Kapat

Bi sen mi varsın bu dünyada?

İyi akşamlar:)

Açlıktan ölen insanlardan haberin var mı?Ekmek alacak parası olmayanlardan?

İsraf eden kendinden haberdar mısın peki(etmeyenler üzerine alınmasın lütfen)?Yoksa bi'haber misin?

Onlar için yaptığın bi'şey var mı?

...

link

link

Birileri aç kalıyorsa,birileri israf ettiği içindir.

Cevap veren herkese teşekkürler:)

0|0
4|13

En İyi Kız Görüşü

• bend sana katiliyorum. malesif bu dunyada denge yok. cogu insanlar cok benci. sadece kendini dusunuyorlar. ne oldum demeyicin, ne olacam. Allah insanin basina herseyi verebilir. bakarsin varliklisin ama degerini/kiymetini bilmezsen, Allah hepsini elinden alir, yok eder. tabi inanci olanlar icin bu gecerki. merhemeti, vijdanli olanlar icinde gecerli bu keske bu dunyada ayrimtiliklar olmasa, hepimiz icindaha iyi olurdu. ama var, napalim. paylasmasini bilmeliyiz. herkese kolay gelsin ve basarilar dilerim.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 13

• KARDEŞİM SEN ÖZGÜRSÜN*

Kardeşim sen parmaklıklar ardındada olsan özgürsün - Kardeşim sen pırangalara vurulsanda özgürsün

Sen ALLAH'a bağlandığın zaman - Sana Kölelerin tuzağı ne zarar verebilir ki

Kardeşim karanlığın ordularını kökten sileceksin - Ve bununla yerüzünde yeni bir fecr doğacak

Sen ruhunu bu fecrin doğuşuna teslim et - O zaman fecrin bizi uzaktan karşıladığını göreceksin

Kardeşim Muhakkak ki ellerinden kanlar akmıştır - ve zillete mahkum olmaktan yüz çevirmiştir

Muhakkak ki bir gün o şehadet aşıkları - Ebediyet kanı ile Cennete yükselecektir

Kardeşim sana ne oluyorki savaştan bıkmışsın - Omuzundan silahını atmışsın

Söyle bana kim fedakârlık edecek ve yaraları kim saracak - Ve yeniden sancağımızı kim dalgalandıracak

Kardeşim Muhakkak ki ben bugün sarsılmaz dayanağa sahibim - Ve yerlerine dayanmış dağları,kayaları parça parça ederim

ve yarın bu silahımla bozgunculara karşı savaşacağım - Taki yeryüzünden yok edinceye kadar

Ben Rabb ve din için intikam alacağım - Yılmadan Resul ve sunnet üzerine devam edeceğim -

Ya dünyayı kuşatacak zafer - Yada ALLAH'a sunulacak şehadet

Kesinlikle Kardeşim ben savaştan yılacak değilim - Silahıda atacak da değilim

Şayet kardeşim ben ölürsem şehidim - Sende övülmüş bir zaferle devam edersin

Muhakkak ki ben emin bir şekilde - Yıldızların Rabbı olan ALLAH a giden yol üzerindeyim

İster beni affedin ister beni cezalandırın - Muhakkak ki ben verilen ahde eminim

Kardeşim yürü tereddüt etmeden arkana bakma - Senin yolun kanla boyanmıştır

Oraya buraya aldırış etme - ALLAH'dan başkasına boyun eğme

Kanadı kırık bir kuş değiliz ki - Bundan dolayı zelil görünüp öldürülelim

Adım adım çarpışmaya çağıran - Kanların sesini işitiyorum

Kardeşim benim üzerime ağlarsan - Benim kabrimi o içten damlalarla ıslatırsan

Ufalanmış kemıklerden kendıne meşale oluştur , Ve ışığıyla yaklaşan zafere doğru ilerle

Kardeşim biz ölürsek sevdiklerimize kavuşacağız - Rabbımızın bahçeleri bizim için hazırlanmıştır

Muhakkak ki o Cennetin kuşları etrafımızda kanat çırpacaktır - Ebedi diyar bizim için nekadar hoştur

Seyyid Kutub

1|0
    0|0
  • Birilerinin daha fazla yiyebilmesi için birileri daha fazla aç kalmalıdır.Bu durumu daha fazla evsahibi olayım daha fazla araç sahibi olayım daha çok kazanayım hep kazanayım çatlayana kadar yiyeyim şeklinde düşünen insanların düşündüğünü sanmıyorum. Düşünmüş olsalar zaten bu durumda olunmaz.

Şu an bu yazıyı okuyanlar da biraz sonra burada olanları unutup aynı şekilde davranmaya devam edecektir." Ben mi kurtaracağım"düşüncesi olduğu sürece hiçbirşey değişmez.

Emperyalist devletler kendi vatandaşları daha iyi yaşasın diyerek gelişmemiş ülkelerin gelişmesini engeller ,gelişmekte olan ülkelerin önlerini keserler.

