Erkeklere soruyorum- Tecavüze uğramış bir bayana bakış açınız?

Tecavüz.. benim yaşadığım olay için söylenecek çok söz ve çok soru war ama üstünde durmuyor yorum yapmıyorum bu bende hasar olacak kalacak bir konu, bu kimsenin yorum yapmasına izin veremeyeceğim kadar hassas bir konu o yüzden sorularım tecavüz ile ilgili değil; siz erkeklerin bu duruma yaklaşımı ile ilgili.. Bu trawmayı tam atlattmaya başladığımı düşünürken erkek arkadaşımın sözleri;

"Ben seni bu duruma rağmen kabullendim hiç bir erkek bunu içine sindiremez kime sorarsan sor..."

Tabi bunu söyleyen kişi artık hayatımda yok, olamazda... ama aklıma takılmadan edemiyorum; o yüzden bende sizlere soruyorum bu konuya bakış açınız nedir?

0|0
9|23

En İyi Erkek Görüşü

• kesnlkle her konuda destek olup kabullenırdm asla sorun etmezdm. Onun sucu degil ve yaslanacak bir dala ihtiyacı oldugu bi zaman. aMA suna da eminm ki şeytan sureklı vesvese sokardı bana. yada sokmaya çalışırdı dıyelm. başarabilir mıydı başaramaz mıydı bılmıyrm ama

2|0
    0|1
    • Sağol bu gerçekten dürüst bir cewaptı. pekı bu weswese neolurdu nasıl gırerdı beynıne?

• yukarıda ki arkadaşada yazdığım gibi bir kimse sana bakıp bu anasının kuzusudur demiyor. Bir kere yere düşünce bitiyorsun çünkü kaldırmak için ellerini kullanmak yerine, aciz olanı uzaklaştırmak için ayaklarını kullanabiliyorlar. O yüzden ant içtim kendime her zaman güçlü olacağıma we onların el uzatmasına muhtaç olmayacağıma dair...

• aynen dediğin gibi insanlar boyle. artık duseni kaldırmak yerine üstüne basıyorlar. yardım eli uzatıp çıkar beklemeyen çok nadir... senin başına gelen kadar kotu durumlar yasamadım ama basit durumlarda bile birine yaslanmak yerine Allaha yaslanmayı tercih ettim. çünkü tek çıkar beklemeden elimi tutan O.

Erkekler Ne Diyor 22

• Tecavüz hiç tanımadıgın birinin başkasının ırzına gecmesidir

Tecavüz bir tandııgının zorla ona sahip olmasıdır

Peki tecavüz ne degildir?

sevgilisiyle öpüşüp koklaşır ama sevişmez. sevişirken de istemez başlarda sonra sevişir zevk alır arkasından da tecavüze ugrdaım der

Ee sevgilisi o kişiyi eve kadar getirmiş yada bir otelde kalmışlar ya da onun gibi birşey olmuş ve sevgilisiyle giden kız oraya zorla mı gitmiş acaba ? yada böyle birşey olma ihtimalini düşnememiş mi diye sormak lazım

Kısacası bir sevgiliyle aynı odada meydana gelip tecavüz ettii bana diyenler ne demek istiyor acaba bilemiyorum

sözüm sana degil. Sen de böyle birşey yaptın mı yapmadın mı acıklaman yok. O yüzden sana demiyorum. Böyle birşey yapanlara sözüm

0|1
    0|1
    • sırf biraraya gelinilmiş ve mutlu bir gün geçirilmiş diye hiç kimse hiç kimseye tecavüz edemez. öpüşmek demek gel bana tecavüz et demek değildir. biri diğerine güçle, zorbalıkla sahip olduysa bu tecavüzdür ve suçtur.

• Suc duyurusunda neden bulunmadın ? bulunmalıydın yada bulundun umarım.ismin cıkacak diye düşünme bence.

Üzüldüm.

