Oğlum bak git sözüyle fenomen haline gelen o çöpçünün cezası belli oldu...

''Oğlum bak git'' diye başlayan ve sonrasında kavgaya dönüşerek mahkemeye taşınan olayda, sanık temizlik işçisi Selçuk Kahraman'ın ''740 lira adli para cezası'' ile cezalandırılmasına, olayda kullanılan süpürgenin de Gölcük Belediyesi'ne iadesine karar verildi...diye bu şekilde devam ediyor haber.ben haksızlık olduğunu düşünüyorum.sizin yorumunuz nedir?

link

0|0
14|29

En İyi Erkek Görüşü

• HAGB ( Hükmün açıklanmasının geri bırakılması ) na karar verildi. Bu güzel yani 5 yıl içinde bir suç işlemezse 740 tl yi ödemez. Maalesef anne ve babasının terbiye vermediği bir çocuğa kendi halinde zavallı bir çöpçü terbiye vermek zorunda kaldı. Ben de olsam aynısını yapardım. Onu hayatta unutmaz artık. ÇÖPÇÜNÜN HİÇBİR SUÇU YOK! Sonuna kadar dibine kadar haklı buluyorum ve elllerine sağlık diyorum. Adamcağız defalarca uyardığı halde, oğlu yaşındaki bir serseri tarafından taciz ediliyor ne yapacaktı?

2|1
    1|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 28

• Vicdanen hatanın baştan sona çocukta olduğunu düşünsemde ortada fiilen adam yaralama var. Cezası çok daha yüksek bildiğim kadarıyla. Sanırım bu ceza kişinin sicili ve ortadaki ağır tahrikte göz önünde bulundurularak ertelenmiştir. Yani bu parayı ödeyeceğini sanmıyorum sanığın. Aileyi memnun ederken sanığı mağdur etmemek adına verilmiş başarılı bir ceza olarak görüyorum. Hakimin duyarlılığını ve adalet sisteminin başarısını göstermek adına gayet güzel bir önek zira geçtiğimiz gün başbakanın da dediği gibi kocası tarafından 8 yerinden bıçaklanan kadına rağmen kocayı serbest bırakan bir sistemin olduğu ülkede hukuk sistemi için hala ümit olduğunun bir göstergesi bu karar.

1|0
    1|0
  • Merhaba nisam87,

Bence iyi bir karar sayılabilir ne kadar adam haklı gözüksede, Aklına yenilmiş bir ergenin uyarılara rağmen ısrarla terbiyesizlik yapması dahi, kafasında süpürge kırılması gerektiği anlamına gelmez, kafasına süpürgeyi vurur gibi yapmasıda bence yeterli olacaktı,

1|1
    1|0
    • sizin düşünceniz elbet ama ben düşüncemi söyledim.hala haksızlık olduğunu düşünüyorum...

• Bayan sizin adınıza üzüldüm ya, ortada dikiş atılmış bir kafa söz konusu ölebilirdide demi, :( Her neyse anlayışınız için çok teşekkür ederim. iyi günler

• uslu dursun velet...ben suçu aslında o çocuğuda bulmuyorum.suçu onu yetiştiren aileye buluyorum.önemli değil.fikir ayrılığı olabilir tabiki.saygı duyarım.iyi günler

• haksızlık olduğunu düşünmüyorum gecenin bir vakti yatak odasına giren hırsızı vuran kadının hapse girmesini haksızlık ve hukuğun sapıklığına yoruyorum ama adamın çocuğa haklı sebepleri de olsa savunmasızken ve hala kaçarken vurmasını haklı bulmuyorum otokontrol diye bişey var ki adam o cezayı ödemek zorunda bile kalmayacak muhtemelen. adama ağır bir ceza verilse haksızlık olabilirdi ama mahkeme olabildiğince insiyatifini kullanmış kasten adam yaralamaya(çocuk hem de)karşın ancak bu kadar hafifletebilirdi cezayı. duygusal ve at sığ bakmayın

0|0
    0|0
  • suç oglanda adam güzelce uyarıyor gitmiyor. yazık temizlikçiye bütün suç oglanda aslında oglan verecek resmen ama adelet nerdeki oda iyi etti kafayı yardı 20 dikiş yedi bidaha atar yapsın bakıyım

1|1
    1|0
  • Bu isimde bi film çekilmiş isim babası olmasından mütevellit filmi çekenler kendisine bir ev almayı teklif etmiş zittirin gidin lan rahat bırakın beni diye kovmuş öyle dedilerdi geçen

