Metabolizmam durdu mu, neden kilo veremiyorum artık?

Diyet ve spor yapıyorum.98den 63 kiloya indim hala devam ediyorum ama yaklaşık bir buçuk aydır gram oynamıyor. Napmam gerek?

0|0
13|28

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• vayyy tebrikler, nekadar zamanda verdin, bitkisel çaylardan yardım al, yeşil çay mesela kaynamış yarım litre suda 2kaşık yeşil çayı 10dk. beklet sonra yarım limon ve 1şişe maden suyu ilave et, gün boyu onu iç,15gün yap ara ver, yediklerini degişdir vucut alışıyo bol yogurt ve süt tüket

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• agırdan agırdan ver kiloyu sorun olur

1|0
    0|0
  • Siz, kilo verme sürecine girdiğinizde almaya alışık olduğunuz kalori miktarını düşürüyorsunuz. Başlarda güzel kilo kaybediyorsunuz. Ancak bir süre sonra, vücudunuz bu durum karşısında endişelenmeye başlıyor. Metabolizmayı yavaşlatarak kilo kaybının önüne geçmeye çalışıyor. Yani siz ona az besin verdiğinizde, kilo kaybı yerine, bununla kendini idare edebilmek için daha az yemeğe adapte oluyor. Dolayısıyla ilk haftalarda kaybedilen üçer beşer kilolar üçüncü beşinci haftalarda durabiliyor. Bu durum plateau olarak adlandırılıyor. Bir diğer ifadeyle bir yerden sonra kilo vermenin durması. Vücut plato etkilerini hissederken, siz kilo kaybedemiyorsunuz. Endişeler başlıyor, motivasyon düşüyor, kabulleniş artıyor, eski alışkanlıklara geri dönülüyor.

1|0
    0|0
    • Aslında aynı besinlerle devam ediyorum kaçamak falan hiç yapmadım, yemekten kısmadım yani

• Biraz daha gayret et.

1|0
    0|0
  • Kendını daha fazla zorla kanks

1|0
    0|0
  • su içmeye devam.

1|0
    0|0
  • Bence kal balik etli hatun candir.

1|0
    0|0
  • Aldığın karbonhidratı azalt.

1|0
    0|0
  • Oyle olur sporun ilk ayi verir

1|0
    0|0
  • Yaptigin antreman sistemini değistirmelisin. Ayni tempoda ayni ağirlik ve koşu düzeninde vücut alişir ve yağ yakmaz. Kas sistemide canli bir organizma bunu unutma. Vücudu şasirtmalisin. Örneğin 5 kg kaldiriyorsan her zaman bunu 7 veya 9 kg ağirliğa cikarmalisin. Kardiyoyu yarim saat yapiyorsan 40 45 dakikaya cikartmalisin.. Beslenme şeklinden kaynakli bir durum olduğunu sanmiyorum.. Belli bir ritimde ilerlemek olmaz dalgalanma yaratmalisin.. Kacamak gunlerinde istediğini ye.

0|0
    0|0
  • Hata yapıyorsun çünkü 98 sen 63 e düşmek kolay değil ve evet gayet iyi bir şekilde kilo vermişsin ama vücudun daha fazla vermene izin vermiyor çünkü her vücudun alması ve barındırması gereken belli bir vitamin oranı vardır Metobolizman buna izin vermiyor altına düşersen daha kötü hal alabilirsin en kötü 3 kilo daha ver ama fazlası zarar sağlığını tehlikeye atarsın... Zayıf olup güzel görünecem diye sağlığınızdan olmayın saçmalamayın ve acemice iş yapmayın lütfen...

1|0
    0|0
  • En kritik nokta diyetisyene gitmen lazım.

1|0
    0|0
  • 98 den 63 kiloya inmem gayet güzel daha fazla sı vucudun için zararlı olabilir spor yapmayı bırakma ve beslenmene dikkat et

1|0
    0|0
  • Büyük azimmiş yalnız sendeki

1|0
    0|0
  • yediklerine dikkat et bide ortamına.

1|0
    0|0
  • Başlangıçta hızlıca vermen doğal. Verdikce daha zorlaşacak. günlük kaç kalori alıp verdigini biliyor musun?
    Beslenme düzenin aynı şekilde devam edebilirsin ama bence sporun şiddetini biraz daha arttırman gerek

0|0
    0|0
    • Kalori hesabı yapmıyorum protein ve sebze ağırlıklı besleniyorum dahaçok. Sporu artırmam gerek sanırım teşekkür ederim

• Evet spor her geçen gün artmali daha sonra istedigin forma kavuştuğunda sabit şekilde sporunu devam ettirebilirsin

• Sabun değilsin ya egriceksin

1|0
    0|0
  • vucut bir bakıyo sürekli bir kayıp var bir yerde direnmeye başlıyo yılmadan devam et bu direnci kırarsan yine verebilirsin

0|0
    0|0
  • Yuh 98 den mi ben 1,95 boya sahibim 107 den 94 kiloya indim şu an bile kendimi rahatsız hissediyorum 4 kilo daha vericem Karatay diyeti yap ekmek şeker sıfırla kilo rahat verirsin 1 dilim bile yasak unutma !

