Çarşaflı genç kızlar hakkında düşünceleriniz neler acaba?

çarşaflı genç kızlar hakkında düşünceleriniz neler size çekici gelen çarşaflı genç kızlar oldumu hiç?

0|0
20|44

En İyi Erkek Görüşü

• çarşaf osmanlı donemının modası sayılırdı. bayanlarda guzel gorunen ve tesetture yakısan bı gıyım seklıydı ve gayet de dogaldı cunku farklı elbıse cesıtlerı yoktu. fakat sımdı devır degıstı tekstıl sektorunde cıgır acıldı dıyebılrırız. sımdı bayanların tesetturlu olmaları ıcın carsafın dısında bı suru alternatıf vardır. pardesuler degısık sekılde ıslama uygun tarzda eteekler ve kıyafetler var yanı artık carsafın modası gecftı denebılır yerıne gelebılecek cok daya guzel ve tesetture uygun elbıseler var. ıslam dınınde carsaf gıymek gıbı bı kural yoktur sadece kapatılması gereken bolgeler ıfade edılır ve dar elbıselerden vucut hatlarını oldugu gıbı gosterecek elbıselerden akcınılması gerektıgını belırtır. bu kurallar cercevesınde ıstedıgını gıyebılırsın. carsaf arap kulturunden gecmedır bıze. colun 40 50 derecelık sıcagından korunmak ve tesetture uygun gıyınmek amacıyla kullanılırdı zaten aksını gıyersen de sıcaktan havale gecırebılırsın. yanı carsaf cografı kosulların ve örtünmenin kuralları dogrultusunda ortaya cıkan bı gıyım esyasıdır. bugun carsafa alternatıf gıyecekler varken carsaf gıymeyı ıslamın emrı sanıp abaartanlar yok degıl. unutmayalım kı peygamber efendımız cevremıze ornek olacak sekılde guzel temız ve uygun seyler gıymemızı soylemıstır. kapanmanın nasıl olacagı bı bayanın ve ya bır erkegın hangı bolegelerını kapatması gerektıgı ıslamda ayrıntılı olacrak belırtılmıstır az bı arastırırsan bunu ogrenebılırsın. bayanların basını kapaması dız altında etek gıymesı vucut hatlarını bellı edecek dar elbıselerden kacınması gerektıgı belırtılır erkekerınse aynı sekılde vucut hattlarını ortaya cıkaracak derecede dar gıyınmemesı seklınde kapalı olması gerektırdıgı gıbı kuralar var. bana gore bayanlar kapanmak ısterse bunu bu doneme uygun sekılde yapabıleceklerı carsaf dısında elbıseler gıymesı daha uygundur dıye dusunuyorum. ama kım nasıl ısterse onu secebılır tabıkı endogru yol hangısıdır kesın bısey dıyemem. cekıcılık konsuuna gelırsek ALLAH yolunda kapanmıs bı ınsana o nıyetle bakmadım bakmam da. ama gercekten ALLAH rızası ıcın kapanan bı bayandan daha guzel bı ınsan gormedım ben ya kapalı bayanların kendılerıne has ( cınsellık acısından demıyorum) muhtesem bı guzellıgı vardır ve saygıyı sonuna kadar hak edıyorlar. benım dusuncelerım bunlar hersey cekıcılık yada guzellık degıl kısının kalbı ve ALLAH yolunda olup ona gore yasamasından daha guzel bısey gormedım ben. ayrıca k*cını basını acmıs onca ınsan varken kapalı bayanların ne gıydıgını dusuunmekle mesgul olan zıhnıyete yazıklar olsun ya

0|0
    0|2
    • öncelikle şunu belirtiyim emin ol çarsaf hakkında senden daha bilgiliyim carsaf araplardan falan bize gecmedi carsaf allahın emridir kuranı kerimde cilbab diye gecer ve cilbabın manası baştan aşşagıya kadar olan dikişsiz elbisedir omuzları vs yerlerin belli olmaması içindir yani allah carsaf giymeyi emretmiştir bunun hakkın peygamberimizin bir sürü hadisi vardır bulundugumuz zamanda bir sürü allah dostu var ve onlarda aynı şeyi söylüyorlar şimdi sen kalkıpda allah böyle bsy emretmemiş diyemessin

• Cilbab, baştan aşağı örten çarşaf gibi dış giysilerin adıdır. KURAN da çarşaf degıl cibab geçer. cibab demektte sadece kara carsaf demek degıldır. bu konu ıle ılgılı, alımler farklı gorusler soylemektedır. ama sunu dıyebıılırız çarşaf farz olunmamıs cibab farz olunmustur. cibab içinde osmanlı ve araplar çarsafı bulmus bugun ıse cıbab kelımesıne uygun anlam tasıyan pardesü tarzında elbıseler de vardır. yanı çarşaf =cibab diyemezsin. aksını de soylemek pek mumkun degıl alımlern farklı gorslrı var

