Futbolda çalımlama teknigi

arkadaşlar çalım yapabilme yetenegim var bire bir mücadelelerde iyiyim. ama bazı bire birlerde rakibim üzerime gelmiyor ilk hamleyi benden bekliyor. durum böyle olunca topu kaptırıyorum

rakibim topa hamle yapmazsa geçemiyorum

bu çalımı nasıl yapabilirim

şimdiden teşekkür ederim

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Top sürerken asla durma.Bu hatayı çok fazla kişi yapıyor.Dikkat et, iyi çalım atan futbolcuların hiçbirisi top ayağındayken duraklamaz.Topu ileri, geri, sağa, sola bir şekilde hareket ettirmeye devam et.

1|1
    0|0
    • anladım teşekkür ederim

eger hareket ettirirsem rakip ille de o topu almak isteyecek ve ayak uzatacaktır

bende onu ters bi hareketle geçebilirim

sağolun

• Aynen öyle, rakip bir yerden sonra mutlaka müdahele etmek zorunda.Çünkü top sende.

Vücudunu da kullan.Messi dünyanın en iyi çalım atan oyuncusu, sadece top sürüyor diyorlar ama öyle değil işte.Adam vücuduyla rakibi pazara yolluyor zaten.Vücut fake'leri çok önemli.

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 8

• benim aktif olarak futbol oynadığım zamanlarda yaşadığım bi problemdi aslında tekniğim çok iyiydi ve ikili mücadelelerde iyiydim. rakibin üstüne gelmediği durumlarda takım arkadaşlarınla önceden anlaşın en iyi yol tek toplarla çıkmaktır. gidebildiğin kadar rakibinin üstüne gidip topu çıkaracaksın. en iyi çalım, rakibinin senin üstüne geldiği durumlarda atılır. diğerr türlü topu kaptırma olasiliğın yükselir

0|1
    0|0
    • evet o problem beni terk etmiyor işte

önümde kazık gibi duruyor :) beklesek akşama kadar öyle bekliyecek yani o derece :)

teşekkür ederim

• beklersen kaybedersin topu sürerek git o mecbur hamle yapacak sana

0|1
    0|0
  • beklersen adam üstüne gelmez, adamın üstüne üstüne gideceksin, bileklerinin çok seri olması gerekiyor..

herkes futbolcu olabilir ama herkes teknik olamaz, bu bi' ayrıcalık..

0|1
    1|0
  • gel bi hafta benim maçlarımı seyret ;)

0|1
    0|0
  • Topu rahatça sürü rakip üstüne geldi zaman, bileklerin hızlı ise çok rahat bilek hareketleri ile geçebilirsin. ama, süratli bir futbolcu ise sağında atıp geçmeyi dene yada solundan sana kalmış birşey başarılar.

0|1
    0|0
  • defans dediğin atlamaz zaten bekler.karşındaki kaçıyorsa geriye ters ayağına doğru topu sürerek rahatça geçebilirsin bide bu pek sonradan öğrenilecek bişey değil bence doğuştan gelen bir yetenek:)

0|1
    0|0
  • pas bekle boş kaleye at <3

1|1
    0|1
  • Messi gibi herkesi çalımlamak zorunda mısın? O tarz bi durumda pas ver sen de. Futbol basit bi oyundur.

0|0
    0|0
    • her şey bu kadar basit olmamalı

ben zoru seviyorum

• senin gibiler katlediyor maçları ama.

• şimdi yeri gelir pas verirsin kapul ediyorum futbol bir takım oyunudur

ama ya pas verecek kimse yoksa çalım atmak gerekse ozaman ne halt edecen

her ihtimali düşünmem gerek bil ama gerektiginde yap

Yükleniyor...