• Bu ağır sulh ceza mahkemelerinde görülen bir olay we ismim çıkmaz. We Allah'a şükür o gün kendi gücümle kendime hayran kalacak kadar sağlam durmayı başarabildim kendimi en çok bırakmak istediğim odaya kapanıp hiç bir insanoğlunun yüzünü görmeden deli gibi ağlamak istediğim bir anda. Dawam mahkemede...

• benim de evlenmeyi düşündüğüm insan bakire değildi, bu konuyu sadece bana bakire olmadığını söylediği gün konuştuk ve bir daha muhabbetini açmadım, ima bile etmedim, çünkü kendi de çok pişmanım diyordu, Allah affetsin beni diyordu,

o bir kaç kere yine konuşmuştu, ama ailesi beni istemedi, ben de hayırlısı böyleymiş dedim,

senin arkadaşın gerçekten öküzmüş, senin kırılacağını, üzüleceğini düşünmeden nasıl söyler bunu, insan hiç sevdiğini üzer mi?

link

1|0
    0|0
    • Senin gibi düşünen insanların var olması beni insanlığa karşı umutlandırıyor.

• Acılar her zaman olmalı. hayatı değerli kılan olgulardan irisi bu zaten. acı olmalıkı mutluluğun tadını algılayabilelim...

• acılar her zaman olacak, bunlar ne ilk ne de son, sonuçta imtihan dünyasındayız, ve hepimiz bir sınavdayız, burası geçici, ama acıdan acıya da fark var, sana zor olan bana kolay bana kolay olan belki de sana zor, hepimizin fıtratı farklı,

ama ortak özelliğimiz insanlık dışı olan şeylerin bizi çok mu çok üzmesi değil mi?

• Bir diğer konuda söylediğim gibi tecavüze uğramış olmanız sizin suçunuz değil , bu utanılacak ayıplanacak bir şeyde değil bunda senin suçun yok .

Bakış açımı etkilemez ayrıca , erkek arkadaşının yaptığı gibi bunu onun gözüne kakmam .

0|0
    0|0
    • Depresyonumun ilk zamanları kendimde çok suç aradım ,kendi kendime hala sıkıntı ediyorum elimde olmadan. Ama biliyorum ki yaşadığım şey hiç bir insanın beni bu şekilde kabul etmesini gerektiren bir eksıklık değildir. Değildir ama yinede inciniyor işte yoksa eksiklikmi.. oyle bile olsa kendimi kabul ettirme derdinde değilim ama merak..

• "eski" erkek arkadaşımda farketti ama kırılan kırıldı bir kere...

• Bana yapılan iyilikleri asla unutmam ama başkalarına yaptığım iyilikleri asla hatırlamam .

Bunu uygulayamadıktan sonra bir anlamı yok , iyi yapmışsın eskiye çıkarmakla .

• Erkek arkadaşın tam bir bekaret hastası.

Önemli olan beynin düzgün olması, takma kafana, belki çevremizde o tarz insanlar bol miktarda varlar fakat kaliteli, bekareti iki bacak arasında aramayan erkeklerde var.

0|0
    0|0
    • Bekarete pek takılan birisi değil. Benden bile rahat diyebilirim. benim geçmişimi hiç sorgulamadı bile ona binlerce insanı geçmişimde barındırarak gelmiş olsaydım benden öncesi diye sallamazdı bile. Beni mutlu edende bu özelliğiydi geçmişimle ilgili verilecek hesabım olmamasına rağmen. Ama tecawüze o benim hayatımdayken uğradım. beni incitende böyle modern görünüşlü bir insanın bile bu şekilde düşünebileceği we bunu bendeki bir eksiklik olarak kabul etmesi oldu.

• eğer dünya bir halı olsaydı, ayaklarının altına sermek için elimden geleni yapardım...

eğer dünya bir zindan olsaydı, o eski erkek arkadaşını o zindanın en dibine atardım...

1|0
    0|0
  • Ben kabullenırım hemde seve seve...

2|1
    0|0
    • Umarım edersin ama inşAllah etmeni gerektirecek bir durum olmaz...

• Ben insanı, onun etinden sütünden faydalanacağım diye değil, allah rızasıiçin severim.

