İsveç Diyeti ile bilgisi olan, deneyen var mı?

Arkadaslar sıkı bır katı dıyete gırmek ıstıyorum malum onumuz yaz tekrar forma gırmem lazım:) ve bu dıyetı buldum doktorlar tarafından tavsıye edılıyor. Diyeti uyuglayan herkesın 13 gunde 7 ile 20 kilo arasında verıcegı kesınmıs. Sız daha once yaptınız mı yada duydunuz mu bu dıyetı?

1. gün

Sabah: 1 Fincan kahve, 1 Kesme şeker

Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haşlanmış ıspanak, 1 domates

Akşam: 1 biftek(200 gram,) zeytinyağlı ve limonlu yeşil salata

2. gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme şeker

Öğle: 1 dilim salam, 100 gram yoğurt

Akşam: 1 biftek (200 gram), yeşil salata, 1 meyve

3. gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme şeker, 1 dilim kızarmış ekmek

Öğle: Haşlanmış ıspanak, 1 Domates, 1 meyve

Akşam: 2 katı yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata

4. gün

Öğle: 1 katı yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 25 gram yağsız beyaz peynir

Akşam: 2 dilim portakalın suyu, 100 gram yoğurt

5. gün

Sabah: 1 büyük rendelenmis havuç (limonlu)

Öğle: Haşlanmış yağsız balık (200 gram, limonlu ve tereyağlı)

Akşam: 1 biftek (200 gram), salata ve brokoli

6. gün

Öğle: 2 katı yumurta, 1 büyük rendelenmiş havuç

Akşam: Derisi alınmiş tavuk (200 gram), salata

7. gün

Sabah: Şekersiz çay

Öğle: Izgara et (200 gram), taze meyve

Akşam: Hiçbir şey

8. gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme seker

Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haslanmış ıspanak, 1 domates

Akşam: 1 biftek(200 gram), zeytinyaglı ve limonlu yeşil salata

9. gün

Öğle: 1 dilim salam, 100 gram yoğurt

Akşam: 1 biftek (200 gram), yeşil salata, 1 meyve

10. gün

Öğle: Haşlanmış ıspanak, 1 domates, 1 meyve

Akşam: 2 katı yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata

11. gün

Öğle: 1 katı yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 25 gram yağsız beyaz peynir

Aşam: 2 dilim portakalın suyu, 100 gram yoğurt

12. gün

Sabah: 1 büyük rendelenmis havuç (limonlu)

Öğle: Haşlanmış yağsız balık (200 gram, limonlu ve tereyağlı)

Akşam: 1 biftek (200 gram), salata ve brokoli

13. gün

Öğle: 2 katı yumurta, 1 büyük rendelenmiş havuç

Akşam: Derisi alınmiş tavuk (200 gram), salata

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Alman gereken tüm besinleri vücuduna alabiliyorsan bir zararı yoktur bence. yani bu diyette sadece sabah kahvaltı sıkıntı diğerleri normal bir insanı doyuracak nitelikte. ama bana kalırsa öğle ve akşamı yer değiştirmek gerek.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Pardon ama, bu kadar şeyi diet yapan bir insan mı yiyor? Sizce gerçekten bu yazdıklarınız ile 12 günde kilo verebilir misiniz? İsveçlilerin bu diyeti yaptığını size kim söyledi?

Kolaya kaçmayın. Bol su için, yeşil sebze ve bol meyve tüketin.Kahvedeki zehiri ve şekerdeki kaloriyi biliyor musunuz?Kahve mesela Merkezi sinir sistemi'nde (MSS) psikotropik etkiyi uyaran, solunum sistemi uyarıcı, Kalp atış hızı artırıcı, Hafif diüretik etkisi bulunan bir bitkidir. Şeker ise, kan dolaşımı ile vücudun her tarafına taşınarak özellikle de göbek, kalçalar, göğüsler ve bacağın üst kısmında toplanıyor. Bu bölgeler de dolduğunda, yağ asitleri kalp ve böbrek gibi aktif organlara dağılıyor. Bu organlar gittikçe yavaşlıyor ve sonuçta dokuları bozularak yağa dönüşüyor.

Bağışıklık sistemi zayıflıyor. Vücut soğuk, sıcak veya mikroplara karşı koyamıyor.Diş çürümesi başta olmak üzere, obezite, diyabet, kalp ve dolaşım hastalıkları, böbrek taşları, kanser, hipertansiyon, felç, ülser, astım, romatizma, kronik yorgunluk sendromu ve kemik erimesine neden oluyor.

Ayrıca ikiside bağımlılık yapıyor.

İsveçliler zaten kahveden başka birşey içmiyor. Hergün zaten et,tavuk balık her ne kadar sağlıklı gıdalar olsa da fazlasını tüketmeniz zararlıdır. Siz kendiniz spor yaparak, su içerek, çay ve kahve gibi kofein içeren maddelerden uzak tutarak özellik ile akşam 21.00 dan sonra birşey yemeden sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Bırakın böyle dandik dietleri. Alın elinize bir havuç yiyin.

0|0
    0|0
  • Bunlar kısa vadede kilo verimini sağlar. Enerjini sömürerek. Sonradan daha fazla kilo almana sebep olur. Sağlıktan olmaya gerek yok diyorum.

0|0
    0|0
  • Diyetisyene danışmadan hiçbir diyet yapmam, bünyenize zarar verebilir, bağışıklık sistemini zayıflatabilir, metabolizmanızı bozabilir.

0|0
    0|0
  • hangi doktor tavsıye edıyor bunu?

evet kılo verıyorsun, işe yarıyor bizzat yaptım. ama hic bir doktor tavsıye etmez bu dıyetı

0|0
    0|0
  • ne sabah sadece bi kahve mi yani ? ben deli gibi kahvaltı yapmadan asla güne başlayamam :D

0|0
    0|0
  • bunlarla doyulur mu be.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bu dıyette verdiğin kilolar yağ değil kas olarak gider bu ne la yemeden kilo mu verilir sarkarsın hep sporla ver sporla.

0|0
    0|0
    • yok spora gıdıyorum zaten :) ama 13 gun ara verıp bun u denemyı dusunuyorum :)

• 2 haftada 10 kilo verdiren herhangi bir diyetin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Sabah öğününe hindi jambon+light peynir+light süt, öğlen öğününe de eser miktarda tahıl ekle en azından :) Bu programda bildiğin 24 saat aç kalıyor vücudun..

0|0
    0|0
Yükleniyor...