Çocukluğunuz nasıl geçti ? Sizce bir çocuk nasıl eğitilmeli?

Ben mahallede sözü geçen bir çocuktum.. Gözüm kara olduğu için belli bi yaşa kadar erkek çocuklarını dövdüm :)) Sadece aile terbiyesi almayanlarla kavga ederdim şu an hepsi beyefendi maşallah :)) Sessiz sinema oynarken kafamdan film uydururdum mesela ''Telefonun çipleri'' dediğim uyduruk filmi hiçbir çocuk anlatamadı bugüne kadar =)) Monopoly oynarken para çalardım..Ağaçlardan erik toplardım gizlice hatta bir gün kadının birisi bir kova su dökmüştü üzerime..Futbolda gol atan kaleye oynardım..Tabii zamanla çok uslandım ailem ve çevrem sağolsun :)) Fakat hiçbir zaman ağlayıp zırlayan ailemin arkasına saklanan bir çocuk olmadım..O çocuklardan hala nefret ederim çocuğuna terbiye veremeyen ailelerden daha da çok nefret ederim :)) Bence çocuklar kendi yaşıtlarının yanında özgür bırakılmalı ki kendine olan güvenini kazansın.

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• Yaramazin tekiymisim, hani kendini bi fok sanip ordan oraya atlayanlar varyaaa, hah iste ondan.

Saçma sapan yemekler yapip kardesimi sürekli zehirlerdim, saçini çekip dururdum :/

Birde herkese laf sokarmisim..

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• cocuk egitmek ciddi bir konudur

ilk önce cocukları sözlerimizle egitmenin yerine güzel örnek olarak egitmeliyiz mesela elinde sigarası ile cocuguna si,gara içme diyen bir baba , anne ne kadarda samimidir cocugunun iyiligi konusunda

ayrıca cocuklar sıfır beyinle dünyaya gelirler yani bu dünya hakkında hiç bir bilgileri yoktu rverdigimiz bilgilerin onla riçin önemi çok , anlattıgımız hatıralarında bence cocuk yetiştirmek üzerinde dikkar edilmesi gereken bir konu cocukları korku ile büyütenler onları hep budamıştır :(

1|0
    0|0
    • Çocuğa manevi korkular vermek gerek.. Dayak tehdit olmamalı :)) Ama dayaksız da olmaz tabi.Her şeyin zamanı yeri ve ayarı var.

• Beni yanlış anladın çünkü.

Manevi korkudan kastım sorumluluk bilinci. Çocuk bu benim sorumluluğum yapmazsam hayatım kötü olur korkusunda olmalı. Maddi korku ise dayak.O da yeri ve zamanında olmalı. Çocuk şımarık olmamalı.. Düşünce açısından özgür olmalı tabiki. Hayatı yaşayarak öğrenmeli.

• her şeyin yeri vardır evet katılıyorum bazı konularda sana

ama daha cocugumuz yok yani henüz var olmayan bir canlı için konuşmak erken bence

oyuncak alır birlikte oynarım ben cocugumla :)

• sürekli yaramazlık yaparak geçti.. Annem'e babama ve Abim'e allah sabır vermiş.. Yapmadığım çiplik kalmamıştı, şimdilerde biraz durgunda olsam yine içimizde var biraz çiplik..

erkek çocuğundan bahsediosak; cocugu fazla sıkmayacaksın baba olan kişi erkek ewladıyla baba - oğul ile değilde arkadaş gibi abi gibi arkadaş olmalı, her şeyi bi' başkasından öğrenerek değilde kendisi yaşatarak öğretmeli..

1|0
    0|1
    • Evet kesinlikle katılıyorum erkek çocuğu babasından da olsa korkmamalı.. Yoksa pısırık oluyo :)) Kız çocuğu için de annesi arkadaş olmalı :))

• her kızın abisi olursa biz erkeklerin işleri zorlaşır, kolay kız düşmez ^,^ düşse de pek rahat kuğul olamazlar..