0|0
    0|0
    • Ben dukan benzeri birşey yapıyodum karatay uymuyo bana :)

• Unutmadan söyleyim şuda önemli çörek otu yağını her sabah yemekten önce 1 tatlı kaşığı suyla beraber iç müthiş iştah kesiyor

• Teşekkür ederim

• vücudun cok buyuk bir değişime ugramıs bu programa vücudun alısmıs

0|0
    0|0
  • Ne guzel al işte :D

0|0
    0|0
  • Evet sen bir zombisin

0|0
    0|0
  • daha ne zayıflıycan yeter gızım :D

0|0
    0|0
  • Kaç ayda verdin o kadar kiloyu?

0|0
    0|1
  • 98 den 63 e nasıl düştüğünün cevabını biliyon, 63 den aşşağı nasıl düşeceğinin cevabını mı bilmiyosun cevap şu az ye spora devam et ;(

0|0
    0|0
  • zaten son kiloları vermek zordur hep.. metabolizmayı hızlandırmak gerek

1|0
    0|0
    • Nasıl hızlandırılır

• diyet listeni değiştirmen gerekir aynı düzene vücut alışıyor. sık ve az yiceksin. ve spora da maalesef vücut alışıyor o yüzden vücudu şoka uğratmak gerekiyor farklı hareketler yaparak mesela yüzmeye gitmek olabilir ama bunların hepsini bir uzmana danışarak yapsan daha faydalı olur burdan atıp tutmayla olmaz

• Bu kadar kilo nasıl verdin sen öyle

0|0
    0|0
  • Çok da düşme yaa, akşam az ye birazda hareket et, yürüyüş yap iyi gelir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Diyetinde değişiklikler yapman gerekebilir. Protein ve sebze ağırlıklı beslenmeye çalış. Spor saatini ya da günlerini arttır. Su tüketimini arttır.

1|0
    0|0
  • Yuh zayıflama artık iyisindir kesin. Zayıflamassın ama görünüm zatıflar yani etin sıkılaşır taş olursun

1|0
    0|0
  • Ne yaptın o kadar.

1|0
    0|0
  • inatci kilonda olabilirsin. metabolizmani sasirt bir anda kalori yuklemesi yap, sonra kilo verirsin. inatci kiloya dusunce yapilmasi gerekenlerle ilgili internette arastirma yapabilirsin

1|0
    0|0
  • Kuzum maşallah 98den 3e inmişsin daha ne istiyorsun. Nazar değmesin tü tü tü :D

0|0
    0|0
  • Ilk once tebrik ederim cok guzel bir basari. Oyle donemler olabilir cunku simdi de hep ayni besinler yiyorsaniz vucutda alislanlil yapmis olabilir. Diyet menu degistirmeniz lazim ve ya daha az yemeniz gerekiyor sonucda şu an 63 kg sunus ne kadar az kilo kaldiysa okadar zor veriliyor.

0|0
    0|0
    • Anladım değiştirmek en mantıklısı galiba azaltırsam daha zor veririrm gibi duruyor

• Ben çok usensem de sana diywtisyene git diyecem. Kusura bakma

1|0
    0|0
  • Su içiyor musun yeterli miktarda :)

1|0
    0|0
  • Yag yakıcı tavsiye ediyorum. Fitness ve pilates eğitmeniyim.. CLA kullanabilirsin..

1|0
    0|0
  • nasil o kadar zayifladin ya taktik verir misin

0|0
    0|0
  • Yeteri kadar kilo vermişsin demekki vücutta biyerden sonra kendini korumaya almış artık o kadar kilo kaybından sonra. Spora devam et faydasını göreceksin :)

0|0
    0|0
  • Ya bende kilo vermeye uğraşıyorum bu kiloya gelene kadar neler yaptın anlatır mısın rica etsem :/

0|0
    0|0
    • Protein ve sebze ağırlıklı beslendim uyguladıgım diyet dukana çok benziyor ama kendme göre şeyler kattım işte. Sporla beraber gitti kilolar

Yükleniyor...