Kuran kurslarına birilerini yollamak ne kadar doğru?

Eşim hani şu mahallelerde cemaat destekli yapılan kuran kursları varya kadın kollarıda varmış bunların oraya kendi isteği ile gitti zaten giderken kıllandım bu işten çünkü pek sevmem bu cemaatini veya din şeyilerini neyse biraz boş bulunduk ve gitti bir müddet sonra abuk subuk bir iki şey öğrenip saçma sapan şuursuz şuursuz konuşmaya falan başladı yok cola harammiş 5-6 yaşındaki çocuklarla aynı ortamda bulunmak harammiş yok ikinci dereceden akraba erkeklerle tokalaşmak harammiş vs şeklinde bir sürü saçmalık işte son gittiği olasıcayı nereden gönderdim yakında çarşaf falanda giyeceğim derse ben bunu kendi ellerimle anasının evine kadar bırakacağım zaten bir daha gidersen ayrılırım dedim ve yaparımda bu saçmalık yüzünden ayrılacağız sanırım biz o sınire başörtülerininde hepsini yaktım bunlar din adı altında yuva yıkıyorlar saçma sapanda şeylerle gidenlerin beynini yıkıyorlar yok bunlar israil mali kullanma yok coca cola nın ters okunuşu allah yok demekmiş beni dindende soğuttular şimdi ne kadar doğru bu tür yerlere karı kız çoluk çocuk göndermek?

0|0
21|11

En İyi Kız Görüşü

• Cemaate bağlı bir yere gitmek ayrı Resmi bir Kur'an kursuna gitmek ayrı cemaatte malesef ki olabiliyor böyle durumlar 5-6 yaşındaki erkek çocuktan birşey olmaz demek çokta doğru değil bence çünkü eskiden 5-6 yaşındaki çocuklar saftı şimdi birçoğu şeytan ne yazık ki anlatılanlar doğru ama günümüzde bunları uygulamak çok zor eşinin yapacağı şey namaz kılıp Kur'an okumak ve haramdan kaçmak...Örtünmek çok güzel birşey yapabilene tabi yakışana çok yakıştırırım ben baş örtülerini yaktığın için özür dilemelisin bence.Son olarak ben eskiden çocuğum olursa konuşmayı söker sökmez hafız olsun diye uğraşırım diye düşünüyordum küçükken öğretilir böyle şeyler ne yazık ki sen soğuk yetişmişsin çünkü kendini bilen kadının emanet olduğunun farkında olan bir adam bunu yap.mazdı

1|1
    1|1
    • Teşekkür ederim...

• Deger vermek her sacmaliga ayak uydurmaksa evet deger vermiyorum

Kızlar Ne Diyor 20

• ıbadet etmesende edene karısmamalısın bence vebalını sen cekersın ayrıca esın doru soyluyo bunda yuva yıkaman yersız boylede dusun ...bncee ogrendıkleerınıı senınle paaylasmasıda gayet guzell bseyy yanlıs yapıosunuz...ıkıncı dereceden akrabalara nıkah duserse dorudur esının dedıgı bnce esıne yargıyla yaklasma ne anlatmaya calıstıgını sınırlenmeden bı dınle

2|0
    0|0
    • Nasil dinleyebilirim kola icmek haram diyor dinle demiyor icme diyor daha bunun gibi bir suru sey

• allah yardımcınız olsun o zamn

• yorum yok vallahi...

0|0
    0|0
  • Yorumları okudum da cok üzüldüm..arkadaşım kusura bakmada ancak cahil insanların bu şekilde kolayca beyni yıkanıyor..dini siyasete alet edenler,dini bu şekilde lanse edip insanları dinden uzaklaştırdıklarının farkına varsalar ve bu yaptıklarının dinle alakası olmadıgını aksine gunah oldugunu anlasalar zaten turkiye bu durumda olmıcaktı..yazık gercekten cok yazık..eşine söylermisin dinimizde kocasının sözünden cıkmakta cok gunahmışş...

0|0
    0|0
    • Onu karistirmazlar genelde ama zaten bende baskici bir es falan degilim ama bu suursuz konusmalari beni rahatsiz ediyor ve gelenin gidenin yaninda bile bu suursuz konusmalarini yapiyor artik bu fikirleri yayinmi diyorlar saga sola nedir anlamadim

• Degilmi ben bundan kavga gurultu cikmadan bosanayim en iyisi zaten bu sorunu atlatsak iki gun sonra baska bir sorun cikarir

• konu din olunca seni hatalı duruma düşürecek cok kişi olur..o yuzden eşinle bi kaç kez daha konuşmanı tavsiye ederim.