• hayatta en az bir kişi tarafından da olsa (ki bu sayı "herkes" adı altında genellenmeli) koşulsuzca hak verilmeye ihtiyacı olacak kadar yalnız hissediyordur kendisini.

bu yüzden, hiçbir zaman tam olarak anlayamayacağım bu derdinde, ne olursa olsun yanında olurum.

kimsenin hak edebileceği bir şey değil. dolayısıyla da suçlanacağı ya da dışlanacağı...

inşallah vicdanlı insanlarla karşılaşırsın bundan sonra.

0|0
    0|0
    • İNşAllah ama ben vvicdanları geçici bir duygu olarak kabulleniyorum artık. we kımsenın bana wicdanlı dawranmasına ihtiyaç duymayacak kadar güçlü durmaya karar werdim we duruyorum. ama içten içe korkuyorum.

• için de dışın kadar güçlü olur inşallah en kısa zamanda.

derinliğin, hazinen olsun.

• Anlamıyorum.Daha önce 2-3 kişiyle aşk yaşamış birine ( ki bu benim için hiç önemli değil daha önemli şeyler var ) hiç düşünmeden aşık oluyorsun da , o adamları görmezden geliyorsun da neden istemediği zorla sahip olunduğu bir hayvan yüzünden reddediyorsun , çekiniyorsun bu kızdan.

Diğerlerini bilmem ama benim için hiçbir önemi yok.

Bu arada sürekli dua et dostum.Güçlü olmaya çalış.

1|0
    0|0
    • Sağol arkadaşım bir bayana yada erkeğe söylendiği an sözünden bile korkan bir durumu yaşadım ve Allah'a şükür bu olay karşısında duruşum we gücümle ilgili sıkıntım yok. Ama dayandığım insanların zihniyeti ne yalan söylüm kahretti.

• Kendi cinsimden utandım.

Ne söyleyebilirim ki? Onu rahatlatmak ve geçmişi unutmasını sağlamak için daha sabırlı davranırdım herhalde.

0|0
    0|0
    • Eski erkek arkadaşımın tavrı karşısında mı

yoksa zanlı karşısında mı utandın...

Bende bazen mutlu oluyorum bu mahlukatların içerisinde insan olmayı becerebiliyorum diye. Bazende üzülüyorum insanlığa dair hala nasıl oluyorda safça umut besleyebiliyorum diye...

• hayır bunlar gerçek bir erkek cinsi.. ben ise bu hayvanların içerisinden bir insan istisnasına karşı umut bağlıyorum hayatıma girip beni mutlu etmesi için :) içimizdeki çocuk en kötü durumda bile ölmüyor.. yada kendimi kandırıyorum.

• Bunun üzerine bir şeyler söylemekte zorlanıyorum ceren. Lütfen içindeki o çocuğu kaybetme.

• Psikolojisi bozuk ise hiç o kadına bulaşmazdım. Ancak psikolojisi sağlıklı ise sorun etmezdim.

0|0
    0|0
    • boyle bişi yaşayan hiç kimsenın kolay kolay psikolojısının düzelceğini sanmıyorum hayat boyu travma. Kesinlikle yaklaşmamalısın

• benim böyle bir olayım var geceleri uyuyamıyorum o çocuğun kellesini istiyorum ama yerini bile hatta ismini bile bilmiyorum kız arkadaşımı çok seviyorum koruyorum ama bu olay hergün dahada dolduruyor beni birini öldürme hırsıyla yanıp tutuşuyorum ama çare gelmez kabullendim ama bu yara bir ömür kalcak

0|0
    0|0
  • tecavüz uğramış bir bayan kirlenmiş değildir ki. Herkesin başına gelebilir.Onu diyen sevgilinin kız kardeşide bunu yaşayaibilr. Bu insanlıkdışı bir mantık. Benim senin durumunda olan bir sevgilim olsa daha çok sapi çıkardım ona.Onu daha çok kollar daha çok sevgimi verirdim.

0|0
    0|0
    • peki içten içe onedena soğurmuydun senle beraber iken başkası zorla da olsa sahip olmuş işte...

