Matematikte zorlanıyorum. Çözümünüz var mı benim için?

Matematiği çok seviyorum. Ama en son lise 4 te öss ye hazırlanırken mat gördüm. 4 sene yüzünü görmediim şu an okuduğum bölümün alakası yok zaten.

Matematiğim çok muhteşem değildi ama şu an KPSS ye hazırlanmak zorundayım.

Mat sorularını çözüyorum mesela 20 sorusu olan testte 15 taneısnı cozeblıyrm dıgerlerı kalıyor bazen 10 tanesı kalıyor. Sonra cozumlerıne baktıgımda ''aa boyle mıymıs ee cok kolaymıs bunu mu yapamadım nasıl aklıma gelmedı'' dıyorum şok oluyrm kendıme ama.

Çözümü göremıyorum arkadaslar kısaca. Nasıl halledebılırım? Hangi formulle cozecem. Ne kullanacam o an aklıma gelmıyor.

dipnot: bir bucuk sene var daha kpss ye.

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Özel ders alabilirsin gercekten faydası oluyor ben aldım ve faydasını çok gördüm ama her hocadanda alınmaz biraz araştır konu anlatımı iyi yeri geldiğinde disiplinli yeri geldiğinde eğlenceli birini bulmanı ve her hafta 3 ders (2) saatlik almanı tavsiye ederim. Ozaman inan bana matematiğin 1.5 seneye bomba gibi olur ayrıca hocanın fiyati +50 olur büyük ihtimal maddi sıkıntın yoksa kesinlikle dediğimi yap :)

0|0
    0|1
    • maddi sıkıntım olmasaydı gıder hoca tutardım. bu soruyu sormazdım :))

• sagolasın

Erkekler Ne Diyor 6

• kanka yapman gereken konulara hakım olman yuzeysel olarak ustunden geçersen yapamazsın sonra bol bol soru coz yaptıkca matematıgın ne kadar eglencelı oldugunu anlarsın

1|0
    0|0
    • matematık zaten eglencelı :)) haklısın cok soru tıpı gormek lazım bska yolu yok

• :) Ben karamsarlıgı sevmem. demek ıstedgm kendı kendıme yapmak zorundayım su durumda baska bır cozum yok. ama kendı kndıme calısırken cesıtlı calısma yontemlerı deneyebılrm . bu acıdan care var :) kendıme guvenıyrm. sadece endıseelerım var bır ıkı tane. o da okulla ılgılı. evet yarın ıs bulamazsam uzerımde buyuk br baskı olcagnın yanında arkamdan konusanlar da dusunenler de olucaktr ınsallah yapacagım. sızı de tebrık ederım kendınız basarmıssınz. tesekkur ederm telkınlernz ıcın. saygılarmla..

• ne demek her zaman yardımcı olurum. faydam olduysa ne mutlu.

• henüz sana faydalı olabilecek bir formül keşfedilmedi.oturup çalışacksın bol bol benzer sorular çöz çokta fena değilsin açığı rahatlıkla kapatırsın

0|0
    0|0
  • abaküs al soran.. çözümü bulacaksın

ama yok o da zor geliorsa, cevap c şıkkı

0|0
    0|0
  • eksik olduğun konuları internetten halledebilirsin. ablam öyle yapmıştı. çok iyi anlatan hocalar var

0|0
    0|0
    • evet o hocalar etüd vermıyr . :( cozemedgm soruları napcz

• Allah yardımcınız olsun

• tesekurler.

• ezberleme tekniğini öğren. mantığını öğren

0|0
    0|0
  • gel seni çalıştırayım .d

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1