• Kuran öğrenmek isteyen kursuna gider öğrenir de, Kuran kursu adı altında dediğin gibi saçma sapan şeyleri fitleyip kendilerine mürid yaratıyorlar. Başörtülerini yakman iyi bir davranış olmamış. Bir ateist olsam da kadının kendi fikri ve inancı, yanlış buluyorum yaptığını. Sen de kendini geliştir, anti tezini savun, daha doğru bir biçimde sakin sakin ikna et eşini. Yobazlık ve dindarlık arasındaki fark çok kalın. İnce değil aslında. Mesela İhsan Eliaçık okuyabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • bunun yaptiklari bizim sosyal yasantimizda kokten degisiklik gerektiriyor yapamayacagim seyler yoksa ateist olsun musevi olsun onemli degil ama dediklerine bu gun izin versem yarinda bana boyle boyle giyin der elini versen kolunu alamazsin

• bence de öyle, ciddi etkilenirsiniz, ama bu sorunu sadece ikna ile çözebilirsin. onlar nasıl ikna etmişse sen de aynısını yapabilirsin. zorlamamışlar, ikna etmişler. sen zorlarsan ters teper. ya da içten içe büyütür, sana kin duymaya başlar.

• Bilmiyorum inceldigi yerden kopar

• Coca cola ve İsrail malı almama olayı çok saçma. Çocuklarla aynı odada bulunmama olayı da çok saçma. Ancak tokalaşma olayı doğru. Çarşaf giyme olayı gittiği cemaate göre değişir. Süleymancılardansa çarşaf giymek isteyecektir. Bence siz de biraz Kur'an ahlakını anlamaya çalışarak ona yardımcı olun. Dediklerin saçma, din bu değil derseniz sizin ondan soğumanızdan önce o sizden soğuyacaktır.

1|1
    0|0
    • Ne yapacagiz peki?

• O zaman çok sürdürmeden boşanın da kadıncağız rahat bir nefes alsın.

• Simdide rahat nefes aliyor bizde baski olmaz sadece soylerim

• Madem Kuran okumak istiyor tarafsız birinden öğrensin. Bu cemaatlere hiçbir şekilde güven olmaz. Onlar kendi içlerinde cumhuriyetler ve ne yazık ki her yerdeler. Dershanler, okullar, kurslar her yerde insanların beynini yıkıyorlar. Bizim aptal insanımızda inanıyor işte. Bencede eşinle konuş bir daha gitmesin.

0|0
    0|0
    • konustum zaten umarim beni dinler

• Bence saçma. İnsan istediği dine istediği düşünceye kendi yönelmeli. Sen bi insanın kafasını kapatırsın düşüncesini kapatamazsın. Doğduğun an kimlikte müslüman yazması bile çok saçma. Ben kuranı incili baştan sonra okurum kendim düşünerek kendi irademle seçerim.

0|0
    0|0
    • Ama inandigin dinin geregini evlenecegin kisiye soylemelisin degilmi cunku her dinin kulturel bir geregi var

• beni göndermediler bende alakasız oldum işte son vardıgım nokta bu en güzeli bırak büyüyünce neye inanmak istiyorsa ona inansın bu yaştaki çocuğun ne işi var oralarda spora yollayın bari

0|0
    0|0
  • Allah dinini anlatmak için bir kitap yollamış.

Millet bu dini anlamak için başka insanların sözlerini dinliyorlar.

Açıp okusana be mübarek!

Allah boşuna mı yollamış O kitabı !?

2|0
    1|1
  • gönderme oyle yerlere bncede ya ınsanlar dını kullanarak ınsanların duygularını somuruyolar baska yerlere cekıyolar kullanıyolar fılan esınde gtmesın yada ınanmıycak he dıyıp gecıcek bak bnde kuran ogrenmek ıcın yazın camıye gdıcem ama ınsan ıcınde olmayan bır seyeınanmaz zaten beyın yıkamak okadar kolay degıl yanı muhabbete gdyosa hıç yollam bnce

0|0
    1|0
  • bende sevmem bu tür olayları ama seninki tamamen bilmeden yapılan bir davranış biraz sabit fikirlisin

1|0
    0|0
  • insanlar kendi kendilerine öğrenebiliyorlar

0|0
    1|0
    • Ne ogrendi onuda bilmiyorum sadece profosor gibi sacma sapan yorumlar yapiyor herseye

Bu yuzden kendi kendine bir halt ogrenemez ancak oradaki sacmaliklara inanir

• inşallah o kapıya bi gün düşersin

• çekil lütfen

• senin eşin çarşafa da girer yakında.sonra hoca olmayada çalışır.göndermeyin arkadaşım çocukları çok istiyorsanız öğrenmesini kuran öğreten sesli oyuncak kitap vs.var

0|0
    1|0
    • Kendisi bilir direk bosanma dilekcesini veririm

• sorun yapan sensın o dın kursları degıl.