• neden soğuyumki .Herkesin başına gelebilecek bir olay. kimsi kaza geçirir kolunu bacağını kaybeder kimisi sakat kalır buda onun gibi bir olay. Senin elinde olmayan bir durum .Yeni sevgiline bu durumu söylemedin mi Oyüzden mi soruyorsun?

• Yeni sevgilim yok o kadar hızlı değil :) Ve bu durumu asla beni tanıyan hiç bir insanın bilmesine müsade edemem. Ona da etmezdim ama zayıftım yaslandım.ama tekrarlanmayacak.kimseye acımı gösterip bunu yeri geldiğinde kullanmalarına fırsat veremem. Bu canımı çok acıtıyor.Bu soruyu soruyorum;normalde bunu kendimde eksik olarak görmüyorum mantıklı düşününce ama sağlıklıda düşünemiyorum yoksa gerçekten eksik mi.eksik olsa bile bu eksiğim benimdir kimsenın kabullenmesine ihtiyacım yk.ama eksıkmıyım:(

• Ben seni kabullendim. Hiçbir erkek kabullenmez...

Kendini bulunmaz Hint kumaşı sanan bır zihniyetin ornegi. Sadece o var yani diger herkes odun, namusu bacak arasında arar diyor. Uzerinde oluşturacağı psikolojik baskıyı bır saniye bile düşünmemiş.

Üzerindeki psikojik baskıyı yenmesinde yardim etmeye çalışırdım. Sevgiyle aşılamayacak kadar buyuk sorunlar degil.

0|0
    0|0
    • Haklısın. her adım gözümde daha da iğrençleştirdi. Benim sorunum ise bunu yaşadıktan sonra onu hayatımda "bana zarar wermeyecek tek erkek" diye simgeleyişim olmuştu. Oda werdi sonuç olarak artık kmseye güwenemem belkide... İnşAllah karşıma bu yüreğimi kabartan tıksıntı duygusunu atabilecek sözde değil gerçekten böyle düşünen birisi çıkacaktır...

• İktidarsiz adam düşünmektense fabrika kurmak daha güzel fikir geliyor bana.

İnşallah hersey istediğin gibi olur.

:)

• Namusu iki bacak arasında gören ve bir et parçasının başka bir et parçasına girmesini onur gurur yapan hatta cinayet sebebi sayan zihniyetlerin koz olarak kullandığı bir olaydır tecavüz veya cinsel birleşme o yüzden benim bu olaylara bakış açım o sana bakan namuslu arkadaşın açısına göre tam 180 derece ters bir açıdır.

0|0
    0|0
    • Ne yazıkkı ben hep 180 lık bilinçlerle karşılaşıyorum :(

• Güçlü olucan bu tür durumlarda ve hayatın her anında

Sen bir insansın sende dünya ya bir kere geliyorsun bir serserinin köpeği olmak için değil.Bunu düşünüp farkına varabilirsen motivasyon kaynağı olur senin için.Kendine çalış bundan sonra.

• Zaten benim yapım bu. Güçlü durmayı kendime her daim borç bilmişimdir. Yoksa yorumlarımda içini dökmekten çok ağlayan sızlayan zavallı bir kız görürdünüz. Zavallı olmadım ve başkalarının beni zavallı konumuna sokmasınada izin vermeyeceğim.

• çok yanılmış bence. benim için asla sorun teşkil etmez ve kimse için de etmemesi gerektiğine inanıyorum. bu inanılmaz derecede önyargılı ve örümcek bir zihniyetin ürünü. herkesin başına gelebilecek kadar da olağan. hala böyle düşünenlerin olması çok çok acı verici,

0|0
    0|0
    • Bilmem belkide bazı erkekler duruma zorla yada isteyerek sewdikleri kızı paylaşmış olmayı hazmedilmeyecek bir durum olarak algılıyorlardır...

• Yaşamamayı dilerdim ama yaşadım demek ki kader çizgimde yaşamam gerekiyormuş.

• evet bir de öyle düşünmek lazım, 3 günlük dünya, belki ahirette tüm bu çektiklerinin karşılığı olarak mükafatlandırılırsın,bilemeyiz ki..

