Aikido niye bu kadar zor?

bugun resmen dayak yedim bi saat boyunca.yeni basladm bu kadar sert bükülr mu kollarim ya insan biraz anlayisli olmaz mi.agladim resmen.bide ustune oo sen yapamazsn bu isi cok zor.birak bence falan dedi partnerim olcak salak.napayim ben simdi?ogrenmeyi cok istiyorum sirf o zekasiza inat gitmek istyorum resmen.

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• ılk başlarda zor gelsede alışırsın aıkıdo pek tuttuğum bı döğüş sanatı olmasada bayanların döğüş sporlarına gitmesi hoşuma gider partnerını salla teknıklerı iyi öğren sıkı ve dısıplınlı çalış hızlı şekılde ılerlersın

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• Sonunda aikido ile ilgili bir soru! Tanrım!. Yıllardır bu sitede bu anı bekliyordum :D

Öncelikle ilk başladığın 2 ay asıl işkencedir, 2 aydan sonra teknikler oturmaya başlayınca milletin hareketlerin ayak uydurmayı öğrenince çok zevkli olmaya başlar hergün gitmek istersin. Gerçi sen yine şanslısın kendi açından, sadece 1 saat mi sürüyor antreman? Biz 2-3 saat yapıyoruz genelde. Bu arada hangi şehirdesin sen?

Not: 2 ay sonra siyah kuşak(hakama) alıyorum.

1|0
    0|0
    • bu sitede hakamali birini bulmak inanilmaz!ankaradayim ben.insallah zor sureci cabuk atlatabilirim gercekten istiyorum bu iste iyi olmayi.antremanlarim haftada uc gun ikiser saat.henuz ucuncu gidisim gercekten zor adapte olmak.

• Bak şimdi Aikido sabır işi önce sana 1 2 saat yerden yere düşersin düşme tekniklerin otursun Ben de yaptım devam etseydim dan olurdum bırakmak istedim Wing chun la uğraşıyorum ama Aikido nun da faydası iyidir bir iki sene yap daha sonra başka sporlara da yönelebilirsin

1|0
    0|0
  • 10 sene tekvon-do yaptım, siyah kuşağı da aldım.aklım aikido da kaldı. çalışma saatlerim uymadı gidemedim. sakın bırakma çok güzel bir spor.

0|0
    0|0
  • Kick boks - muay thai a git orda kimse seni dövmez teknik verir torbalarla çalısırsın istersen çıkarsın dövüşe oda elidven kask vs. ile çünkü çok serttir Kick box muay thai ztn beraber verirlir genel felsefesi vur kır parçaladır sonra sana o aikido yapan çocugu bul Ağzını yuzunu dagıt , Sonrada sen aikidoyu bırak bece senden bi cacık olmaz dersin.

0|0
    0|0
  • sporlarin geneldi böyle :p ilk seni dayak manyagi yaparlar acimadan etmeden

buda seni hirslandirmak icindir..

sabirli olacaksin baska cagren yok yada o salak dedigin kizin lafini dinliyip birakacaksin.. iki secenegin var..

0|0
    0|0
  • partnerin tam bir eğitmen filmlerdeki gibi şimdi devam et yılma büyük usta sabur fındıklı karışımı olan büyük bir dövüşçü doğacak ve kehanete göre zembarı yenecek dedi.

0|0
    0|0
  • judo ve aikido temel olarak aynıdır

fakat düşüncen yanlış.aikido bir savaş sporu dğeil.savunma sanatı.

insana acayip huzur veriyor

sağlık sebeplerinden dolayı 5 yıl önce bıraktım tekrar başlamayı düşünüyorum

0|0
    0|0
    • savunma oldgnu biliyorum ama fazlasiyla canimi yakti.hoca da konusmayn diyo ama saolsun kendsi moralmi bozup durdu olmuyo birak sen yapma dedi.o kadar sert yapyodu ki ogrenemiyodum hareketi acidan.

• ben ilk başladığımda antreman sonrası hiçbir iş yapamazdım heryerim ağrırdı.2 hafta sonra alışınca taş gibi oluyorsun çok güçlü hissediyorsun kendini.

benim hocam 19 yaşında bir kızdı.ben 16 yaşımdaydım o zamanlar :D

• Kafeste dövüşen bir arkadaşım demişti, aikidoda bir hareket 3.000 tekrarda öğrenilir diye.Bu bile zorluğunu anlatmaya yeter :)

0|0
    0|0
  • dans gibi bir sanat aslında

0|0
    0|0
  • kesinlikle öğren karşındaki ne kadar güçlü olursa olsun yere serersin yeter ki tekniği bil

0|0
    0|0
  • başka bi spor seç bence

0|0
    0|0
  • Evet, çok zor spor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Pes etme başlarda herkez zorlanır .Haraketler çok seri o yüzden sert geliyodur.Zamanla mutlaka alışırsın ve o zaman acı değil keyif almaya başlicaksın.

1|0
    0|0
  • bence vazgeçme ve biliyorsun ki bu bir dövüş sporu affetmezler dayak yemen çok normal dahası da gelir merak etme.

0|0
    0|0
  • Çoğu kadının kaldıramadığı bir spor

0|0
    0|0
  • Git o zamn azmin elinden hiç birşey kurtulmaz derler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...