Bebeklerde kabızlık...7 aylık bebeğim bugün 8. gününde kakasını yaptı. Ne yapmalıyım?

7 aylık bebeğim bugün 8. gününde büyük çişini yaptı ... çok ağladı kızım ...ter içinde kaldı ikınmaktan ...

çok sertti kakası

hep böyle oluyor ne yapmalıyım acaba ... hala anne sütüyle besleniyor

0|0
11|15

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece anne sütüyle besleniyorsa senin yediklerinle alakalı olabilir. öncelikle doktara danışmanı tavsiye ederim ama benimde 9 aylık bi bebeğim var tecrubelerimi paylaşabilirim.

Bebeklerde sindirim sistemi gelişimine bağlı sık rastlanılan bi durum çatlak oluşmaması için zeytinyağı 1 tatlı kaşığı kadar içirilebilir. ayrıca anüse bir kulak pamuğu zeytin yağıile islatılarak 1 cm kadar çevirerek katı kıvamda kakanın rahat çıkması sağlanbilir. Ayrıca anüs kontrol edilmeli eğer çatlak oluşursa bebeğin acı duyabilir. Ayrıca fitil de işe yarıyor ama fitili inceltmen ve biraz küçültmen gerekir. Son olarak da onun poposunu ısırırım ben:))) Allah nazarlardan korusun bebişinin:))

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Allah bağışlasın öncelikle... kabızlık küçük çocuklarda çok ciddi bir sorun. doktora gitmelisin. onun için bir şurup verecektir...

0|0
    0|0
  • Bi doktora götürsene abla kabızlık çekiyor olabilir.

0|0
    0|0
  • Nasıl rahatsız bir insansın yaw kızın 7 gündür kabız ve sen hala doktora götürmedın çocuğu ne içiyorsunuz neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamadım.3 gün yapmayınca direk acile git lavman fitil bişe verirler kakasını yapar çocuk...ve sen hala çocuğu götürmez isen bağırsak düğümlenmesi veya bağırsağı delinebilir çocuğun..taşlaşmistir o kaka ve bağırsak delinip enfeksiyondan çocuk ölmezse iyi

0|0
    0|0
    • sayın keçisakal ben eksik yazdım aslında doktora götürdüm doktr lavman şurup ve poposuna sürmem için melhem verdi...

bunlara rağmen bu şekilde yapıyor bu sefer fazla yağ filan içirmiştim lavman kullanmayayım diye düşünmüştüm doktorda mecbur kalmadan kullanma dedi lavmanı

• Benimde şu an yedi aylık bebeğim var bizde Kabızlık problemi yaşadık kocakarı işi gibi gelecek ama zeytinyağlı dalan sabunu fitil şeklinde yap ve bebeğine uygula rahatlatacaktır ama Öncesinde popişini kremle veya Zeytinyağı ile yumuşatmayı unutma ilaçlardan daha iyi

• anne sutu degılde mama kabızlık yapar . mamasının ıcıne ara sıra saf zeytın yagı koy cok az mamanın tadını degıstırmıycek kadar ıyı gelıcektır gecmıs olsun

0|0
    0|0
  • garibim yaa .. doktora gıdın

0|0
    0|0
  • karnına masaj yap hergün bacak hareketleri falan yaptır.

0|0
    0|0
  • Burda yazılanlarla olcak iş değil doktora git

0|0
    0|0
  • 2-3 çay kaşığı zeytinyağı rahatlatır tabi sonrasında dr.

0|0
    0|0
  • benim yeğenimde de olmuştu.. mamayı değiştir.. ama ilk 6 ayda olması normal..

0|0
    0|0
  • bol sıvı verin bebeğe

ama mutlaka dr görsün

0|0
    0|0
  • Yediklerinle alakalı çocuğu zorlayacak şeyler yeme :)

0|0
    0|0
  • Doktora götürmen lazım. Bırak Ks' yi zaman kaybetme.

0|0
    0|0
  • mamadan kaynaklanır o durum

0|0
    0|0
  • Doktora danış.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Kıyamam:((Beslenmesi çok mu katı şeylerden oluşuyor veya bağırsaklarında sorun olmasın?/Allah korusun.Doktora gidin mutlaka..Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • ya burdakiler kendi derdine çare bulamıyo sen burdakilere soruyosun doktora götür burda çare arıcağına

0|0
    0|0
  • bende öyleymiştim ve hala öyleyim yeğenimde 6 aylık oda öyle herşeyi yaptılar geçmiyor.annem minick sabun koyrmştı

0|0
    1|0
  • Doktora git biz genciz nerden bilelim.

0|0
    0|0
  • fitil en uygunu

0|0
    0|0
  • Oyşş çok geçmiş olsun ..

0|0
    0|0
  • bu kadar beklememeli doktora goturmeliydin + anason cayı, zeytinyagı takviye olarak kullanabilirsin

0|0
    0|0
  • doktora götür.

0|0
    0|0
  • barsak düzenleyici kullan

0|0
    0|0
  • büyük çiş ?

0|0
    0|0
  • oyy allah analı babalı büyütsün yavrucağını :)

Doktora danış bence şakaya gelmez bebişin sağlığı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...