• o mantıktaki bir adam tecavüz edenlerden daha aşağılık benim gözümde

1|0
    0|0
    • Kimse tecavüz edenden daha aşağılık olamaz!

• Artık belirli bir seviyeye geldiğimizi insanların bizi ezemeyeceğini sanırız ama ne yaparsak yapalım insanlar buldukları açıklardan saldırmaya çalışıyorlar. Açık göremeyincede körü körüne dalıyorlar şite. Amaç karşıdakini ezmek kendine göre alt seviyeye çekip lafını dinletmek değilmi.. tamamen ata erkil bir psikoloji

• öyle kisileri hayatindan cikar. sorun kalmaz. takilma fazla onlarin söylediklerine.

• kendinin deliği yok ya... tecavüzün ne olduğunu bilmiyor hergele... insan ruhen aşka takva etmeyince bedenen kendini bişey sanıyor... aslında gözle gördüğün hiçbirşey... herkes kendine baksın... sevecekse de adam gibi sevsin... adı üstünde tecavüz... isteyerek yapsan zaten adı o olmazdı... ama gel gelelim insanlar cahil... önemli olan bedenin bakire olması değil ruhun fahişe olmasın..

0|0
    0|1
    • Ben onu erkek namına güwenebileceğim tek kişi seçmiştim o ise içinde bulunduğum durumu kabullenmesini kendine şeref biçti. Elbette hayatıma birilerini sokabilirsem; hayatımda olan hiç kimse bu durumumu bilmeyecek... ama korkuyorum her türlü zihniyetten :(

• dualarımız seninle ceren kardeşim...

• Teşekkür ederim bak işte ona şihtiyacım war arkadaşım. Duanızı lütfen yürekten ediniz. Biliyorum rabbim duyuyor yoksa ben bu kadar sağlam duramazdım

• insan sevdiği kişinin ruhuna aşık olmalı bedenine değil.. yani seven adam her türlü sever hem bu olayda suçlu olan kişi belli.

0|0
    0|0
    • Bilmem belkide bazı erkekler duruma zorla yada isteyerek sewdikleri kızı paylaşmış olmayı hazmedilmeyecek bir durum olarak algılıyorlardır...

• Haklısın. Umarım hem bu dünyada umarım hem diğerinde karşıma çıkacaktır... ama bildiğim bişey warsa kimsenın bunu bende bir eksiklik olarak görmesine izin wermeyeceğimdir.

• sen de haklısın bu bir eksiklik değil hatta bir olgunluk katar insana bence. Her şerrin altında bir hayır yatar elbet..

• sana yapılan ayıp ın günahını senmi çekeceksın erkek adamın senı öyle sevip kabullenmesı bir ömür sana destek vermesı şarttır insanlık bunu gerektırır

0|0
    0|0
  • Tecavüze uğramış olması onun için acı bir şey.

Bu kendi rızasıyla gerçekleşmemiştir.Eğer seviyosam bunun önemi olmaz

0|0
    0|0
  • o travmadan çekip çıkartıp alırım onu..

o olayı bir daha hatırlamasına,konuşmasına da asla musade etmem..

0|0
    0|0
    • Çok güzel.. oda trawmamdan kurtulmam için konuşmama dahi izin wermedi we sonra ilk kawgamızda o konuştu... insanlar çok değişken olabiliyor be serkan :( Ama antt içtim kendime bu sırrımı hiç kimseyle paylaşıp bana acıyarak yaklaşmamaları için yada bunu zamanı geldiğinde bir eksiklik gibi yüzüme wurmamaları için.

• Daha sağlam daha dik duruyorum. We her insanın artık içinde her an dışarıya salabilecekleri bir canavvar potansiyeli olduğunu görüyorum. benden çok şey aldı hayata dair umutlaarımı hewesımı yaşama isteğimi ama banada çok büyük bir şey wardı, gerçekleri görebilme yeteneğini... acı oluyor üzülüyorum canım yanıyor çok ama yaşandı işte... İnşAllah benim yaşadığımı yaşayan diğer bayanlarda benim gibi omuzlayabilirler bu durumu. Çöktüğün an herkes wuruyor acımadan...