0|0
    1|0
  • Sana şimdi bir şey anlatacağım bu kursa sakallı bir hoca efendi hazretleri getiriyorlar bir odada bekliyor bu adam ... Ve kadınlarda sırayla kilotlarını çıkarıp birer ikişer odaya giriyor teslim oluyorlar peki bu kadınları nasıl mı ikna ediyorlar dersin beyin yıkayıp bazı safsatalara inandırarak bu şekilde teslim olan kadınlar Allah'a yaklaşmış oluyorlarmış zamanla beyin yıkanarak bunu kabullendiriyorlar o kadınlara tarikata bağlanmış oluyorlar bu şekilde hoca efendi kadınlara yatakta kocalarına nasıl davranacaklarını öğretiyormuş ve bu sadece Allah la hoca efendi ve okaydın arasında sır kalıyormuş Allah bizleri böylelerinden korusun...

0|0
    3|0
    • Turkiyede varmi bilmiyorum ama bazi ulkelerde canli bombalarida bunlar yetistiriyor ele gecirdikleri genclerin beynini yikayip vucuda bomba bagliyorlar sonra onlarin talimatiyla kendilerini ve masum insanlari oldurtuyorlar

• o hocadaki performans da süpermiş dakkada bi kadın saçmalamayın ya

• İşi eliyle götürüyormuş sonuçta dine hizmet

• Kursa gitmesine gerek yok. Evde okuyarakda öğrenebilir kitabı.

Zaten mealini okumadıktan sonra arapça anlayamaz. Anlayamazsa da böyle olur. Anlasaydı daha başka olurdu.

0|0
    1|0
    • İste arap alfabesini ve o yazilardan ses cikarmayi ogrenmeye kuran ogrenmek deniyor ya halk arasinda boyle salaklarda bir halt ogrenecegiz zannediyor

• Oralarda dın falan bahane amac beyin yıkamak orada tecavüze uğrayanlarda oluyormuş kadınların beynini yıkayıp komşumuzun başına geldi sakallı dindar ayaklarında erkekler geliyormuş işte molla efendi hazretleri geldi onun ihtiyacını Allah adına karşıla demişler komşumuzda kabul etmeyince odaya götürüp iki erkek tecavüz etmişler ve paraları kolundakı bılezıgı falanda çalmışlar oda kocası duyar diye kimseye söylememiş bunlar olmayacak şey değil her türlü pislik var oralarda aman uzak durun...

0|1
    4|0
    • Ben bu kadar beyin yikadiklarini bilmiyordum bilsem yollamazdim kesinlikle

• Elektrikçiyim ben daha cok fabrikalarda elektrik bakim isleri yapiyoruz

• Kolay gelsin

• senin yaptığın davranış çok mu doğru sanki tutmuş başörtülerini yakmışsın ne kadar günaha girdin sen farkında mısın. memnun değilsen söyle bikaçkez daha kitap alsın evinden öğrensin ama ibadetine karışma :/

4|0
    0|0
    • Evlendigimizde basortusu falan takmiyordu hep sonradan cikardi bu icatlari tesetture girecegim dedi tamam dedik ses cikarmadik simdi birde bunlarin ustune bunlari ekledi sahken sahbaz olduk

• Boyle devam etmekte direnirse ben isterim ayrilmayi

• o ayrılmayı göze alamaz inşallah herşey yoluna girer

• karın cahilse ve her denilenin peşine gidiyorsa sen de hiç tanımadığın ortamlara böyle rahat laf savurabiliyorsan ikiniz de de iş yok birader debelenip durun

0|0
    1|0
    • Herseyi benmi yapacagim birazda onun dusunmesi gerekmezmi bunlari

• kolada alkol bulunduğu için haram demişlerdir

erkek kuzenlerle vs tokalaşmak haramdır doğru.

çocuk olayını anlamadım ne saçmalıkmış o öyle?

cemaatlere de pek güven olmaz paraya gidiyor genelde işin sonu

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Mahalle de cemaat destekli yapılan Kur'an Kurslarının tamamı Diyanet işleri başkanlığına aittir. 5-6 yaşında çocuğun yanında bulunmak haramdır diye bu kurslar da hiç kimse bir şey söylemez sen bu konuda iftira atıyorsun.

İkinci dereceden erkeklerle tokalaşmak elbetteki haramdır. Kur'an-ı Kerim'de nikah düşmeyen insanlar vardır.. "hurrimet aleyküm ümmehatüküm ve ehavatüküm" diye başlar araştırıp öğrenebilirsin..

He sen zaten bunlara inanmıyorsan O kadının seninle evli kalmaması çok daha uygun olur..

