Bilinçaltınızla savaştığınız konular?

Bilinçaltı sabit fikirlidir ve değişimlerden hoşlanmaz. Bazı şeyler nasıl kabul ettiyse öyle gitmesini ister. Mesela "hayat çok kötüdür" şeklinde bir kabulü varsa biz bilinçli olarak uzun süre uğraşırsak "hayat güzeldir" i kabul ettirebiliriz.

Sizin de böyle bilinçaltınıza ikna ettirmeye çalıştığınız şeyler var mı?

Biraz karışık oldu ama anlaşılmıştır umarım :)

0|0
1011

En İyi Erkek Görüşü

• Bilinçaltı çocuklukta şekilleniyor. "Hayat çok kötüdür" düşüncesini yerleştiren deneyimler orada saklı ve bu yargıyı silecek deneyimler yaşamadıkça, öylece duracak... Bilinçaltına kendi kendine telkinlerle bir şeyi gerçekten kabul ettiremezsin, geçici bir hayal, halüsinasyon, hipnotize işler olur o. Bir süre sonra aynı yargı kafamızdaki sinsi sinsi gülümseyişini sürdürür.

"Hayat güzeldir"i kabul ettirmek diye bir şey yok bence, bilinçaltındaki bir yargının olumlu deneyimlerle kendi kendine silinebilmesi var. Zorlama-uğraşma durumu değil yani, yavaş ve kendiliğinden bir değişim, tek yapacağımız birkaç adım atmak ve zamana bırakmak o kadar. Ama bu devirde bu adımları atmak daha zor, onun da altını çizmek lazım. Ve genelde hipnotize işlere başvuruyoruz, çünkü daha kolay

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• insanlar aptal ve iticidir diye düşünüyorum istemeden, tersi keşke olsa

0|1
    0|0
    • aynı kabul bende de var ama tersi için pek uğraşasım gelmiyor nedense. ikna mı oldum nedir :/

• vay be şanslısın. ben bulamadım :(

• zor bulunuyor :/

• Evet her ay, karnım ağrımıyo diyorum ama ağrıyo ama etkisi oluyor gerçekten. Buna bir örnek gitmek istemediğiniz bir yer olduğunda; aniden kötü hissedersiniz, ama gitmek istediğiniz bir yer olduğunda filinta gibi olur ve o hastalığı unutursunuz. Buda bilinçaltının oyunları işte :)

0|0
    0|0
  • evet var.bende hep çok şanssız olduğumu sanşın hiçbir zaman yüzüme gülmeyeceğini düşünmüştüm.ama şansımı bazen kendimde yaratabileceğimi düşündüm bunu telkin etmeye başladım birçok kez ve inanıyorumki sanş bazen benim elimde.ufkumu açık tuttuğum sürece.ama değişmiycek bir düşüncem var.bilmiyorum değiştirebilirmiyim.erkeklere asla güvenilmiyceği düşüncesi.onları duygusuz varlıklar olarak düşünüyorum eline iğne batsa ah dese şaşırırım.onunda canı acıyomuydu diye.

0|0
    0|0
    • bazılarımız öyle olabilir de herkes değil tabi ben çok duygusalımdır mesela

• İnsanlara güvenilmez der hep bana.

Malesef ben aksini ispat etmeye çalıştıkça o ne kadar haklı olduğunu ispat ediyor bana.

1|0
    0|0
    • hmm ve böylece gün geçtikçe daha da güçleniyor :) o zaman o haklıdır savaşmayı bırakabilirsin :)

• yoksa güvenilmez sen misin zed?

• Olabilir öyle bir iddiam yok.

• ailemi yitirme korkusu

0|0
    0|0
  • kendim, aşk ve aile hayatımı çok düşünürüm.. dersleri zaten hak getire :D

0|0
    0|0
  • Aynen, okumadan önce hayata bakışım olumluydu. Okudukktan sonra çorba oldum.

