Hiç dejavu yaşadınız mı?

türkçe tabiriyle yaşadığınız bir olayı ve gördüğünüz bir şeyi daha önceden görmüş veya yaşamış hissine kapılmak.

bilimsel açıklması beynin sağ lobuyla sol lobu arasındaki bilgi alışverişinin mikrosaniyelik gecikmesi.dejavuyu yaşamak bi nevi geleceklede bağlantılı.bu insanların yüzde 70 inin başına gelio sizin başınızada geldimi?

Güncellemeler:
bu kadar geldiğimize göre bi level daha atiyim o zmn.amerikalı yazar adam fawer olasılılıksız kitabında der ki bir parayı fırlattığınızda parayı tutuşunuz,fırlatma hızınız ,bulunduğunuz ortamda bulunan hava vs vs herşeyi hesaplarsanız şans diye bişeyin olmadığından bahseder ama kuantum fiziği bu şey görecelidir ben bu parayı düşüncemlede hareket ettirebilirim der.sizce hangisi doğru ?saçmasapan cevaplar gelmezse sevinirim ciddi bişey soruyorum

0|0
25|13

En İyi Kız Görüşü

• onun birkere bilimsel açıklaması yanlış kısacası bilimin açıklayacağı birşey değil işierine gelmiyor nedense neyse...benim başima geliyor ayda bir falan bazen daha fazla bence herkesin başına geliyordur

0|1
    0|0
    • bencede öyle çünkü bu beynin yaptığı bi hata değil hatta bu hata gibi bişey değil beynin yada bilincin kendini aşması gibi bişey ama işte bilim herşeyi bi gerçekliğe dayandırmak zorunda işte bu yüzden bu bi hata yani şimdilik

Kızlar Ne Diyor 24

• Aslında gelecekle bağlantılı değil, sağ lobu önce çalışınca ve sonra diğer lob çalıştığında, o anı iki kere yaşamış hissi veriyor o kadar. Zaman zaman çoğumuzda olur. Hatta kardeşimde grip olacağı zaman çok olur.

0|0
    0|0
  • Dejavu sık sık yaşıyorum.Tuhaf bi his.. Ama severim :) Lusid rüya üzerinde çalışıyorum şuan ..

0|0
    0|0
  • Geldi tabii... Bazen uyuz oluyorum bu duruma... Çünkü farkındayım bir dejavu olduğunun ama müdahele etmiyorum...

0|0
    0|0
  • defalarca geldi smdi su olacak diyorum ve oluyoda..

1|0
    0|0
  • düşüncelerinle,odaklanmyla bir şeyi hareket ettirebilirsin bunu yapanlar var. dejavu için ise ; küçükken anneme sorduğumda ''melekler zamanı geri sarıyor kızım'' derdi. hep sihirli annemin işleri heeppp :D :D

1|0
    0|0
  • cok yasadım o hissi

0|0
    0|0
  • Evet bi kac kez oldu..

Birkeserinde sinavdaydim ve o ani öncede görmüstm emiiiniim.. Ne bicim bi korkuyla.o sinavi yazip.ciktim hatirlamiyorum

0|0
    0|0
  • Ne diyorsun Hayatım dejavu yaşıyarak geçiyor :D

0|0
    0|0
  • hemde çook ama o an kendimi tuhaf hissediyorum :)

0|0
    0|0
  • evet oldu da bence herkese olmuştur bu

0|0
    0|0
  • evet dejavu yaşadım birkaç kere. düşünce gücüyle birşeylerin olabilieceğine inanırım ama bunun abartılmaması gerekir.

0|0
    0|0
    • abartmaktan kastın ne?

• evet olabilir ama sadece olabilir kanıtlanması gerekir. sanırım yanlış anlattım ben insanlarda bu tür şeylere desteksiz inanıyorlar.

• çıkılabilse kanıtlanır ona uğraşıyolar zaten bilim adamları.toplum için söylediğin tabi o ayrı konu insanların bilinçlenmesi lazım

• bazı seyleri hissedebiliyorum ve çoğu şeyide rüyamda görüyorum. ve bu hiç iyi bişey değil çok korkuyorum kimseyle de paylasmıyorum çünkü kimsenin inanıcagını sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • ne gibi mesela anlatırsan dinlerim

• ya bu biraz uzun bi mevzu sana anlatırım ama çok uzar biraz felsefe ve quantum fiziğini araştır kitap okumayı seviyosun bu konuyla ilgili bikaç kitap oku.bu sonuca varabilirsin diye düşünüyorum

• arastırırım tesekkürler :)

• dejavu çok sık yaşadım ama ben şansa inananlardanım...