• orası öyle.kaderine isyan edetmeli bazen insan bir şeyleri düzeltmek için.en nihayetinde hayat devam ediyor.

• sorun olmaz yeter ki beni sevsin onları unutturmak için herşeyi yapardım...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Kabullenilmeeycek ne var bunda arkadaşım bilerek onun bunun altına yatan insanlar var karaktersizler var gidip o insanlar evlenip yuva kurarken senin adınmı lekelenmiş oluyor böylece sanki.ASLA...! Sakın bu konuda kendibni ezdirme herkesede bu durumu söylemek zorunda değilsin dürsüt olmak isteyebilirsin ama işte karşındaki insan senin üzülüp üzülmeyeceğini anlamadan konuşur böyle işte.

0|0
    0|0
    • Asla.. kimse bu durumumu bilmeyecek çevremden de kimse bilmiyor işte.. mahkemelermiş avukatmış,kriz nöbetlerimmiş kimseye çaktırmadan tek başıma didiniyorum. Oda bilmezdi kriz anımda telefon açmamış olsaydı. ve Ahım oldu bu real hayatımda beni tanıyan hiç kimse bu durumumu bilmeyecek bu açığımı kimsenin kullanmasına izin vermeyeceğim.

• en güzeli.

• o erkek arkadaşın kafada war bence sen diyecektin ona seni benden başkası kabullenmez diye bence canını sıkma bile senin suçun olan birşey değil ki bu.. sadece anlayışsız bir erkek arkadaşın olmuş ..

0|0
    0|0
    • Daha da fenasını dedim. "benim, senin kabullenmeni gerektirecek bir zayıflığım yada açığım yok, o yüzden senin kabullenmene ihtiyaç duymuyorum ama bunu ilk kavgamızda yüzüme vuracak kadar aşağılık olabiliyor isen ben seni bu halinl kabullenmiyorum artık" dedim ve kapadım. Pişman oldu kırılan kırıldı

• Bu toplum baskıları geri kafalılık daha ne kadar sürecek çok merak ediyorum..

Erkek arkadaşına ne demeli ? Gerikafalı zihniyet. Şu olabilir diyeceğim; Seni başkasıyla düşünmek sen istemesen bile onu çılgına çevirmiştir. Ama bu şekilde yaklaşım olamaz.

Kimse bunu yaşamak istemez ve seni takdir ettim gerçekten.

Başka bi kadın olsa köşe bucak kaçacak yer arar,sen bu şekilde davranarak aslında utanması gerekenin kadının değil onu yapan insan hayvanının olduğunu çevrendekilere göstermiş oluyorsun.

Keşke herkes senin gibi onurlu olabilse..

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim sözlerin beni onurlandırdı. Dediğin gibi insan utanıyor kaçacak ve yıllarca ağlayacak ıssız karanlık bir oda istiyor kendisine herkesten uzakta. Rabbim kimsenin bapşına vermesin omuzlaması gerçekten çok büyük bir güç gerektiriyor özellikle davan mahkemeye intikal ettiyse ve o karakol hastane köşelerinde süründüysen insanlar sana böcek gibi baktıysa hem acıyarak hemde farklı şeyler düşünerek... o zaman acının ne demek olduunu kavrıyorsun.

• Senin yerine koyuyorum kendimi de ben çok kırılgan bir insanım çok açık söylüyorum herhalde intihara vardırırdım bu işi,gerçekten tebrik ettim seni.Herkes senin yaptığını yapmaz ve bırak insanlar kendi ayıplarını sana yapılan zannetsinler.Sen kendi yoluna doğruna bak gerisi hikaye :)

• Ben intihara vardırmadım ama ruhumu intihara sürüklemişim farketmeden , bir tek o bana kıyamadı dokunmaya düşüncesi ile güvenip başıma tac edip sırtımı ona yaslayıp kendime destek biçip onu insanlığa karşı ir simge olarak gözümde büyütünce ve güvenilir tek erkek ilan edince. uda farklı bir yıkım oluyor tabi ama en onlara rağmen hayatıma devam ediyorum,

onlar kendi basit iğrenç yaşamlarında pisliklerinin içinde boğulsunlar.