Görsel medya olsun yazılı medya olsun genelde bunların ellerinde olduğu için bu tür haberleri de vermezler.Bunları hep geri plana atarlar. Gerçekler bir şekilde gizlenir ya da unutturulur. İnsanları da bu kuruluşlar sayesinde tüketmeye özendirirler. Bu şekilde paralarına para katarlar. Açlık mış sefaletmiş umurların da olmaz. Amaçları aç bırakarak kaos ortamı yaratmaktır.Kanla beslenirler.Beslendikçe daha çok kan isterler.

Demokratik kongo cumhuriyeti elmas madeni olarak dünyada ilk sıralarda olmasına rağmen halk sefalet içindedir. Ancak Dünya elmas borsasının merkezi Belçika dır . Burada hiç elmas çıkmaz. Sömürürler. Öldürürler .Yerler içerler.Yazık.

1|0
    0|0
  • Allah kimileri kimilere ustun kilmistir bazilari zengin bazilari fakirdir ama zenginler dosdogru zekatlarini sadakalarini verseydi dunya uzerinde bir denge olusur ac kimse kalmazdi bu yuzden kutsal kitaplarda her daim zekattan ve sadakadan cokca bahsedilir emredilir dunyada hep mal toplayan sonsuza dek yasayacagini sanan ahmaklar sonunda topraga doneceklerini unutuyorlar

hadid suresi 20. = Bilin ki, dünya hayatı ancak bir oyun, bir eğlence, bir süs, aranızda karşılıklı bir övünme, çok mal ve evlat sahibi olma yarışından ibarettir. (Nihayet hepsi yok olur gider). Tıpkı şöyle: Bir yağmur ki, bitirdiği bitki çiftçilerin hoşuna gider. Sonra kurumaya yüz tutar da sen onu sararmış olarak görürsün. Sonra da çer çöp olur. Ahirette ise (dünyadaki amele göre ya) çetin bir azap ve(ya) Allah’ın mağfiret ve rızası vardır. Dünya hayatı, aldanış metaından başka bir şey değildir.

1|0
    0|0
  • Herkes senin benim gibi düşünseydi, dünyada açlık ve yoksulluk olmazdı eminim.

1|1
    0|0
  • az önce bi soruda çok komik rakamla çalışıyorum diye bir soru vardı 1000 tl çok komik bir rakammış cevap vermemek için kendimi zor tuttum işte insanlık çok haklısın arkadaşım... :S

1|1
    0|0
  • Ne yapalım? sms atıp 5 lira bağış mı? Dünyayı yönetenlerin stratejisi belli : Ülke kaynakları ''güçsüz, cahil, budala ve bilinçsiz'' toplumlara bırakılamayacak kadar değerli. Gider ümüğünü sıkar donuna kadar alırım diyor. Bizim bunun farkında oluşumuz neyi değiştirir? Bulunduğumuz zümre içerisinde belki daha şirin görünür ve birbirimize kur yaparız.

Duygusala bağlamaya gerek yok ''Acı ama gerçek...''

0|0
    1|0
  • İnsanlar bilinçli bir şekilde yaşamadıkları her müddet bunları göreceğiz üzülerek söylüyorum Allah aç olanlara yardım etsin

1|1
    0|0
  • Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir diye bir dini söz vardır.

1|0
    0|0
  • bu soruyu okuyana dek 8 cocuk aclıktan oldu mlsf

ve şimdi 12 oldu :(

1|1
    0|0
  • Bunlar he pamerikrı..nın oyunlaı

0|0
    0|1
  • ne bu şimdi biz burnu havadamıyız

0|0
    0|1
  • liberya, kamerun, fil dişi, myanmar da iş için bulundum oralardan sonra çok daha fazla şükrediyorum halime,elimden geldiği kadar gittiğimde oradakilere gıda,kıyafet,parasal olarak destek oluyorum. ama böyle şeylerin reklamı olmaz bence

1|0
    0|0
  • evet ben gemiciklerle boğazda tur atıyorum çok israfım ben

0|0
    0|1
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 3

• Zayıfa acımak,doğaya ihanettir. Herkes çalışsın o zaman.. Elinde tartıyla,peçeteyle,suyla;soğuk sıcak demeden çalışan küçücük çocuklar da varlar.. Aç olan kimseye acımıyorum.. Kendini düşünmeyip,çalışmayan insana ben neden yardım edeceğim,aptal mıyım ben? keriz miyim?

ekmek almaya 60 kurus bulamayan ölsün zaten. git ayakçılık yap,temizlikçilik yap onurunla, ben sana bakmak zorunda mıyım?

0|0
    1|0
  • Din tam anlamıyla yaşansa, tok acın halinden anlasa, zenginler fakirleri gözetse kimse aç açıkta kalmazdı

1|0
    0|0
  • Haklısın da işte napalım sorunlar olunca üzgün anında insanın aklına gelmiyo şükretmek

0|0
    0|0
Yükleniyor...