Japon bilim adamları korkuttu..Hangisine inanalım?

Japon bilim adamlarının 3 yıldır Marmara Denizi'nde yaptıkları araştırma bitmiş ve sonuç korkutucu..Önümüzdeki bir kaç yıl içinde 7 yada 7.5 şiddettinde bir deprem beklediklerini bundan en çok İstanbul ve Bursa'nın etkileneceğini belirtmişler..Buna karşılık ,Türk bilim adamlarının açıklamalarının gözardı edildiğini söyleyen Prof.Dr Ahmet Ercan , Marmara Denizi'nin 7 yada 7.5 şiddettinde deprem yaratacak gerginliğe sahip olmadığını söylemiş..

Sizce hangisi ..? Japon bilim adamlarına mı inanalım ,Türk bilim adamlarımıza mı ?

Güncellemeler:
Yorumlar icin herkese teşekkürler umarım hayatımızda kötü şeyleri en az zararla atlatırız..

0|0
11|18

En İyi Kız Görüşü

• Seni korkutan hiç bir habere inanma derim

Çünkü hangisinin reyting için

Ya da birilerinin çıkarı için haber yapıldığını anlayamazsın

Korkunun da faydası olmadığına göre...

"toplum mühendisliği" nin oyunları...

Huzur içinde yaşa... her günün değerli...

dinleme bile derim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Tam kimdi hatırlamıyorum Tarihin arka odasın kaliteli bir isim söylemişti. Marmara denizi şu an aşırı tehlikeli bir durumdaymış. Bu arada Tsunami olmaz diyenler Marmarada. Adam eğer dediklerimiz gibi olursa Dalga boyu 15 metre olacak dedi. Hatta Marmaranın altında bir Volkanik dağ olduğunu ve çökmesinin beklendiğinide açıkladı. Eğer dağ çökerse Manhattan ( New York ) Amsterdam ve birçok kıyı Marrakesh tarzı yerler suya gömülecek demişti.

1|0
    0|1
    • Japon bilim adamları tsunami olacagını da söylemişler fakat 10 metreyi bulmacagını belirtmişler ayrıca umarım dediklerin gercekleşmez yoksa kıyamet gibi bişey olur...

• düşünemiyorum bile Bebek'ten daha kötü durumda olan yerler var:(

• En başta Alibeyköy, Hasköy. Öfff harbiden düşünemiyorum.

• Japonları 7.5 şaşırtmaması lazımdı aslında. Adamlar 7.5 depremde bilardoya ara vermez.

1|0
    0|0
    • onlar depremin şiddetine şaşırmamıştır da bizim binaların saglamlıgına şaşırmıştır belki:)

• Şu an dünyada inşaat sektöründe hatrı sayılır bi noktadayız belki ama eskiden yapılan binalar bubi tuzağı bildiğin. Eve girerken ayağın eşiğe takılsa yıkılıcak binalar biliyorum.

• depremsiz yıkılanlara bile şahit oldu bu ülke dimi haklısın valla..

• Götü yere yakın olandan korkçan :/

2|0
    0|0
  • Eskiden isviçreli bilim adamları vardı, huzur verıyorlardı bana.. ssdsdsf

2|0
    0|0
  • japonlar diyorsa doğrudur

0|0
    0|0
  • Zamanında radyasyonlu çayları domatesleri de yedirmişlerdi millete bunlar Japonları dikkate almak lazım hazırlığınızı yapın ulaşabileceğiniz masa altına falan su ekmek erzak koyun tehlikeli bir bölgede yaşıyorsunuz .

0|0
    0|0
  • Japonlara inanmayı yeğlerim.

1|0
    0|0
    • bende onlara inanıyor gibiyim ama inşallah bu sefer yanılırlar:)

• kökten cözüm:)

• hep aynı terane

1|0
    0|0
  • Japonları tusinamiyi önceden bilen adamlar onların dediğimi yoksa türklerin dediğimi ben sana soruym hangisi ?

0|0
    0|0
    • pardon Tsunami :D

• Türkleri o kadar kücümseme sonucta japonlarla aynı fikirdeler sadece süre konusunda fikirleri çatışıyo ki buda cok normal..

• Valla bilimde 1.sıra amerika 2.sıra Japonya 3.sıra Norveç ondan sonrakinde Türklere güvenirim

• zik kafalı japon askeri bunlar bence..

türklere inanalım

türk dedim diye silivriye atmazlar inşallah..

0|0
    0|0
  • Korkuyla yaşanmaz önlem almak istiyorsan alabilirsin kimse mani değil size artı kime inanmak istiyorsanız inanabilirsiniz

0|0
    0|0
    • Nickine uygun bi yorum olmus ne trip atıyosun sanki silah zoruyla yorum almışız gibi:) O diilde ben zaten yurtdışındayım ama ailem filan herkes istanbul da:(

• evet çekirdek bi aileden kurtulan bi bebekti sadece oda anne babası üzerine kapanmış bebeği kurtarmışlar

• Kesin bi i*nelik var bu işte :((((

0|1
    0|0
  • hıc bırı olsa ne yapabılecegız kı kacıcaz sankı

1|0
    0|0
  • Japonlar diyorsa sallanırız :D

0|0
    0|0
    • Bana da öyle geliyor valla ama denizde olacagı icin belki 7 yi 5 gibi filan hissederiz diye umutlanıyorum:)

• Japonlar bu işin uzmanı bence inanmakta fayda var.

0|0
    0|0
  • japon adamsa doğru söyler ... japonlardaki alet bizimkilerde yok ki...

0|0
    0|0
    • 3 yıldır araştırma yapıyorlarmış işte bu sonuca varmışlar ama biz bunu ilk defa duymadık değil mi türk bilim adamları bunu önceden söylemişti diye biliyorum..

• yani konuyu nasıl oraya bagladın bi anda üzgün moddan saça geçişin zor olmadı mı:D

• daldan dala iyi atlarım:)

• sıkıntı yok başka yere gideriz :D

0|0
    0|0
  • Korkunun ecele faydası yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• japon kaynaklar daha inanılası olsada benim canım türk kaynaklarına inanmak istiyo:D

1|0
    0|0
  • rahmetli ahmet mete ışıkara 15 senedir söylüyo onu

1|0
    0|0
  • Nedense Türk bilim adamlarına inanmak istiyorum :)

2|0
    0|0
    • yada karavanda filan:D

• Bizim kampı kaldırırlar gibi :D :D

• hepsini kaale alalım ve biz hiç cıplak uyumayalım ... dünya hali

1|2
    0|0
  • Japona inanasım gelse de Türk e inanırım ! Candır.

1|0
    0|0
  • Kimin ne söylediği önemli değil.Hepimiz bir gün ölücez tek gerçek bu.

0|0
    0|0
  • Japona inaniyorum da ne depremmis 10 yildir olacak

0|0
    0|0
  • Japonlara inanmak istemiyorum.

Umarım olmaz deprem.

1|0
    0|0
    • aynen olmasın olcaksa da yıkım olmasın sallasın gitsin:(

• Aynen yıkılmasın ama bisürü kaçak bina var. :(

• zaten 2 ihtimal var:)

0|0
    0|0
  • Kime inanacağımı bilmiyorum ama Bursa olması çok korkuttu,ve bir an sevdiğim kişinin yaşadığı binanın sağlamlığını düşündüm,harbiden seviyorum galiba yew:D

0|0
    0|0
Yükleniyor...