Hayvanları sevmiyor olabilirsin ama taşıdıkları cana saygı duyacaksın

Yanından geçen su ve yiyecek arayan köpek kendi halinde aranırken hoştlamak taş fırlatmak nedir? Tamam insanlık yok sende kapının onune ne su ne mama koy! Ama bari en azından can taşıyana saygılı ol.

Belindeki kemeri köpeğin boynuna bağlayan seveyim derken köpeğin gırtlayını sıkan çocukları uyarıyım dedim, bir ton hakaret yedim.Büyüğü de gelmiş diyor ''Bırak oynasınlar? '' Akşama kadar köpeği gırtlakla sonra evinde yat bu köpek platikten mi yapıldı bari su ver. Kasaplarda kemikler ücretsiz veriliyor sadece biraz haşlaman lazım. En azından bunu yap.

Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Merhametsiz canlılar bunlar kesinikile bunlara insan denmez, uzun bir yoldan doniyodum, ve baya süratli gidiyordum, bir dikte at arabası süren iki çingene gördüm, hayvancaz kopurmustu gidemiyordu, çingene de elindeki sopayla ata vuruyordu, dayanamadım durdum, bunu dili yok dedim yorulduğunu soyliyemez dedim yedi sopadan dolayı canın yandiginida soyliyemez dedim, adam bana baktı Siktir fırt dedi, o an resmen delirdim, bagacdan kalın bir sopam vardı koşup abi aldım, ve çingene daldım, arkadaşlarım ayırdılar, böyle birilerini görünce öldüresiye dovesim geliyor

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Birgün seyahat ediyorum . Mola verdik. Dürüm yaptırayım yiyeyim dedim. Baktım iki tane kedi oturdular önümde bakıyorlar.Aşırı derece de hayvanları severim.Dürümü onlara paylaştırdım . yenisi aldım. Baktım bu kez kediler yanda yemek yiyen birine yaklaştı. Yiyen kişide öyle gömülmüş ki sanki önünden kaçıran var.Tamam vermedin, de bu ayakla itmek ne oluyor. Ne dir bu hep ben yiyeyim daha çok yiyeyim çatlayana kadar yiyeyim hep benim olsun hep ben hep ben nedir . Dayanamadım neden ittiğini sordum. Anlatmaya çalıştım birşeyler. Anladığını düşünmüyorum ama . Yarın bir başka yerde bir başka pozisyonda aynı şeyi yapacaktır. İnsanın içinde olmalı.

Böyle hayvanları savununca hemen şöyle derler "sen onu bırakta kaç insana yardım ettin" Bu cümle yapılanı meşrulaştırır mı ? İnsan kendini savunabilir bir şekilde hakları vardır. Hayvanlar nasıl korusun .

Mevlana'nın birsözü vardır :"Hayvanlar Allah'ın sessiz kullarıdır. Şimdi susuyorlar ama ahirette konuşacaklardır.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim ağzına sağlık

• Haklisin ama darp bile edilebilirsin sokak köpeği ise belediye haber verebilirsin küpesi yoksa zaten alirlar

1|0
    0|0
  • sen yazılması gereken her şeyi yazmışsın kardeşim bize söyleyecek pek bir şey kalmamış eline sağlık..

0|0
    0|0
  • katılıyorum hayvanalara ezıyet edenlerı sevmıyorum ınsan olarakta bakmıyorum görürsemde fena arızaya geçerim kalan bi çok yiğceklerıde poşetle dolapta bırıktırırım ortalıkta köpek olmasada mutlaka uygun bıyere bırakırım

0|1
    0|0
  • senden şöyle bi 1000 tane daha olsa bu tamamen önlenir.

1|0
    0|0
  • hayvanlara saygı eyvallahta, yolda gecen yaslı amca yada teyzelerımızebıle yardım etmeyen bır mılletten ne beklıyorsun kardes

0|0
    0|0
  • haklısın. biz böylelerine insan olmuş ama diye lafa giriyoruz. onları hayvanları koruyan bir kurum falan varsa oraya şikayet etmelisin aksi takdirde sana karşı da güç kullananlar olur ve bu daha kötü olur. kendi başına halletme derim. ama sonuna kadar haklısın.

0|0
    0|0
  • ben severim özellkle köpek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 5'ledim üzülerek..

Hassas olduğum bir konuya değinmişsin, hayvanları çocuklarına oyuncak olarak alanlardan tut, bir kenara kıvırılıp uyumuş hayvanı "pist, mikrop ıyy" diye tekmeler ve taşlar savurarak zulmeden insanlardan kesinlikle nefret ediyorum. Çocuklarına bunu aşılıyorlar, yurtdışında ebeveynler çocuklarını kedinin köpeğin içinde büyütüyor, onların neyi az?

İnsan denilen canlıda merhamet olur, illa sevme ama bari onları dşünüp yemek artığı ve bi kap su koyan kişilere karışıp salça olma bari.

1|1
    0|0
  • hayvanlar konusunda hassasım ama artık çevremde yaşayan kişiler bunu anladığı için geçtiğimde bana böle sırıtıyorlar zamanında çok kavga ettim sıkıyosa biri gelsin laf söylesin bu konuda ne kadar ciddi olduğumu bilirler zarar verdiğim birini görünce tatlı dille uyarırım agresif davranmam ama karşı taraf atağa geçerse kendine yazık millet ağzına geleni söylüyor ama öyle kolay değil o ağzı büzerim

1|0
    0|0
  • köpek görünce saygidan yolumu degistiriyorum.

0|0
    0|0
  • sana çok katılıyorum nefret ediyorum hayvanlra en ufak eziyette bile gördüğüm yerde zaten tepkimi gösteriyorum kim olursa olsun bırak yetişkini çocuklar bile neler yapıyor hep anne baba suçu

0|1
    0|0
    • Birşey diyemezsin veletler bir sarsa sana

• vala sana şöyle söylim hepsi benden korkar sokakta bile rahat oynayamzlar.hepsini dövüyorum

Yükleniyor...