• o yuzden arkadasım sımdı sen cıkıpta çarşaf farzdır dıyemezsın cibab farzdır dıyebılırsın ancak.. ayrıca kımın ne kadar bıldıgını bılmeden konusma bence

Erkekler Ne Diyor 43

• çarşafın içindekinin kız mı erkek mi olduğu bile anlaşılmaz ki. allah hepsinin yardımcısı olsun. yaz günleri o çarşafın içine klima lazım :)

3|2
    1|0
    • gerek yok çarsafın içine ister sort sıfır kol giyiliyo genelde:))

• coğu evet ama bağzıları basaramıyo:)

• benim açımdan başarıyolar. kafasında türban olan birinin altı çıplak olsa dahi bakmam.

• ben söylim sen anla ;

Çarşaflı Bir Eşim Olsa İdi Herkes Güneşin Alnın Da Normalken , O Çarşafla Geziyor Diye Ayaklarını Yıkardım .

2|3
    2|3
  • daha ilgi çekici. kuzey ırakta inşaatlar yaptım. orda gözlere de aşırı makyaj yaparlar. gözleride iri iri. kapalı oluncada acaba nasıl ki merakıda oluşuyor.

0|1
    1|0
  • link bunlar iyi mesela

0|0
    1|1
  • hıfzı manevıyesıne lafım yok ama gel gelelım her zaman gızemlı olan daha bı sey gelır ınsanlara :) şahsen çarşafın altındakının resmını kafamda kendım cızıp hayal ettıgımden her zaman cekıcı gelmıstır aaahhhkkkk ulan ne gunes gormemıs sut gıbı mevzu vardır bu hatunda dıyerekten dalısa gecmıslıgım cok olmustur ;)

1|1
    0|0
  • bana uzak allaha yakın olsunlar mümkünse.

2|2
    1|3
    • zaten öyleler

• sen onların içini biliyorsun değil mi? tanımadığın kişiler hakkında atıp tutma

• işte kendilerini öyle inandırmışlar ama hiçbir dayanağı yok. Ayrıca dediğin gibi açıklar onlardan daha dindar. İlla kapanacak diye birşey yok.

Diğer elemana cevap verme gereği bile duymuyorum.

• esselamunaleykum.. Ben ALLAHIN ıznıyle tesseturlu biriyle evlenmeyı düşünüyorum. ve ınsallah çarşaflı peçeli "namuslu ahlaklı musluman" olur. ALLAHA emanet olun.

3|0
    0|0
  • tesettüre evet çarşafa ahyır diyenlerdenim...

0|0
    0|0
  • Ten renkleri yüzleri açık olanlardan belli olduğu kadarıyla çok çekici geliyor benim sevgilim de kapalı iş hayatına girmez de ev hanımı olmayı seçerse çarşaf giymesini isteyecem bana gayet güzel ve hoş gelir ANCAK EŞİM diğerlerini yüzündeki parlaklık dışında yorum yapmıyorum

1|0
    0|0
  • Çarşaflı olmalarına birşey demiyorum herkesin görüşüne giyim tarzına saygım var.

Özgür bir ülkede yaşıyorsak mini etek dekolteye birşey denmiyorsa kara çarşafada kimsenin birşey demeye hakkı yok.

Herkes ALLAH ayrı hesap verecek unutmayalım.

3|1
    1|0
    • sen bilirsin

sen biliyordun da niye uyarmadın diye soruluyormuş

doğru mudur

• hehehe aynen soran ;)

• Milletin derdi çarşaf tesettür başörtüsü olmuş bırakın kardeşim herkesin kendi yaşam tarzı.

• benim kot yada şort giymek nasıl kendi tercihimseeee onunda çarşaf giymek kendi tercihidir derrr saygılar sunarım ;)

0|1
    1|0
  • arap kültürünün dayatmaları bu çarşaf olayı ... din ile bağdaştırmayınız ... çekici çarşaflı bilemiyorum

1|3
    1|1
    • din ile bağdaştırmıyorum tabiki acık olup cok dindar insanlarda var tabiki ama dinde carsafın yeri cok öenmli bunu biliyorum

• allahın emri 4 kadınla evlenin değildir canım 4 kadınla evlenme izni vardır:)

• izin aldıktan sonra 4 kadın hakkım söke söke alırım

• kapalı kızlara we weya açık kızlara karşı değilim ama... Çarşaflı kızlar weya kadınlar İSTEMİYORUM ... Doğal olarak çekici de gelmez TAV olurum...