• Ahahaha :))

• Biz senle ikizmiyiz ط

1|0
    0|0
    • Hep ikizimin olmasını istemişimdir ama erkek olmasın mümkünse. Kız kardeş özlemi duyuyom ben yaa :((

• Ahahaha :D Sen kolay soruyormuşsun en azından :)) Telefonun çipleri filmini lisede de sordum kızlar beni taşladılar uyduruk oldugunu öğrendiklerinde :))

• Seninki gene iyi beni erkek arkadaslariyla kavgaya zorluolardi :D bizimde olsaydi bi manita hava atardim :_ _:

• pedagojik formasyon var dediler geldik :)))

1|0
    0|0
    • Mitsubishi patrica anglasaxon diyesim geldi.. Ben de böyle terimler kullanınca kuğul oluyom :D

• anlıyorum pep 911i aradım biyere kıpırdama :D:D:D dskjdksjdksjd

• Sütümü içiyorum gelsinler :D

• ah bir cocuk olsaydim parklarda oynasaydim

1|0
    0|1
  • Çocukluğum iyi geçti

0|0
    0|0
  • Kızların eteklerini açardım hahaha.

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• harika bir çocukluk geçirdim çok eğlenceli bir çocukluktu:)

ailem olsun çevrem olsun çok güzeldi,köyde geçti çoğu zaten

çamurdan yemekler tabaklar yapmalar mısırdan bebek yapmalarımız vardı:)

gizlice ağaçlara tırmanırdık horozumuz vardı bizim deli bişey onunla oynardık o bizi kovalardı:))

1|0
    0|1
    • Biz de gazeteleri yakardık ateşimiz olurdu ısınırdık :)) Allahtan apartman falan yakmadık :)) Çocuk olmak güzelmiş ya :))

• aynen yaa saflık vardı çocukluk vardı bişey bilmezdik ama şimdi öylemi:)

• Hiç dışarı çıkmayan, hep evde ders çalışıp ödev yapan, oyun oynamayan, serbest yetiştirilmiş bir çocuktum ben :))

1|0
    0|1
    • Ben on iki on üç yaşlarına kadar güzel bir çocukluk yaşadım ama büyüdükçe diğer aileler kızlarını salmadı dışarıya :)) Ben de evde takılan biri haline geldim :))

• Süpermişsin, ananemde bir ara birinin üstüne su dökmüştü acaba o sen miydin ama o erkekti pardon :)

Ben çok adaptasyon problemi yaşadım çocukken sürekli sınıf, okul değiştirmem gerekince böyle oldu.Keşke her çocuk seni gibi olsa :)

1|0
    0|1
    • Keşke.. :)) Yok anneanne olacak kadar büyük birisi değildi suyu döken :)) Altı üstü erik yedik ya sanki ağaca bişi yapmışım gibi döktü acımadan :)) Ben çocukken mahalledekileri dövüp evde dayak yerdim ehueheuhe :)) Abimlerle dalaşırdım yani :)) Ben bi tek 4 ile 5. sınıfta okul değiştirdim sonra eski okuluma geri döndüm çok sıkıntı yoktu o konuda..

• Her konuda kendime güvenmem zaten :)) Güvensizleri ezmem güvenlerini kazanmasına yardımcı olurum elimden geldiği kadar.. Şımarıkları sevmem tabi orası ayrı :))

• Cok sakinmişim...

Bildiğin örnek evladım..

2|0
    0|0
  • Ben... Notları iyi olan ve notunu kavgalarda laf olarak kullanan :D "He he hayatında hiç 100 almamışsın konuşuyorsun salak" cümlelerimle erkekleri sınıfta utandıran. Ayrıca o kızdığım kişiyi sıkıştırıp sorguya çeken. VE SONRASINDAN "AYŞENURUN İNTİKAMLARI ACIDIR " diyen. Sınıfta herkes benden korkardı ya :d çok tatlı masum uyanık çalışkan bir çocukluğum geçti.

0|0
    0|0
  • sokaktan sokağa ip atlamakla.

1|0
    0|1
  • Keşke hiç büyümeseydim diyorum ben :(( Geçti ve bitti her şey..

1|0
    0|1
Yükleniyor...