Şu an yaşam savaşı veriyorum anasını satım.

0|0
    1|0
    • neyi okumadan pardon :)

• Bi çikolata atıp da gelim, mala bağladım ondan oluyor emmolu.

• ben de kahvaltı yapmadım 2dir spesifik sorular soruyorum eğlencem mı kaçtı ne. hadi attır gel emmikızı

• aile iidir .. daimi savasıyorum

0|1
    0|0
  • say say bitmez

0|0
    0|0
  • zaman zaman olur evet bendede hemen olmaz bekleme suresi var 21 gün kuantumculara göre

0|0
    0|0
    • 21 gün uğraşmak mı lazım. vay be. kim uğraşır ki :D

• büyük bir mücadele yaw. şu bilinçaltının crackini yapsalardı iyiydi. gerçi bu kadar çabuk programlanabilse o zaman da aşure olurduk di mi :/ zırt pırt karakterimiz değişirdi.

• eee yani

Erkekler Ne Diyor 10

• stres işte :) sınavlar yaklaşıyo böyle bi "geçemiceksin!" diyo bilinç altım bana. bende uzanım kapatıyorum gözleri. açıyorum elvis emmiden bi şarkı "nedenmiş o? sınıfındakilerin çoğundan iyisin. sende yapamazsan kim yapıcak" diye soruyorum bi kendime. ilahi bi cevap gelmeyince demek ki geçicekmişim deyip geri dönüyorum işime :)

0|0
    0|0
  • aslında aksine bilinçaltı değişkendir

sabit olan bilinçüstüdür

bilinçaltı ile ilgili bir yazı yazdığın için sana teşekkür ediyorum

aslında öylesine önemli bişidir ki bilinçaltı

tüm hayatımızı yönlendirir yönetir de bilinçüstü ile algı ile daima yaşayanlar bunu bilmeden yaşar gider hep

0|0
    0|0
  • soru karışık değil güzel anlaşıldı benim bilinçaltı karman çorman ve varolan enerjimin %90 ını onu ikna etmeye uğraşıyorum geri kalan &10 luk kısmı ile hayatımı devam ettiriyorum zor işler bunlar çok zorrrr

0|0
    0|0
  • Kalıpları ve çekirdek inançları tespit edip değiştirmek biraz zor bir iş. İmkansız değil.

0|0
    0|0
  • Ölüm ve ötesi.

0|0
    0|0
    • yenmek için ne yapıyosun?

• gençlik güzel şey gençliği özleyeceksin ilerde o yüzden ket vurma bence yaşayabildiğin kadar yaşa ilerde batonu elimize verdiklerinde çok ararız :D

• Yoo yaşıyorum merak etme :DD

• bilinç altım beni daha çok ikna ediyo :)

0|0
    0|0
  • Einstein' in ''Işık hızı hiç bir zaman geçilemez'' sözünü benimsedikten sonra, Cern' deki bilim adamlarının ışık hızını geçtik açıklamasını kabullenememiştim. Gerçi sonradan yalanladılar. Bir hata yaptık ışık hızı geçilemedi dediler.

0|0
    0|0
  • Bir kız var benimle çıkacak diye kendimi şartlandırıyorum ve gerçekleşcek inş... :D :D

0|0
    0|0
  • Herkese güvenmeme ve samimi olmama gerekliliğini kendi kendime tartışır hemfikir olurum kendimle.Ama yinede uygulayamam tam tersini yaşıyorum.Maalesefte bi türlü uygulamaya geçiremedim bunu :S

0|0
    0|0
  • bana yapılan bir haksızlığa karşı kin tutarım belkide 10 yıl 20 yıl ömür boyu kesinlikle intikam alırım.bu benim bilinçaltımda değiştirmeye çalıştım, ama olmuyor bedenim bunu yapmak zorunda acı bile çeksem.

0|0
    0|0
Yükleniyor...