0|0
    0|0
    • ben anlamıyorum neden bukadar ön yargılısınız carsaflı kız! yani nebilim o kız evde carsafla durmuyo yatarken carsafla yatmıyo evde müzik dinli dans ediyo sort giyiyo nebiliyim ani bi kız nasıl dışarı cıkarken pardesü giyiyosa oda carsaf giyiyo sadece bir dış kıyafet neden büytün hayatı onun üzerine kurulmuş gbi davranıyosunuz anlamıyorum

• ne gerek var

• burada tartısmak istemediğimden YANLIŞ anlama anlayacaksanda ekleme zaten sıkıntı olmaz benden Lütfen ...

• link

link

link Bunlar çekici mesela

0|1
    2|1
    • çarşaflı demiş hocam kapalı değil :)

• e yüzünüde görmüyomusunuz sizin için surat önemli değilmi yüz hatları mesela nebiliyim

• Tamam işte linktekilerinde sadece yüzü görünüyor. Yüzleri böyle ise çekicidir

• çarşaf derken kara çarşafı diyorsan neresi çekici gelecekki?

hiç bi yerini göremiyoruz

birde resim çekiliyorlar ya bitiyorum :D yahu kim tanıyacak seni

1|1
    2|2
    • zaten erkekler güzelliklerini görmesin die çarsaf giyiyolar yüz olarak soruyorum

• Çarşaflıları sonuna kadar destekliyorum.
    Çarşafla kapanan tesettürlü insanar herzaman açık hallerinden daha güzellerdir. Bunu hiçbir çarşaflıyı açık şekilde görmeden söyleyebilirim. Çünkü kapanmak dinimizin emridir & dinimizin emirleri kulları güzelleştirir. Sonuna kadar destekliyorum & hatta çarşaflı bir eşim olmasını istiyorum :) Bu arada yaz günü çarşaf olur mu diyen arkadaşım ; Cehennem o yaz gününden daha sıcak ;)

0|0
    0|0
  • Ben nice çarşaflı gördüm,imansız,şerefsiz,haysiyetsiz.

Nice başı açık gördüm ahlaklı.terbiyeli,imanlı.

Çarşaf örtmek bir insanı daha imanlı veya imansız yapmaz ,eğer iman kalpte varsa ne çarşafa ne örtüye gerek vardır.

Özellikle genç kızların çarşaf giymesi,genellikle zorla yaptırılan birşey bırakın kız olgunluğunu tamamlasın ve daha sonra ne yapacağına karar versin.

Eğer kendi isteğiyle zorlama olmadan çarşaf giyerse takdir ederim ve saygı duyarım.

0|0
    0|0
    • Yoo zorla degl siz dsardan oyle goruyosunuz kac carsafli tanidon smdye kadar carsaf zorla gyilcek bsy degil benim cevrem dolu

• Gençliğinde zorlanmışssa,bi yine zorlamadır.

• allahın emretigi istedigi gibi birsey işte ne dünebilirsin yorum bile yapmak şirke girebilir

3|1
    0|3
  • Bence burada karıştırmamak gerekir çarşafı , başı açığı. Kimse kimsenin hayatına müdahale etmedikten sonra kim nasıl giyinirse giyinsin bence.

0|0
    2|0
  • düşünmek mı. o kadar acık varken neden carsaflıya bakıcam.

1|1
    3|1
  • Çarşaflı kızlar namuslu kızlardır. Allah sayılarını artırsın. Amin.

1|0
    0|0
  • İyide çarşaftan hatuna dair çok az şey göründüğünden bikere ilk aşamayı geçemezsin. Herşeyden önce randevu bile talep edemezsin terslenirsin diye

0|0
    0|0
  • çekici gelen çarşaflı kız olmadı. ama saygı duyuyorum hepsne herkes istediğini giyebilir. ama mümlünse başını kapatıp bacaklarını açmasın ...

1|0
    1|0
  • gizlemeye çalıştıkları şeyler merak uyandırır,bu yüzden de dikkat çekici olur,fakat dar pantolunlular dururken çarşaflı hiç de çekici olmaz

1|0
    1|0
  • Yobazlığın geldiği son nokta diye düşünüyorum

1|3
    2|4
    • allahın emrettiği bişey ama nasıl yobazlık oluyo?

