Tevazu(Alçak gönüllülük)..

Bir yarısma var ve alçak gönüllülükle ilgili bir kompozisyon yazmam gerekiyor.Herkes ilk şöyle bi bakınca anlayamıyor ne söylemesi gerektiğini.O yuzden sorular seklinde sorucam :

Alçak gönüllülük nedir?

Alçak gönüllü insan kötü olabilir mi?

Alçak gönüllülük ile ilgili sözler(duydugunuz veya mantıklı gelen kafanızdan biseyler:) )

Alçak gönüllülük her zaman iyi sonuçlar mı doğurur?

Ve tabi söyleyeceklerinizin sorularla alakalı olması gerekmez.Yorum yapan herkese simdiden tesekkurlerr

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Alçak gönüllülük tam anlamıyla kibir ve gururun karşıtıdır. Yetersizlik, korkaklık ve güvensizlik değildir. İnsanın kendini küçük görerek alçaltması da değildir. İnsanın kendi değerlerini, yeteneklerini, olumlu ve olumsuz yanlarını iyice bilerek; kendini olduğundan başka türlü görmemesi ve göstermeye kalkışmamasıdır

0|1
    0|0
    • Peki bende böyle bir yazı okumuştum bir arastırmamda ama bunun sonucunda bende söyle bi soru oluştu. 'Alçak gönüllülük kendini gösterememek o halde?' Ki kendini mutevazi bi sekildede göstermelisin ki yeteneklerinin farkedilip,basarılı adımlar atabilesin.haksız mıyım

• son cumlen cok hos bu arada belirtmek istedim kullanıcam mutlaka.

bak ama demek istediğim alçak gönüllü olmak mutevazi olmak bunlar gösterişten uzak olmak dedin kısaca,ama insan bi yerde göstermeside gerek ki basarıya ulassın yoksa alçak gönüllülük gelir başarı gider durumu ortaya cıkıyor

• işte onu göstermeye çalışıırsan veya uğraşırsan alçakgönüllü olamazsın alçakgünüllük içinde yaşamakdır bi nevi

Erkekler Ne Diyor 6

• Kibirden kurtulmak, tevazu ehli olmak için, yaşlı birini görünce, “Bu benden daha çok ibadet etmiştir” demeli. Genç birini görünce, “Bu benden genç, benden daha az günah işlemiştir” demeli. Bid’at sahibi veya bir kâfir gürünce, “Bu, hidayete kavuşabilir, ben de Allah saklasın sapıtabilirim. Şu andaki durum değil, netice önemlidir. İman ile öleceğimi bilmediğime göre, nasıl kibrederim?” demeli.

0|1
    0|0
    • cok zormuş iki kez okudum zar zor anladım yaa

• Senin icin burdayiz unutma haha:-) hoscakal :)

• hoscakal :)))

• Sıradan sessiz sakin görünen insanlar vardır

Fakat Allah katında manevi dereceleri çok yüksektir

Mütevazi yaşarlar

Kibirlenmezler

Bir an gelir ona haksızlık yapılırsa

Bu kişinin ahını alan iflah olmaz

0|0
    0|0
  • alçak gönüllülük haddini bilme, kibirle, onursuzluğun ortasındadır...

0|0
    0|0
  • Akşam uzunca yazıp yollarım sana şimdi yorum kısmına sığmaz hemde ders çalışmam lazım görüşürüz

0|0
    0|0
  • alçakgönüllü olmak bazen kendi kendine yalan söylemektir örnek veremem fakat biraz düşünün derim :)

0|0
    0|0
    • anlayamadım ya :))

• :):) kompozisyonunuzda başarılar iyi bir iş çıkarmanız dileğiyle :)

• tesekkurler :)))

• Beni yaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• insan yüzü kızaran hayvandır

zafere ilave edilecek yegane süs tevazudur

alcak gönüllülük gururun perhizidir

0|0
    0|0
Yükleniyor...