1|0
    0|0
  • yadırgamadım, garipsemedim

polisin kafasına sandalyeyi vurmak için kaldıran gence ateş edildiği için polisin suçlu olduğu

kendisine taş ve sopalarla saldıran halka çikolata ikram eden askerlerin

kaldırımda yürürken sarhoş olduğu için ceza kesilen vatandaşın yaşadığı memleketteyiz biz.

bırakın çöpçü de suçlu olsun kendisini suça azmettiren çocuğa vurduğu için

1|1
    1|1
  • Çocuk hak etti çöpçü az bile yaptı o kafayı yarmak yerine kopartması gerekiyordu

2|2
    1|0
  • Görevliye verilen cezayı kesinlikle kınıyorum... Şiddetin her türlüsüne karşıyım ama sabır taşı olsa bazen çatlıyor...

2|0
    1|0
  • süpürgeyi belediyeye,sapınıda kararı veren hakime iade ederdim ve o çocukların ailesinide severdim biçlerinize sahip çıkın die...

o adam mahallenin biçlerinin eğlence aracımı lan,adam şerefiyle para kazanıyor adamla dalga geçen biçlerine orda hiç seslenen yok...

1|0
    0|0
  • Çok merak ediyorum, temizlik işçisi pısırık çıksaydı ve o üç ergen onu bir güzel kafa göz pataklasaydı acaba onlar da adam yerine konup yargılanacak mıydı? Hadi yargılandılar, ceza alacaklar mıydı?

1|0
    0|0
  • Ahhh adaletine yandığım ülkesi.

2|0
    0|0
  • o kadar da büyütülecek bir şey yoktu. Çocukça bir olaydı. Çöpçü arkadaşta hırsına yenik düştü. Cezalara gelince doğru. Bir ceza verilmeliydi.

1|0
    1|1
  • Şöyle düşün ,

O fenoman , örnek alan gençler vasıtasıyla yüzlerce, binlerce hatta milyonlarca vakaya sebep olacak ? MI ?

Olmasın , biz ceza verelim , örnek teşkil etsin . Şiddetin , tehtidin fenomeni olmaz.

1|0
    1|1
  • Bende seninle aynı fikirdeyim, haberi duyunca üzüldüm gerçekten. Zavallı işçi... Nasrettin hocanın "hırsızım hiç mi suçu yok" fıkrası gibi aynı... Az bile yaptı, o veledin ağzına lahmacun küreğiyle vurması gerekirdi.

1|1
    0|0
  • "Oğlum bak git'in 41 çeşit ürünü yapılmış"-

"Oğlum bak git" adı altında 41 çeşit ürün yapıldığını öğrendiklerini ifade eden baba Kahraman, söz konusu ürünler hakkında telif başvurusunda bulunduklarını bildirdi.

KOCAELİ'nin Gölcük İlçesi'nde, geçen yılın Mayıs ayında kemeri ile kendisine vurmaya çalışıp alay eden 17 yaşındaki Yasin Karaaslan'ı "Oğlum bak git" diyerek defalarca uyardıktan sonra başına süpürge ile vurmasıyla bir anda kamuoyunun gündemine gelen temizlik işçisi Selçuk Kahraman'ın, gencin ailesinin şikayeti üzerine yapılan yargılanmasında 740 TL adli para cezasına çarptırıldı. Ancak, bu cezası 5 yıl süreyle ertelenen Selçuk Kahraman, sadece mahkeme masrafı olarak 129 TL ödeyecek.

0|0
    0|0
  • Cezasını zaten Egemen Bağış ödeyecekmiş. Adam az bile yaptı kendi adıma...

Ben de süpürgenin akibetini merak (!) ediyordum, öğrenmiş oldum...

0|0
    0|0
  • haksızlık olmuş.. adam bu suçu haketmedi.

1|0
    1|0
  • temizlik görevlisi haksız arkadaş..çocuk aşırı tahirk etmişte olsa kendi yaşıtı değil..çocuk reşit bile değil..ayrıca orantısız bi durum var..temizlik görevlisi büyük hem de çocuktan daha güçlü..

üstelik görevli ve elinde kavga için kullanabileceği sopa var ..vs vs

sonraa,o kadar şiddetli vurulmaz çocuğa çok ölümcül dayak attı :DD

... verilen ceza az bence..

