Kitapların hangi bölümlerini hiç okumazsınız?

Kitapların hangi bölümlerini hiç okumadan atlarsınız?

• Önsöz
    35% (79)30% (54)33% (133)Oy Ver
  • Kaynakça
    49% (110)36% (65)44% (175)Oy Ver
  • İçindekiler
    3% (7)6% (10)4% (17)Oy Ver
  • Giriş(Akademik kaynaklarda)
    2% (5)6% (10)4% (15)Oy Ver
  • Mümkünse bütün sayfaları atlar özet okurum internetten :D
    11% (22)22% (40)15% (62)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Kitap okumayı sevmeyenler başka soru soracağım sizin için, durun :)

0|0
59|45

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kitabın bilinmesi / tanıtımı veya okuyucularını etkilemek için yazılan berrak bir önsöz kişinin/kişilerin inancını güçlendirmek için yani neden bu kitabı almalıyım ve okumalıyım açısından önemlidir. önsözleri -mukaddimeler/girizgah, yazarların ilham aldığı ya da yararlandığı kaynakça kısmı ''A'dan Z'ye'' çok önemlidir benim için. Akademik kitaplarda ''içindekiler'' kısmı tamamen bir harita niteliği taşıyor. Önceden okunmamış ya da not alınmamış ya da herhangi bir zaman diliminde farklı başlıklar altında yürüteceğiniz çalışma için ''içindekiler'' kısmını nasıl pas geçebiliriz ki? Hele ki ''kaynakça'' bölümünde beğendiğiniz, kitabını alıp okuduğunuz adamın hangi bilgileri/belgeleri/kişileri konu edindiği sizin için hiç mi önem arz etmiyor?

Değerli/nitelikli kitap okuyucularına benden armağan olsun link Hilal Çalıkoğlu - Her Tel Saçı.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 44

• Önsöz dedim, ancak bu sorunun cevabı kitabın türüne ve önsözü yazana göre değişir. Ben bir kitabı okuyorsam, muhtemelen bir yerde okuyup/duyup okunacaklar listesine eklemişimdir. Roman okumayalı çok oldu; artık eski yazı ebedi kitaplar, tarih kitapları, siirler ve bazı kültürel açıdan önemli kitapları (mesela Marx-Kapital, Adam Smith'in kitapları, Hegel, vs) okurum.

1|0
    0|0
  • gerekmedikçe kaynakça bölümüne bakmam. ancak giriş yazıları, önsöz vb dahil mutlaka okurum

5|1
    0|0
  • Hepsine (en azından) bir göz atmadan geçmem. Zira çeviri yapanı, yayınevi, (varsa) kaynakçası önelidir.

2|0
    0|0
  • önsözü sevmiyorum adam yazmış o kadar diye zorlayarak okuyorum bazı kitaplarda faydalı da oluyor aslında ama sıkılırım genelde

1|0
    0|0
  • aksiyon dolu sahneleri, çarpıcı olayların geçtiği bölümleri. bu alanları gözümde canlandırdığım için daha sonra izlediğim bir filmi anlatır gibi anlatabilirim.

1|0
    0|0
  • Bişey okuyrsun, bi kelimeye geliyor, muhtemelen bir kaynak adı-ya da ilgili seminer konferans alıntı yada bi kısaltma, okumayınca o yıldızı sanki eksik kalacak hissediyorum. Okuyorum bi b*kta çıkmıyor sinir oluyorum.

1|0
    0|0
  • kaynakça bölümü, genelde en sonda olan okuyucu görüşleri ve yazarın birçok kişiye teşekkür ettiği bölümü

1|0
    0|2
  • Kitaplarda öyle bi bölüm mü var acaba? Aa burda erotik birşey yazıyo kapat kapat sayfayı değiştir :)

Kitapları tamamen okurum

1|1
    0|1
  • Önsöz okumam . İçindikiler kısmı zaten her kitapta olmaz onu da okumam . Kaynakça varsa bakarım nerelerden faydalanılmış diye.

1|0
    1|0
  • yayın evi dahil herşeyi. hatta özellikle 1.baskı mı diye bakarım.

1|0
    0|0
  • A: Önsöz...

1|0
    0|1
  • kaynakçayı okumam.

