Çokeşlilik olsa kızınızı ikinci eş olarak verir misiniz?

çok merak ediyorum, erkeklere soruyorum kız çocuğu olanlar yada gelecekte birgün bir kız ewladınız olur ise onu bir adama 2. Eş olarak werirmisiniz? Çok eşlilik konusu için soruyorum erkekler genelde çokeşlilik olabilir diyo peki canınız bitaneniz kızınızı 2. Hatta 3. Eş yaparmısınız?

Anket Sorusu

• A seç Ben cokeslı olucam zaten kızımımda verırım
  • B seç Olmaz öyle sey vermem
Güncellemeler:
direk kuma olarak
cok eslılık hakkında ne dusunuyorsunuz dıye hep kızlara soruyorlar ya bırde babalara ve baba olabıleceklere sormak ıstedım
yasım 20dır kızım yada bır cocugum yok olsa bıle henuz evlenemezdı:) benımde cevabım b sıkkıdır

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kendime bir kraliçe seçerim ömrüm boyunca hayatımın tek kadını olur karım olur ve ona kraliçeden farksız davranırım. Kızım olursa oda benim prensesimdir değil 2. eş evleneceği kişiyi çok ince sık dokurum ve kızımı hakedecekmi diye denerim onu...Ben karımın kölesi olurum adeta gerisi boş ve bizi ölüm ayrırı üstüne başka birini bilmem.

• Kilibik

• Öncekileri Göster
    • Senin kafanın çalışma mantığı bu işte kılıbık der çıkarsın işin içinden porchuk. Aİle babalığı öyle şan babalı değildir koç kafanı yorma sana bu değerleri anlatabilmemiz için 10 sene sonra gelmen gerekiyor.(porchuk)

• benimle evlnrmsn :D

Erkekler Ne Diyor 37

• ben çok eşli olmayı düşünmüyorum, bu tercihi de kızıma bırakırdım. mutlu olması önemli 2. olmak istiyorsa olabilir yani.

• çok eşlilik bana göre değil kızımıda vermem

• B: Olmaz öyle sey vermem

• kendi adıma da çocuğum olursa onun adına da çok eşliliğe karşıyım..

• kafayı mı yedin sen be kadın

• bu cevabı cokeslılık tartısmaları yapılırsak verebılsek keşke

• hangi platformda olursa olsun fikrim değişmez yarası olan gocunsun

• burasını arap ülkesi mi sandınız acep ?

• Oooo ne demek en büyük hayalim bu zaten. Olsa da versem. Hatta kendim kestirip kadın olsam da ben varsam.

• Benim gönlüm razı olmaz...

• kızımı 2.eşi olarak almak isteyen adamın ...

• link okumalısınız

• allah korusun.

• neden böyle bir soru, kim evet diyebilir ki

• hayır tabiki vermem. zaten çok eşliliğe karşıyım.

• Belki çok kadın düşkünü olabiliriz ama cani değiliz.

• çok eşliliğe karşıyımbullshit.

• Ona başka birşey veririm ben bir daha erkeğim diye yürüyemez. :(.

• kendisi isterse ve güvenilir bir insansa neden olmasın,

• yapmayın :)

• Öncekileri Göster
    • söylediklerinin islam la bir alakası yok, istiyorsan araştır

• serıat dedım ztn sende arastır bende arastırıcam

• kesinlikle tek eş ve ilk olmalı

• şimfi o iş öyle değil . islami temayüller dogrultusunda karar verilir cok eslilikde

• çok merak ediyorum . yazdıgımı begenmeyenler . islami temayüllere gore yasamayı isteedikleri icinmi begenmedi :D

• kendim ikinci üçüncü bir eş almayacağım gibi kızım olsa vermezdim. Okadar yobaz olmadık allaha şükür

• çok eşlilik ne yaaaevliliğin amacını öldürdünüz evlenme daha iyi ozaman

• Şahsen tasvip edebileceğim bir olay değil

• Olmaz öyle sey vermem

• Vermek ne yahu. 18 yasini gecmis her birey tercihlerinde ozgurdur.

