam olsn...

0|0
    0|0
  • Benim için bir anlam ifade etmiyor bu isimler ama çocuğumada koymak istemem.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bihter ismi çok güzel

0|0
    0|0
    • Bencede çok güzel ama insanların aklına hemen diğer Bihter geliyor nedense.

• Dimi dimi çok güzel isim ama nerde bihter isimli kimi tanısam orosbu çıktı bütün bihterler orosbu olmak zorunda mı ne.

• Okulda sıramın altında buruşturulmuş biir kağıt buldum. Kağıdı açtım okurum aynen şöyle yazıyordu; 12-K sınıfına yeni gelen kızın adı Bihtermiş kanka.. vs vs. Bu şekilde kıza resmen adı yüzünden birsürü şey söylemişler. Hayır bencede Bihter ve Peyker gayet hoş isimler ama bazı olgun olamayan insanların aptalca düşünceleri yüzünden böyle bir soru sormak zorunda kalıyorsun işte..

0|0
    0|0
  • peyker ismini beğeniyorum ben

0|0
    0|0
    • Bende beğeniyorum ama işte insanlara komik geliyor bide şey geliyor aklıma bu sefer koyacam isimlerini Bihter ve Peyker diye iki kız kardeş babalarıda Melih bu sefer bu Aşk-ı Memnu yine TV'de oynarsa bunlar büyüdüğünde millet hep dalga geçer diye korkuyorum valla haahh :D

• İnşallah ikimizede hayırlısıyla nasip olur arkadaşım :)

• inş amin :))

• hiç biri bir Kader değil!

0|0
    0|0
    • Niye çok mu eski moda Peyker ve Bihter isimleri? Bana soylu isimler gibi gelmişti halbuse.

• Adnan koymayacagım kesin :D

0|0
    0|0
  • imajı kötü sonuç olarak :)

0|0
    0|0
    • Evet ama ben kesin kafaya koydum iki kızım olursa isimlerini Bihter ve Peyker koyacam :D Ama yine dizisi çekilirse kızların psikolojisi bozulur diye korkuyorum hahahah :D baba Melih kızlar Bihter Peyker falan :D

• Ben koymazdım.

0|0
    0|0
  • mok gibin nihoha

0|0
    0|0
  • Bihteri değilde peyker ismini severim dizideki peykeri de severdim

0|0
    0|0
  • Başka isim mi yok?

0|0
    0|0
    • Bilmme sadece bu isimler bana asil ve soylu geliyor :)

• Sana asil gelebilir de ileride çocuklarını başkalarının gözünde ne duruma düşürürsün onu bir düşün

• Burası Türkiye, diziler yüzünden bakkala ekmek almaya giden normal bir adam kalmadı ya ..

0|0
    0|0
  • Bilmem bu kadar dalga geçmezdim ama hiç düşünmemiştim böyle.

0|0
    0|0
    • Ne düşünmemiştin?

• Öyle bir isim koymayı. Kusura bakma saçma kelimeler bütünü olmuş cümlem.

• Hayır.

0|0
    0|0
    • Neye hayır anlamadım ki :D :D

• Yani koymazdım anlamında.

Yükleniyor...