0|0
    0|0
    • zaten şansa inanıcaz başka yapabiliceğimiz bişey yok :)beynin kaldırabileceği bişey değil bu yüzlerce yol ve binlerce olasılık var onların hepsi hesaplanamaz.mantıklı kararlar vermeye çalışarak aldığımız kararlarda yanlışları kendimizce minimuma indirerek bi yol seçiyoruz doğaçlama yaşıyoruz

• evettt çok kez

0|0
    0|0
  • ewet oluyor bazen değişik bi his kim olduğunu bilmediğim bi tanıdıkla

yeniden karşılaşmak gibi

0|0
    0|0
  • Evet yaşadım bir keresinde

0|0
    0|0
  • bndede cok oluyor özelliklede küçüklügümde oluyorudu :)

0|0
    0|0
  • ara sıra oluyor evet.bazen rüya gördükten sonrada oluyor.

0|0
    0|0
  • arada sırada oluyor

0|0
    0|0
  • Ara sıra oluyor gittiğim bir yeri daha önce gitme hissi ya da o anı önceden yaşama hissi

0|0
    0|0
  • çook geldi ya

0|0
    0|0
  • dejavu yaşamayan varmı diye sorsaydın keşke ...yoktur

0|0
    0|0
  • Evet geldi normal bir durum

0|0
    0|0
  • sık sık oluyor bana bazen kendimde şüphe bile ediyorum :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Zaman dediğin şey nedir ki? Bir yanılsama. Beynimdeki bir algı yanılsaması başka bir yanılsamaya neden oluyor o kadar.. Asıl olay dejavuların, gerçekle olan bağı akla getirmesidir o halde.

0|1
    0|0
    • evt işte zamanın olmadığı bi yerde geçmiş veya gelecek diye bişey yoktur işte dejavu zamanın ötesidir

• bu soruyu daha önce gördüm sanki... aha yaşadım.

3|0
    0|0
  • En son iki gün önce yaşadım. Hemde gördüğüm Rüya en az 2 yıllıktı. Face de bir kız gördüm çok hoşuma gitti ekledim. Kız şımarık çıktı biraz konuştuk sonra bir an da birşey oldu normalde rüyamda kız orada birşey yazıyordu ama heralde ben tam inancımı toplayamadığım için olmadı. Böyle çok oluyor bende.

0|0
    0|0
    • senin bilinçaltına oturmuş o kız 100 yıl sonrada görsen gene farketmez dejavuyu aşmışsın sen :)

• :) her güzelin bi kusuru olurmuş insanız sonuçta.güzel yanlarına bak ki daha bi hoş gelsin gözüne.inş. herşey gönlünce olur :)

• İnşallah ama bu şımarıklığıyla çıkarsam ya elimde kalır yada Dünya kaç bucakmış o zaman anlar. :D.

• ben dün yaşadım acayip şaşırdım orataköy bi kızın fotoğrafını çekiyordum rüyamda dün aynı kız makina verdi bende fotoğrafımı çektim çok garip hissettim rüyamda gördüğüm herşey aynı ordaydı

0|0
    0|0
  • evet oluyor. Belki de daha önce yaşıyoruz onu. Yani biz yaşamasak bile ruhumuz yaşıyor. Belki de paralel evrenler flan var :D Yani çok karışık bir şey dejavu geçirdiğimde bunu düşünmekten kafayı sıyırıyorum nerdeyse :D

0|0
    0|0
  • çok yaşadım

0|0
    0|0
  • eskidi bu sorular yaf herkes dejavu yasar..

0|0
    0|0
    • soruya düz mantık bakıosun sen.soru dediğin gibi direk dejavuyu sorsam kimsenin ilgisini çekmezdi ben soruyu bi yere bağlıyorum sorudaki espriyi anlayamadın sen

• Peki sen hiç Vulevu avek mua yaşadın mı? :D

0|0
    0|0
  • evet oluyor. Tam o anda ulan ben bu anı hatırlıyom sanki birazdan şu olcak diye aklımdan geçiremeden hemencik o oluyo.

0|0
    0|0
  • 3 ay önce günde 5-10 arası yaşıyodum geçti şuan iyiyim

0|0
    0|0
  • Evet, yaşadım.

0|0
    0|0
  • ben bu soruya cevap vermiştim sanki daha önceden.

0|0
    0|0
  • geldi ve inanki kafayı yemek üzeriydim , bunun neden olduğunu bulmaya çalışarak ,

0|0
    0|0
Yükleniyor...