2|0
    1|0
    • Valla kendisi bilir benim gibi adama kizmi yok hemen yeni bir sayfa acarim hayatima

• Karının anlattıklarını anlaman için işe daha önceki konulardan başlamak gerekir. Çünkü sen daha yürümeyi bilmediğin için koşmak aptallık ve zor geliyor. Yazılanlara baktım da karın doğru yolda olduğu için sevinmen gerekir. Hepsini tek tek anlatırım sana istersen özel mesajda. Çünkü bunları burası çok fazla kaldıramıyor. Böyle bir şey için karını boşarsan, vebali boynuna haberin olsun. Karının kaybettiği bir şey olmaz. Sen bırakınca rahat rahat İslama yönelir ve yine o kazanır manevi anlamda. Umulur ki böyle bir şey yapmazsınız.

2|1
    1|2
    • süvarim sen siteden ayrılıyordun gecen gün gidiyorum demiştin ve burdasın müslümanın müslümana verdiği söz bumudur sen simdi beni Allah katında kandırdın kul hakkıma girdin ne olucak öteki dünyada he din kardesim?

• Bu yaptiklari inanc geregi falan degil ya sanki baska birisi oldu yoksa ben onun maneviyatina falan laf ettigim yok

• Karının değişmesi Allahın bir lütfu. İnan anlattıklarında bir saçmalık ya da beyin yıkama yok. Kimse kimsenin fikrini değiştiremez zaten. Bence destek olmalısın ona. Hatta mümkünse sen de ders almalısın canım kardeşim.

• eşin evde senin yemek,temizlik ve diğer ihtiyaçlarını karşılıyor ve geri kalan zamanında kuran kursuna gidiyorsa bence sabret ve bak bakalım ne söylemek istiyor ne anlayıp ne anlatmak istiyor sonuçta bir şeyi iyice öğrenmeden ne anlatılmak istendiğini kavrayamazsın

1|0
    0|0
  • "Kuran kursu dediler geldik mübarek."

Siyasi amaç taşımayan bir kursa yollamak iyidir. Bende giderdim ama siyasi olan pederdi beni iki defa aldırdı. Gitsek öbür taraf garanti oalcaktı. En azından imana gelecektik :D

0|0
    0|0
  • Sakın ha..

Asla göndermeyin..

Dindar olmanın yolu bu denyolara katılmaktan geçiyor gibi lanse ediyorlar.

0|0
    3|1
    • Benle evli kaldigi surece son gittigi olur bir daha giderse buyuk yemin ettim

• yok öyle birşey ya bak cocacola israil malıymıs içmezlermiş ama fanta pepsi değilmiş :D yuh dedim bende takıldım bi ara cemattede sacmalık yani beyin yıkıyorlar

0|0
    2|1
    • Hepside anti semitist bunlarin ya

• Allah seni bildiği gibi yapsin cehennemde yanarken esine yalvaracaksin ama kafir insan .

0|0
    0|0
  • bence sen öğren bunlar hurafe bak işte delilleri de.

0|0
    0|0
  • yobazca bir davranış

0|1
    2|1
  • Doğrusunu anlatmak için, önce doğrusunu bilmek gerekir. İnternetten tefsir olmayan, türkçe Kur'an'ı açıp, ilk olarak geliş sırasına göre okursanız, göreceksinizki bu cemaatlerin dinle hiçbir alakası yok ve Allah sürekli bu tip insanlar ile ilgilide uyarılarda bulunmuş. En başta Allah benden başka veli tanımayın der, bunlar şeyhlerinden şefaat ister dururlar. Kur'andan çok kendi uydurdukları tefsirleri okurlar.

0|0
    0|0
    • Bunlari anlatsam bile ara ara lafa girip sacma yorumlar yapar bir o biliyor ya bu isleri

• Açık açık konuşun öyleyse. Bu yüzden evliliğiniz biterse sevap kazandın derler. Hak yolunda mücadele ettiklerini savunan bu gruptakiler zaten, ailenin çocukları ise anne babaları ile, anne baba ise çocukları ile, karı koca birbiri ile hep hak mücadelesindeler. Elin yabancı hristiyanına bile hoşgörülüdürler ama ailede karşı fikir varsa o şeytan onlara göre. Başkasına da sözleri geçmez zaten.

• kuran öğrencekse trafsız birierinden öğrenmeli birde dinci ile dindar arasındaki farkı bilen birileri olmalı aşırı dinci olup yobaz adamlardan öğrenmektense günümüze uygun modern din adamlarından öğrenmeli ...

0|0
    0|0
    • O daha dort islemlerde sen ikinci dereceden bilmem kac bilinmeyenli denklemlerden bahsediyorsun onlari almaz onun beyni

Yükleniyor...