• Erkek olsam kabul ederdim.Çünkü hiç kimse zorla yapıldığı bi' şeyden mesul tutulamaz.

1|0
    0|0
  • ben erkek olsaydım tecavüze uğrayan kadının bana güvenmesi yeniden karşı cinsiyetini sevebilmesi için elimden geleni yapardım. ama erkelerde empati duygusu yok ve bencil yetiştiriliyorlar. dolayısıyla bu gibi birini bulman zor olabilir.

0|0
    0|0
    • dediğin gibi kadınların neye ihtiyaç duyduğunu sadece yine biz kadınlar anlayabiliyoruz. Onlar haywandan beter, hem cinsinin yaptığı hattayı onun yok etmesini umut etmeklede asıl suç bendeydi zaten. Bu bir aptallıktı

• sitede olduğu kadar keşke dışarda da böyle düşünen insanlar çoğunlukta olsa..

0|2
    0|0
    • Aynen be canım ama söz işte we ben boşa sorduğumunda bilincindeyim aslında. eminim gerçekten başlarına gelse onlarda bu şekidle düşünebilirler. Hayal kırıklığındayım ne cümlelere güwenebilirim ne erkeklere nede kendime...

• kendini adamdan sayıyo dimi şimdi bu? bi adamlık yapıyosan lafını etmiyceksin ya. yok başka erkekler içine sindiremezmiş bıdbıdbıd... sen hiç kendini kötü düşünme sakın.

0|1
    0|0
    • Sağol arkadaşım. O bunla gururlandı ben ise yolunu gösterdim hakettiği gibi... Sadece böyle bir insana sırtımı dayayıp onu kendime teselli etmem pek kötü oldu be...

• Yüzüne vurduktan sonra yapılan iyiliğin hiçbir anlamı yok .

• Kesinlikle bir anlamı kalmadı hatta iyilik bile değil iğrençlik olarak geldi hayatımda bulunduu zamanlar.Simsityum dediğin gibi kimsede değer aramamak gerekiyor kendimizden başka bu sebeple benim yarım artık bir tek benim, beni başka hiç kimsenin incitmesine izin vermeyeceğim. Sizde dikkat edin, kimse sizin hakkınızda bu "anasının kuzusu" demez.

• Erkek olsaydım şöyle düşünürdüm ki zaten normaldeki düşüncem de bu.Geçmişte ne yaşadığı umrumda değil.

Kabullenmek sözü ise çok küçültücü, kullanılmaması gereken ve örümcek beyinlilerin söyleyeceği türden bir söz zaten.

0|1
    0|0
    • Aynen öyle merwecim ona tek sözüm oldu; "Sen ilk kawgada benim hayatımı karartan we sadece senin bildiğin sırrımı hiç çekinmeden kullandın, ben senin karşında senin kabul etmeni gerektirecek bir eksikliğe sahip değilim. ama ben seni bundan sonra bu düşüncen ve beyninle kabul etmiyorum"

• Go girl! İyi yapmışsın.

• tecavüzcüyü degilde tecavüze ugrayani suclu gören zihniyetler de vardir, ama herkes bu sekilde düsünmez.

yanlis kisiyi secmissin hayatina.

0|0
    0|0
    • Doğru kişi görüğümde mutlu olacağım. Onun gerçek yüzünü bana bunu söylediği gün tanıdım.

• takmadigin kisinin sözlerine de takilma. seni disardan birisi yaralayamaz en yakinlarin yaralar bunun sebebi de onlara deger vermen onlari takmandir, yani hic tanimadigin birinin sözüyle canim dedigin kisinin sözü farklidir.

• hayır anlatamadım ben onu takmıyorum ama gözümde simgeleştirmiş olduğum varlyn eni hayal kırıklığına sürüklemesini engelleyemedim. Yinede düşmedim ayaktayım :p

Yükleniyor...