0|0
    0|0
  • Evet Bizim evin 1 km ilerisinde oturuyor o ...olayda bizim mahallelerde olmuş :)

0|0
    0|0
  • O adamcağıza bunları çektiren şerefsizi elime geçirsem onu öyle bir döveceğim ki allah şahidim banada versinler ceza gariban bir insanın ekmeği ile oynamak ne imiş görsün ibreti alem .

0|0
    0|0
  • adalet bu işte. suçlu çocuk, cezalandırılan çöpçü

1|0
    0|0
  • bence copcu suclu o sopayi kafasina indirmemeliydi direk o cocugun bir tarafina monte etmeliydi

0|1
    0|0
  • haha :D :D :D

0|0
    0|0
  • Cok haksızlıkkk

0|0
    0|0
  • olabilir boşaltsın tabi

0|0
    0|0
  • oğlum bak git

0|0
    0|0
  • Süpürgeyi acık arttırma ile satsalar keşke

0|0
    0|0
  • Ceza o veled-i zinaya verilmeliydi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• NE DİYEYİMKİ.

link

1|0
    0|0
  • O cezayı Egemen Bağış ben ödeyecem dedi. Allahın bi garip çöpçüsünü dava eden gerzeğe tam sövecektik ama mahkeme de haksız bulmuş; vicdana bak.

0|0
    0|0
  • bencede haksızlık çocuk bariz kaşınıyo yani adam iyi bile sabretti ben olsam çoktan dalardım çocuğa hiç dayanmazdım şımarık velet

1|0
    0|0
  • haksızlık gercekten ama türkiye de haksızlıga ugrayan o kadar cok kişi var ki

1|0
    0|0
    • Aynen yıllar önce bena bıçağı vurup kaçanların hala elini kolunu sallayarak gezdiği gibi.

• where is the adalet ?

2|1
    0|0
  • kesnlkle o adam ceza almamalıydı !

3|0
    1|1
    • derdim ne işi var adamla ugrastı bu kadar diye bitanede ben carpardım agzının ortasına

• Yırtık bir avukat gerek böyle durumlarda, gerzek çocuklar haketmiş.

2|0
    1|0
    • çocuk haketmiş gerçekten.insanın üzerine bu kadar gidilmezki...

• hee pardon ceza dicektim dil sürçmesi yada el sürçmesi diyelim biz ona :D

• düzeltmen için saol sen yazınca farkettim :D

• bi de kameraya cekiyolar terbiyesizler ya. adama uzuldum..

1|0
    0|0
  • Büyük sözü dinlemeyen velet, kemerini hunhara sallayan yine velet, ağzınedena köpükler çıkarkene küfreden yine velet cezayı alan işinde gücünde olan adamcaaz.

Anasını satım onların.

1|2
    1|1
  • saçma buldum

1|0
    1|0
  • 11-12 yaşında bir veledin, sırf hava olsun diye, sırf izlediği dizilerdeki adamlar gelene gidene posta koyuyor diye temizlik görevlisi adama posta koyması yüzünden, bu adam işinden olacak. belki de oldu. geçimini kıt kanaat sağlarken 700 bilmem kaç lira para cezasını ödemek zorunda kalıyor. çoluğu çocuğu varsa muhtemelen bir kat daha kıtlık ve zorluk çekecek.

0|0
    0|0
  • bi haksizlik yok. öfke kontrolü yapamiyorsa kendi hatasi.

0|1
    3|0
    • Bunu söylerken samimi misin? Birisi gelip sen zaten berbat bir işte çalışıyorken senin dibinde ayrılmayıp sana diklense, seni rahat bırakmasa, resmen taciz etse, buna ne kadar süre sessiz kalıp sabredebilirsin?

Kendimizi kandırmayalım...

• babamın veledi zina kaçarken (zaten kafa yarılmış ve şokla topuklamış artık zararsız konumda ve dersini almış)süpürgeyle vurmasına emin ol hak vermezdim. sen o çocuğuna bir eşeklik yaptı diye kafasında 15 dikiş açtıktan sonra hala peşinden süpürgeyle koşan bir adam olsa sırf işi berbat diye sineye çekermisin samimi konuş bakalım

• jun babam ergenlere saldirmaz.

• haketmedi

0|0
    0|0
  • oğlanın bir röportajı vardı.kafasından bilmem kaç tane dikiş almış.falan...

0|0
    0|0
Yükleniyor...