Şiddet yasasının adı "Kadınlara şiddet yasası" yerine "İnsanlara şiddet yasası" olması gerekmez miydi?

Arkadaşlar öncelikle belirtmeliyimki kesinlikle katılıyorum kadınlar şiddete daha fazla maruz kalmakta ancak daha azda olsa erkeklerde şiddet görmektedir bir yasa çıkartırken bu göz önünce bulundurulması gerekmezmiydi? Örneğin bir adam bir kadını dövünce daha fazla ceza alırken aynı adam bir adamı döverse neden daha az ceza alsınki dayan yiyen kadın insanda dayan yiyeyn adam insan değilmi ?

0|0
4|1

En İyi Erkek Görüşü

• Kadin bunlar ne bekliyosun adalet mi her zaman her yerde ayricalik gorek isterler.. her insan ayricaligi sever ama bunlar acik acik talep ederler ustelik magdurum da magdurum diyerek...ezilmissi oynayarak kendisi baskasini ezmis umursamaz

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• E canım sadece kadınlara mı çıkıyor yasa, bir zarar ve şiddet varsa bu herkes için geçerlidir. Erkekler de gerektiğinde korunurlar. Kadınlarınki daha bir apayrı tutuluyor neden? Bir kere kadına şiddet, erkekten gelen şiddetten bahsedilen şiddet yani. Kadın tecavüze de uğrasa suçlanan kadındır, kadın boşandığında ailesi tarafından sahipsiz bırakılan ve sırf dul gezmesin diye ilk buldukları adamla evlendirilmek durumunda bırakılan da kadınlardır. Erkeklere göre güçsüz olanlar da kadınlardır. Yani güçlünün güçsüzü ezmesi, her zaman daha aşağılık bir davranıştır. Kadınlar, suçu günahı olsun olmasın, hep suçlanan , tek sorumluluk yüklenen, ezaya, insanların o çirkin bakışlarına maruz kalan , sahipsiz kalması ihtimali çok yüksek olan, toplumun kendi kendisine oluşturduğu çapraşık yargıların kurbanı. Bu yüzden özellikle kadına şiddet konusunda devletimizin ya da kurum ve kuruluşların çok daha hassasiyet göstermesini takdir ediyorum. Bunun dışında siz de birinden dayak yediğinizde ya da kaşınız gözünüz kaydığında sonuçta insan hakları diye bir şey var sizi de öyle bırakacak değiller, her suçun bir cezası vardır. Ama lütfen kadınlarımızın hakları ayrıdır, onlara hassasiyet gösterelim. Sözüm, bu ayrıcalıkları kötü yönde kullanan art niyetli insanlar için değil, ciddi anlamda yardıma ihtiyacı olan aciz kadınlarımız için.

2|0
    0|0
    • Doğru cümleler kurmuşsun ama sadece kadınlar açısından doğru erkekler olduğunu unutuyorsun.Yasa sadece kadınlar için çıkıyor (sormuşsun) bize bir şiddet olunca eski bir yasa var onunda pek bir cezası yok açıkçası neden aynı dayağı yiyen bir erkek olunca daha az ceza alınıyor bunu açıklayabilirmisin? Erkekte tecavüze uğrayabilir Erkekte bazı erkeklerin yanında çok güçsüz ve mağdur durumda kalabilir. Hatta bazı erkekler bazı kadınlardan bile güçsüzdür.İnsan hakları diye bişey var diyorsun eminmsn

• çoğunluk azınlığa hükmediyorsa orada demokrasi yoktur böylede bişey var gerçi desene sana kim var olduğunu söyledi :)

• Allah'ını seversen demokrasi ne zaman oldu ki şimdi de olsun ;)

• bana kalırsa insan demek bile ayrımcılık olur sonucta hayvana şiddete de karşıyım bi hayvansever olarak..sadece " şiddet yasası" adı altında her türlü şiddeti kapsamaları dah amantıklı bana göre..

0|0
    0|0
    • ewt çok haklısın bende düşünemedim bunu şiddet yasası olmalı geçende bir arkadaş şaka yaptı şakası bile kötüydü bende ondan sordum bu soruyu sözde kızı dövcekmişte ama diyor aman abisini döveyim kızı döversem çok ceza verirler çıkan yasalar sonucu işte bu hale geldik !

• cezalar caydırıcı değil işte bak kadını dövünce cok ceza alıcak diye erkege yoneliyor..ben idama bile karşı diilim valla yeterki caydırıcı olsun..

• Mantiken öyle, ama kadınların force gücü erkeklerinize es değildir bunu da unutmayalım lütfen.

0|0
    0|0
    • peki bazı erkekler var ki bazı kadınlardan bile güçsüz onları ne yapacaz peki ? böyle insan ayrımı olurmu o erkek güçlü o kadın güçsüz bumudur ? wlla ne yalan söyleyim ben bakıyorum bazı kızlar var benden daha güçlü ve kuvvetli nsl eşitlik sağlayacaksın bu yasa ile söylermisin bana ?

• nerde öyle ? sorumu okuduysan kadına şidet yasasından sonra artık kadınlara şiddet yapanlar farklı bir yasa ile cezalandırıyor hapis cezası bile var ama erkeğe şidet yapanlar klasik şiddet yasası var sadece para cezası yani

• çok daayak yedim insanmıyım

0|0
    0|0
    • konuyu saptırmayalım tabiki dayak yiyen mağdurdur ama bu cinsiyete göre neden ayrım yapılıyor konu bu

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...