Tekvando mu boks mu?

Hem sokakta kendimi koruyabilmek için hem de spor olarak bir kursa gitmek istiyorum boyum 1.67 kilom 47 sizce hangisine gitmeliyim?

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• genetik yapını bilmiyoruz ama verdiğin rakamlara göre yorumlarsak, basitçe şöyle diyebiliriz ki bunu biliyorsundur, taekwondo daha çok bacaklarına, boks kollarına dayanıyor. Eğer kendini koruma amaçlı yapmak istiyorsan 167 boyunda 47 kiloysan ve normal bir genetiğe sahip olduğunu düşünürsek boks zor olur çünkü ortalama bir erkeğe göre güçsüz kalırsın yani boks biraz daha güç isteyen bir spor diyebilirim. Bacakların kollarına göre daha güçlü olduğu için taekwondo yap derim hatta imkanın varsa kick boks-muay thai yap dışarıda daha çok işine yarar :) ben antrenörüm bu arada :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Tekvando daha iyi savunma için

0|0
    0|0
  • Boks olsun.

0|0
    0|0
  • Aikido derim mini bir etek bile giymiş olsan kendini savunmak ve karşı tarafa darbe vurmak için sadece ellerini kullanabilirsin ayağını kullanman gerekmez 47 kilo ile 150 kg lik birini rahatça yere vurabilirsiniz hiç güç kullanmadan

0|0
    0|0
    • Aikido öğrenmek çok zaman alıyo diye duymuştum ama yinede düşünücem teşekkürler

• Aikido karış tarafın gücünü ona karşı kullanmak esasına dayanır. kolay gelsin

• Vücud yapın hangısıne uygunsa ona gıt derim ama ben olsam boks'a giderdim. kendını korumak ıstıyorsan boksa gıtmelısın.

0|0
    0|0
  • Taekwando.

0|0
    0|0
  • Taekwando yasin da fazla gec degil 👍

0|0
    0|0
  • Tekvando

0|0
    0|0
  • boks

0|0
    0|0
  • boks en basit ve en sağlam spordur. tekvando biraz da efekli şekilli spor dalı. boks ile baya gelişirsin ama zorlanırsın

0|0
    0|0
  • İkisinide yaptım boks dha eğenceli

0|0
    0|0
  • Tekvandoda başa vurmak yokmuş. Ayrıca iyi bir tekvadocu 5 kişiye bedel.

0|0
    0|0
  • ikiside dayak hiçbiri

0|0
    0|0
  • bayana göre bence tekvando boks biraz ağır gelebilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben taekwondo yapıyorum ama sokakta uygulamak biraz zor olur. İlk hamleyi sen yaparsan kavgayı kazanırsın ama o zaman da hukuki süreçlerden geçmek zorunda kalırsın. Boks kendini savunmak için daha iyi

0|0
    0|0
  • Tekvando

0|0
    1|0
  • boks veya kikboks bence

0|0
    0|0
  • Kickbox tavsiye ederim, 7 senedir yapıyorum, tekmede olduğu için daha etkili olur ve vücudu daha iyi şekillendirir. Taekwondo yapmıştım başlarda ama ben biraz kavgacı olduğumdan pek sarmamıştı beni kickbox daha çok saldırı üzerine. Ve kısa bir sürede erkeklerin ağzını burnunu kıracak seviyeye gelebilirsin, taekwondo daha detaylı ve daha zor ama aynı zamanda etkiside düşük. Tabi taekwondonunda şekli var hareketleri ve kıyafeti falan daha asil :D

1|0
    0|0
  • sen kendini korumak için cebine taş koymadan dışarı çıkma ayashjfg

0|0
    0|0
    • Ay ne kadar komik xckzsfkşcsdşklfkj

• Onu da düşünmüştüm de kick boksta tekmede olduğu için çok ağır diyolar yinede düşünücem teşekkürler :d

• alışırsın rica ederim

Yükleniyor...