Amalgam dolgu mu beyaz dolgu mu daha saglıklı?

amalgam dolguların zararlı oldugunu duydum ıcerısınde cıva bulunması nedenıyle uykumuzda bıle bızı zehırlıyor!ve amalgam dolgu yapılırken dolgunun tutması ıcın saglam dısınızı de ıyıce oyuyolar! Yanı cok dıs kaybı! Amma ve lakın beyaz dolgu amalgama nazaran cok dayanıksız ve alttan curuk sızdırıyorbakterı erısımı daha kolay! Amalgam yaptıranlar yıllarca beyaz dolgu daha az senelık oluyor ve sonu kaplama oluyor beyaz dolgunun pekı sızın bu konuda bılgılrınız neler? Dıs doktoru veyahut tecrubelerınızle hangısını onerı r sınız?ben beyaz dolguyu tercıh edıyorum cunku uykumda bıle zehırlenmek ıstemıuyorum! Nıtekım amalgamın cıvasının yol actıgı hastalıklar arasında depresyon sosyal fobı mıde hastalıkları kalp hstalıkları cesıt cesıt hastalıklar var! Inanmazsanız doktor suattı sanırım tam adını unuttum o herseyı acıklamıs bakın derım

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Avrupa Birliği ülkelerinde amalgam dolgu yasak zaten.Dediğin gibi sağlam ama civa olduğu için sakıncalı aslında.Ben compozit tercih ederim.Görünüm açısından da beyaz dolgu daha iyi hem.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben beyaz olmaynı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Artık beyaz dolgu yapıyorlar, daha sağlıklı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• amalgam dolgunun vücuda negatif etkisi onyıllarca geçmiyormuş. diş kalp sağlığını en büyük ölçüde etkileyen yapıyken bu dolgunun hala kaldırılmamış olması çok fena

0|0
    0|0
Yükleniyor...