• @mvcck salla kardeşim bak ben cevap yazıyormuyum ne halleri varsa görsünler

• gerizekalılar allahın emrini sorgulamak sizemi kaldı mal açta biraz kuran manası oku muslumansan tabi cahiller

• acıyorum sadece. valla hertarafı bıngıl bıngıl oynayan kızlar var. çok seksiler tabiki:)

3|1
    4|2
    • neden acıyosun :D

• seks hayatını merak eden olmadı canım:)

• demirsahin'e yönelikti cevap canım ;)

• çarşaf önemli diil beyin önemli

herkes istediyini giyer aşıkta olunur

2|0
    0|1
    • arkadaşım çarsaflı bi çocuk asık ona futbolcu barlarda gezen bi çocuk mesela carsafı umrunda değil çunkü onun evde normal herkez gbi bi kız oldgnu biliyo

• eksileme ile cevap yazmadın

yanlışmı söyledim

• hayır yanlış değil

• Çarşaflı genç kızların mental anlamda genç kız olduklarını düşünmüyorum.

0|1
    0|0
    • mental?

• tabi tabi

• Bozuldun di mi biraz?Ne diyemeyeceğini bilemedin kalakaldın öyle.Korkma ben okuyorum hakikaten insanların kafasının içini. Senin neden gizli kullanıcı olduğunu,kendini çok özel ve saygın hissettiğini ve en mahrem duygularını da.. İnsanların bir bölümüne cahil diye hitap etmenin senin keşfinin olmadığını da biliyorum,bunu hayran kaldığın o ağızdan ilk duyduğun seferi hiç unutmadığını.Sen gizli kullanıcısın, ben ise pipivarbunda'yım.Ve çok acı ki sen aslında burada hiç var olmadın,biliyosun di mi?

• Hiç çekici değiller bence ama tercih meselesi tabi..

1|0
    0|0
  • bana hiçekici gelmemiştir

0|1
    1|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 20

• Onlara saygım vardır. Çekicilik kısmı ise beni güldürdü, yahu o kadınlar çekiciliklerini saklamak için çarşaf giyiyorlar zaten... Ne çekiciliğinden bahsediyorsun? Acayip!

4|4
    1|1
  • çekici gelmemesi için giyilmiyo muydu o çarsaf?

4|4
    1|1
  • çekici ollmamak için çarşaf giyiyolar zaten :) ama ciddi çok güzelleri var ayrıyeten saygı duyuyorum herkesin giyim tarzına

2|2
    0|0
    • tabiki herkez herkeze saygı duymak zorunda

• Çekici gelen çarşaflı kızlar var tabikide.

1|2
    2|0
  • Önemli olan Edep Edep! Çarşaflı, kapalı veya acık. Önemli olan Edep. Saygı duyarım..

2|1
    0|0
  • Çarşaflı ise çekici olmak gibi bir kaygısı neden olsun ?

1|0
    0|0
    • kaygsı var demedim canım sadce sordum:)

• yorumlardan bakarak cevaplayım çarşaf giyerek doğru yapıolarmış en azndan erkekler bişe düşünemio :D en başta giyenlerin tercihi zaten kimseye çekici gelmek zorunda değiller

2|3
    2|1
  • Herkese saygım var tercih meselesi önemli olan insanlığı.Çekici geldiklerini sanmıyorum zaten her yerleri kapalı kimse görmüyo ve zaten çekiciliklerini gizlemek icin carsaf giyiyolar.

0|1
    0|0
  • herkes istediğini giyebili. kendi seçimleri . gayet güzel olanları da var çirkin olanları da. sadece göze bakarak anlamak biraz zor bu yüzden sürpriz yumurta gibiler . ne çıkarsa bahtına =D

0|1
    0|0
  • herkes dilediği gibi yaşamakta serbest saygım var insanlara...kıyafete göre değer vermem kişiye

0|2
    0|0
  • mini etekliler hakkında ne düşünüyorsam çarşaflıklar hakkında da onu düşünüyorum yani diyorum ki kendi seçimi beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • bazıları çok güzel oluyor ama

1|0
    0|0
  • İnançları sorgulamıyorum.

Çekici gelen çarşaflı kız bu kız peçe de takıyorsa nasl çekici gelecek bilemedim ?

0|1
    0|0
  • çarşaflı oldukları

0|0
    0|1
  • Kendini gizleyerek sorduğuna göre çarşaflısın öyle anladım ben.

0|0
    0|0
  • çarşaflıysa nasıl çekici gelecek? anca merak edersin neye benziyor diye

0|0
    0|0
  • Tabisi Ben :) eşim çok çekici buluyo o bana yeter.

0|0
    0|0
  • saygı duyarım

0|2
    0|0
  • herkez özgürdür bencee mini giyenlere nasıl özgürse onlarda özgürüdr

0|2
    0|0
  • Hala örtülülerin namuslu olduğuna inanlar var mı

1|6
    8|4
    • lan mına çaktıgıımın sığırı asıl senın yazdıklarından haberın varmı döt kafalı :)

• esselamunaleykum. tessetürlu Müslüman iffetlı kadınlara laf söyleyen siz: ülkücü-Kemalist dinsizlerin canı cenehenneme...

Yükleniyor...