• onu bızde blyoz gonlunuz razı gelırmı evlendırır dugunundede gobek atarmısınız anlamında bır vermek bu

• Kizimin bir adam ikinci kadini olmasi fikri biraz asagilayici. Ama kendisi isterse kendi tercihidir. Sadece merak ettigim o ki, nasil bir erkek ki bu kizim onun ikinci kadini olmaya niyeli. Altindan cuku mu var? Ciddiyim yani. O kadar muhtesem mi ki? (p.s. Altindan evi olmasi umrumda degil, altindan cuku olsa anlarim). Yani ulkede, dunyada erkek mi kalmadi bu razi oluyor. Elini ortaya atsa cikar orta karar birisi en azindan. Ama adam gibi bir erkek bir o kalmissa ulkede, varsin ikinci olsun.

• :))))

• Öyle bir şey olsaydı toplum zaten buna yönelmiş ve bu zihniyet ile yaşıyor olurdu. O halde ben de o zihniyette olurdum. Yani herkes bunu normal karşılıyor olurdu. Buradan yola çıkarsak evet verirdim.Ama dersen ki yarından itibaren kanunen izin verilecek. birden ortaya çıkacak bu durum. O zaman hayır, şu anki mantığımla böyle bir şeyi kabul etmezdim.

• o zıhnıyetlı toplumlarda bıle 1.es olmak bı ayrıcalıktır ewlenen erkek sewsede sewmesede genellıkle aıle tarafından uygun gorulen kısıyle ewlenır cunku evın asıl hanımı o olur ve gerı kalanları o ıdare eder, zengın aıleler kızlarını hep 1.es olarak verır o zıhnıyetlı toplumlarda

• Valla bana göre ister 1inci olmuşsun ister 4üncü, olimpiyat yarışı değil ki bu. Öyle ayrıcallğıın... :)

• kızımı vermem ama ben alırım:)

• kımın kızını alcan?ortada werılcek kız yok gordugun gibi

• verse ben kaldırırm dağa kimden izin alacam hala hala

• fazla merak iyi değildir

• kesinlikle HAYIR

• hani marjinal bizdik mk

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 18

• hayır asla . erkeklerin istemesine de karşıyım.

• Kızımı da vermem oğlumu da vermem.

• kızımın sözü önemli sonra anne diye ağlayıp gelmesın :D

• vermem

• asla veremez kimse kızımı 2. 3.eş fikrine sahip bir zihniyete

• 38gün

Olmaz öyle sey vermem

• Olmaz öyle sey vermem

• şu A şıkkına basanı merak ettim doğrusu

• Dinimizde caiz ama ben yine de istemem,vermem tabi ki. Bi çocuğum olsa kendi gözümden esirgerim. Bilmiyorum ona nasıl sahip çıkcam nasıl koruycam çok korkuyorum.Çünkü bu devirde çok zor.Böyle düşünürken kıyamam canıma...

• asla büyük konuşmymda

• bn 9 ay çocuğumu karnımda gidip elin adamına kuma olsun die taşımam.bu kabul edilemez bişey atrtışması bile olamaz

• nitye veriyosunuz..hayata bakış açıları ortada...

• ben çok eş almak istiyorum nerde eşitlik :D:D 4 taneye kadar hakkım olması lazım :D:D hahahahahaha

• nasıl dayancan 4 kocaya :D

• eşitlik nerde? :D

• Hayırdır yoksa başına böyle bir şey mi gelmek üzere

• yok allah korusun.s ben genel olarak sordum cokeslılık konusu icın

• Öncekileri Göster
    • tvde bır ara cok modaydı kocam 2.kadın alsın dıyen kadınlar vardı kızım 2.es olsun dıyen babalar elbet vardır ama zamanla soyları tukenır ve yenı nesılde bılinçlenırse dogudada batıdada aynı olur ıns.

• O kesimde zor görünüyor.Ağalık mal mülk gitmesin olayı devam ettikçe çok zor.Baksana hala töre cinayetleri.Kıza tecavüz ediliyor ama baba tutup kız kirlendi diye yapanı değil yapılanı katlettiriyor.

• Vermem kızımı yolda bulmadım.

• Eğer benim canımın parçasını öyle peşkeş çeker gibi veririse babası olucak adam kızdan önce o gider evden

• kuma gibi mi anlamadım yoksa evlenmiş boşanmış birisine mi ?

• Olmaz öyle sey vermem

Yükleniyor...