Üniversite sınavının adil olduğuna inanıyor musunuz?

Her sene yapılan ve sürekli olay olan üniversite sınavlarının adil olduğuna inanıyor musunuz?

• Evet
    17% (8)12% (3)15% (11)Oy Ver
  • Hayır
    83% (39)88% (23)85% (62)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Hangi sınav adil? Kpss? Sbs? Öss? Yada diğerleri? Türkiye'de eğitim sistemi sürekli değiştiğinden ve oturamadığından hiçbir şeyin adil olduğunu düşünmüyorum. Ki zaten geri dönüş oluyor eğitimde ilköğretimi parcaladılar şimdi liselerde sıra sınavı kaldırıyorlar. Anadolu Lisesi yaptıkları düz liseleri süper liseleri vs mahalle mektebine çevirecekler. Üniversitelerde 2 3 seneye indiriliyor. Öss yi de kaldırırlar sonrasında. Kpss ile atamada yakında kalkar. Ülkede daha üst mevkiide olanlar devlete geçer kamuda çalışma hakkına sahip olurlar. E zaten devlete ait birşey kalmadı. Eğitim kurumları bile özelleştirildi fazlasıyla dersanelerinde özel okula dönüştürülmesiyle bu oran daha da artacak. Ve sınavların kalkmasıyla adil olmayan sistem daha da fazla bir sekilde adil olmayacak.

2|1
    0|0
    • Çok güzel özetlemişsin. Kpss ile memur atamaları da kalkacak. 657'yi değiştirmeye uğraşıyorlar.. Şimdi dershaneler de özelleşir. Öğretmenlerde asgari ücrete mahkum kalırlar...

• Sanki seni tanıyormuşum gibi oldu farkettin mi :) Ben iki sefer gittim New York'a. Hollywood filmlerinden çok farklı. Yabancılık çekiyorsun, şehirde insanlar arası ruh yok, İstanbul'da ki gibi tekin olmayan yerler çok :))) Ama kariyerine göre çok uygun yaşam alanları var :) özellikle Manhattan da :)

• 5 dil biliyorum. Ayrıca futbolcuyum. Ama son dönemde kalbimde çıkan bir rahatsızlıktan ötürü bırakmak zorunda kaldım... 1 seneliğine kenardayım diyebilirim.

Uluslararası ticaret mezunuyum ben... İngilizce hariç diğer dilleri kendim öğrendim..

Kızlar Ne Diyor 8

• bu her şeyi açıklar link

0|1
    0|0
  • Dunya adil degil ki sinavlari adil olsun. Nokta nokta boyle sisteme!

0|0
    0|0
  • sınavların hiç biri adil değil

0|0
    0|0
  • sınav adil çalışan kazanıyor ama gereksiz o bakımdan adil olmayabilir tabiki

0|0
    1|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • hayır bana diploma veren bi ülkeden pekte beklentim yok açıkçası

0|0
    0|0
  • herkes eşit koşullarda hazırlanmıyo bu sınavlara böyle bir durumda eşitlikten bahsedemeyiz

1|0
    0|0
  • İnanmıyorum.Bu ülkede adil olan birşey var mı ki?

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu ülkede çoğu şey adil değil ! Dayın Amcan varsa Adamsın Yoksa Sende yoksun ! Lanet gelsin böyle düzene !

1|2
    1|0
  • bu ülkede ney adilki .en ufak bir örnek hocalar bile sebeklik yapan adami el ustunde tutuyor adam calismadan geciyor sen ise kendini parala dur dersden geçecem diye .adam bana pahali bir şampanya alirsan seni dersden geçirecem diyor ne beklersinki boyle bir sistemden

0|0
    0|0
  • Kardeşim adil olmayan sınavdan iyi bir puan al ve Yurtdışında kariyer yapmayı hedefle... Amerika'da çalışma fırsatın olsun... O şekilde hedefle..

0|0
    0|0
    • Eskileri emekli etmeyip yeni mezunlarıda atamamalarının ücretli çalıştırmalarının bile bir mantığı varken çok yanlış bölüm okuduğumu düşünüyorum ben şu an :)

• Babam New York'ta yaşıyor aslında alsa yanına beni herseyim daha garanti olacak ama işte annemi bırakıp gidemiyorum.

• Sen dil mi bitirdin peki bölümün neydi?

• hayır//**------------

0|0
    0|0
  • burası türkiye burda her an herşey olabilir ve adalet adillik filan burda olmaz istisnalarda kaideyi bozmaz

0|0
    0|0
  • Giriş sınavı adil olabilir ama üniversitede sınavlar adil değil.

1|0
    0|0
Yükleniyor...