Tesettürün kamu vb alanlarda serbest olması hakkında düşünceleriniz neler?

arkadaşlar üniversitelerde v.b kurumlarda başörtü yasağının kalkması hakkında ne düşünüyorsunuz. ben tesettürlü bir bayanım ve hala bazı yerlerde sorun yaşıyorum. sizlerinde düşüncelerini merak ettim.

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• özgür bir ülkede yaşıyoruz. nasıl dekolte veya mini etekli bir insana birşey denmiyorsu. bu hayat tarzıdır yaşayış şeklidir bir ideolojidir ve dinsel birşeydir. bence karışılmamalıdır bu olaya. Neden bu kadar takılyor insanlar halen anlamşıta değilim...

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Ben de boxer giyicem vergi dairesine gidince...

Benim niyetim, o ampul kafalılardan daha pis, cidden..

Yoksa, isteyen istediğini giyer, öyle gezer..

Ama bu ampuller, üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek istiyorlar..

O yüzden, lycralı ve dar siyah boxer giyicem..

Yüzüme de Don Juan maskesi takıcam..

2|2
    1|2
  • Peki namaz kılmıyor veya türban takmıyor ve hatta eşi türbanlı değil diye tepki alanlar? İhalelere giremeyenler? Terfi alamayanlar? Yürüyün gidin işinize. Ortadaki iyi niyet değil. Biz de o kadar salak değiliz. Çocuk eyliyorlar sanki.

1|0
    1|1
  • ülkeyi ele gecirdiniz zaten ne sorunu yasıcaksınızki?

4|1
    0|2
    • ne sorunu yaşıyoruz söyliyim mi özel üniversitede okuyorum ve buna rağmen öğretmenim beni herkesin içinde azarlıyor başörtümden dolayı. buna kmsenin hakkı yok. bu benim ülkeyi ele geçirmiş halimse...

• aynısı acık kızlarada oluyor merak etme sen sol görüşlü bir özel ünidesin muhtemelen sağ görülü bir özel ünidede sen el üstünde tutulursun ötekini dıslarlar bu her alanda böyledir tek türban değil herkesin görüsüne göre ayrıca kamusal derken devlet dairesinde sıkıntı olmaz calısanlar var öyle görüyorum ama sizin devrinizde bitecek birgün merak etmeyin

• öğretmenim beni başörtümü çıkarmam konusunda azarlıyor ama. işte biz sağcı solcu die ayırt etmiyoruz sizde demekki bu ayrım var zatenn. biz allahın emri olan bişeyi yapıyoruz yanlış birşey olduğunu düşünmüyorum. kimin devrinin bittiğide ortada sen mrak etme

• sonuçta özgür bir milletiz bu baş örtülerine neden takılıyorlar ki yaaa

1|0
    0|0
  • ona imza atanlardan biride benim artık şu insanları kıyafetleriyle yargılamaktan vaz geçin demokrasi demokrasi çığırtkanlığı yapıpda insanların demokrasi özgürlüğüne gem vurmaya çalışanlar...!

0|0
    0|0
  • ya ben asla tesettürlü olunması karşı değilim ama devlet kurum ve kuruluşlara bu işin karışmasini istemem ama onun dışına birşey denmez belki bu nasıl insan dersiniz ama bence öyle olmalı kapalı olmayınca orada inancı yok olmuş oluyorki.

0|0
    0|0
  • kesinliklee serbes olmaslı islam ülkesinde çok sacmaa yasak olması

1|0
    1|1
  • Serbest olacak tabiki..

Yetmez..

İmam hatip okullarının sayısı artmalı..

0|0
    0|1
  • Bir cok yerde goruyorum artik tesetturlu bayan. Yasak olmasi can sikici.

0|0
    0|0
  • heryerde serbest olmalı

0|0
    0|0
  • Serbest olsun tabiki

ne zararı var

0|0
    0|0
  • türbanla halkın sorunu yok bence serbest olmalı türban takanlara öcü, irtica geliyor, İran'a gidin diye bağıran bir elit tabaka var bunlar dağdaki çobanla benim oyum eşit mi derler halkın bilmem şu kadarı aptal derler Avrupalı gibi olmak itiyoruz derler ama onu da beceremezler

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• herkes istediğyle gezmeli bence

0|0
    0|0
    • kesinlikle açık kapalı ayrımı olmamalı başörtüsü takmayanlarada hor davranılmamalı aynı şekilde

• kesinlikle bence serbest olmalı tamamıyle

oralarını buralarını açınca onlardan iyisi güzeli yok

ama türban diyince yookk biz atatürk çüyüz diyip karşı geliyolar

neyin ne olduğunu bilmeyen insanlar işte

0|0
    1|1
  • bazi yerlerde sorun yasamayan tek bir tc vatandasi göster ?

0|1
    0|0
    • Olsun..

Deliyim diye herkese söver, herkesin pisliğini dökerim ortaya.. :))

Feda edicem lan kendimi..

• Turban takmadi diye dislanan insanlar hakkinda da cok sey dusunuyorum ben.

1|2
    0|1
Yükleniyor...