Medyanın İnsan Etkileme Konusunda Ne Kadar Gücü Var?

Bir arkadaşımla konuşuyorum, en sevdiğin oyuncu kim dediğimde, Brad Pitt diyor. Brad Pitt gibi bir erkekle evlenmek istermiş. Neden diye sorduğumda çok yakışıklı diyor. Neresi yakışıklı diye açıp fotoğrafını inceledim. Yemin ediyorum ( yalanım varsa insan evladı değilim ) zerre kadar yakışıklı değil adam. Haşlanmış sosis gibi bir surat. Köşegen bir surat, sarı bir saç. Gülüşü bile kayık gibi. Kıskanmıyorum yeminle. Bana yakın zamana kadar aynı soruyu sorduklarında ben de Angelina Jolie diyordum. 167 boy var 45 kiloluk köşegen suratlı bir iskelet. Peki neden o? Hergün 100 tane Angelina Jolie geçer yanımızdan neden hiçbiri aklımızda kalmaz? Daha 2 gün öncesine kadar 1959 doğumlu babamdan büyük Hakan Peker için ' GENÇ KIZLARIN SEVGİLİSİ ' diye pışpış yapan medya bunu yapmayı kesince o adam ne oldu şimdi? Niye kimse bahsetmez? Kel erkek seven bayanlar tutturmuş diyor ki yok Vin Diesel, Jason Statham, Tiger Woods diyen var çıldırmak işten değil. Günde istemedğin kadar bu adamlardan görebilirsin. İzmir'de yürürken bir kız gördüm, silah olsa kafama sıkarım o kadar güzel ki. TV' de yok böylesi. Ama bugün bana bile sorsanız size söyleceğim, Sedef Avcı, Pelin Karahan, Ahu Türkpençe filan olur. Bunların hangisi bulunmaz ki?

Değerli KS sakinleri. Özet olarak fikirleriniz neler? Ben medyanın insanları dizilerle aptallaştırıp koyun gibi güttüğünü düşünüyorum. Ama diğer taraftan sormadan da edemiyorum. ' Acaba medyayla iç içe olmayan bir hayatım olsaydı, bu etkilerden kurtulur muydum? Yoksa sosyal olmak zorunda olduğumuz için yine de arkadaşlarımdan çevremden etkilenir miydim? Etkilenir miydik?'

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Etkiliyor evet ama gerçekten güzel/yakışıklı değiller ben hayatım boyunca Brad Pitt'i beğenmedim yakışıklı bulmadım,yakışıklı diyenlerede anlam veremedim.. Tutturmuşlar bir kaslı erkek modasını bana sorarsan hiç hoş değil,tipsiz ve mide bulandırıcı oluyorlar,benim için aşık olduğum erkek dünyanın en yakışıklı erkeğidir :)

Peki Tuba büyüküstün'ün neresi güzel,konuşmayı bile beceremiyor o nasıl konuşmadır öyle gına geliyor bana yaa :D

0|0
    0|0
    • doğru haklısın. iki kelimeyi bir araya getiremezler. eski manken o zaten. tiyatro çıkışlı vs. da değil, özel koçtan 2 kurs alıp yallah başrole. brad pitt'e gerek yok ki, tüm fitness hocaları öyle zaten, istersen git bir kasabının bile fitness salonuna gitsen durum bu

• işte budur ya. evet kenan cidden yakışıklı adam eyvallah anlıyosun kaliteden :D adam keşfedildi zaten. mankendi, eğitim bile almadığı halde, karizmasıyla geldi bir yerlere.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Görecelik devreye giriyor bu durumda her sunulanı beğenmek gibi birşey yok ortada belki popülerlik çekici gelir ama al benisi düşünüldüğünde herkes kendi tarzında yol almak ister.

0|0
    0|0
    • her sunulan beğeniliyor diyorum ben ve ısrarcıyım bu konuda. Örnekleri de verdim

• bir insanı fiziki olarak çekici bulup beğenmek ile yaptığı işe oyunculuğuna sesine icrasına hayran olmak farklı durumlar. iyi ayırt etmek lazım

0|0
    0|0
    • işte fiziğine bakıyormuş medya ne derse onu yapıyorlar insanların aklı var ama düşünemiyor veya düşünmek istemiyor.

Yükleniyor...