1|0
    0|1
  • hiç atlamadımki:)

2|1
    0|2
  • Kaynakça gereksiz

1|0
    2|2
  • hiçbir bölümü atlamam

1|0
    0|0
  • arka kapak özetine bakarım

1|0
    0|0
  • net den özet okurum :)

1|0
    0|0
  • kitabın üstünde okunmadık tek harf bırakmam basın yılından editörlere yayınevine kadar

1|0
    0|0
  • baştan % 10

ortadan % 20

sondan % 10

okurum biter

1|0
    1|2
  • Kaynakça kısmını hiç okumadım.

1|0
    0|0
  • önsöz..kaynakçaaaa

1|0
    0|1
  • B kaynakça

1|0
    0|1
  • Kaynakçaaa

1|0
    0|1
  • Aslında önsöz okumam ama hiç okumadan dediğin için kaynakça dedim. :)

1|0
    1|2
  • arkadaki özetlerini çünkü heyecanını alırlar kitabın

1|0
    0|1
  • Kaynakçayı okumam sadece içindekileri çok merak ettiğim bir konu üzerine durmuş ise o zaman göz atabilirim.

0|0
    0|0
  • ilk 10 sayfadan sonrasını :D

1|0
    0|2
  • önsöz kısmını hıç okumam

1|0
    1|3
  • ilk 500 sayfasını

1|0
    2|3
  • İlk 20 sayfadan sonrasını.

1|0
    1|2
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 59

• önsözünü okumam. kaynakçaya bile daha çok bakmışlığım vardır

1|0
    0|0
  • Kaynakçanın bana pek bir faydası olacağını düşünmediğimden olsa gerek, okuma gereği duymam.Her değil ama nadirde olsa önsözleri arada bir okurum.

1|0
    1|0
  • Yayın evi ve basımla ilgili bilgi veren ilk kısımlarına bakmam.

1|0
    0|0
  • yoq bn hepsini atlar direkt hikayeye okumaya başlarım..

1|0
    1|0
  • Kaynakçaya hiç bakmam.

1|0
    0|0
  • ilk sayfasıyla son sayfa arasındaki bölümü okumam ,tek okuduğum kısım arka kapak :D

2|0
    1|1
  • hepsini okuyorum ben

1|0
    0|0
  • Önsözü okumadan bir kitapa asla başlamam. Kaynakça gereksiz yani ihtiyacım olmazsa okumam.

1|0
    0|0
  • okumadığım bölümü yok kitap alan insanların sayfa atlaması bana saçma gelmiştir

1|0
    0|0
  • Kaynakça ya da önsöz..

2|0
    0|0
  • öyle bir bölüm yok ama her kitabın ilk önce son sayfasını okumak gibi bir zaafım var

1|0
    0|0
  • niye atlıyım ki belki önemli bişey var

1|2
    0|0
  • ilk 4 ünu direk atlarm

1|0
    0|0
  • Onsoz kismini okumam cogunlukla ilgimi cekmezse.

1|0
    0|0
  • kurguya dayalı kitaplar okuduğum için önsöz'ü ve teşekkürleri atlarım ama yazarı araştırırım.

2|0
    0|0
  • tezde de en nefret ettğim yer kaynakca

1|0
    0|0
  • Kitabın yayınevinden kitabı türkçeye çevirenine kadar hepsini okurum. Takıntı gibi bir şey bu

1|1
    0|0
  • Kaynakça/merak edersem baktıklarım dışında veya içindekiler(ders kitabımsa okurum)..

1|0
    0|0
  • en boş kısmı kaynakça bence hiç bakmam bakmam aklıma bile gelmedi

0|0
    1|0
  • kaynakça... hiç bakmadım bu zamana kadar... :)

1|0
    0|0
  • çok kitap okurum ama ön söz kısmını hep atlarım :D

1|0
    1|0
  • önsöz tabii.

1|1
    1|0
  • Kaynakça çok gereksiz

0|0
    1|1
  • ona buna şuna ithafen yazılan derin cümlelerin olduğu sayfa

bi anda o kitabı okuma hevesim kaçıyo,başkasına yazılmış aşk mektubunu okuyo gibi hissediyorum

0|1
    0|0
  • Kaynakçanın pek bi gereği yok. Araştırma yapmıyorsam okumam.

0|0
    1|0
  • Yayın evine kadar her şeyini okuyorum :D

1|0
    0|0
  • hiç bi yerini okumam :D

2|0
    4|1
  • Kitapla dergi,gazete vs arasindaki farki iyi bildigim icin oyle bir atlama söz konusu degil:D

1|0
    0|0
  • önsözünü okumam

1|0
    0|0
  • Her yerini okurum. İlk basımının hangi yıl nerede olduğunu vs..

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    29
Yükleniyor...