Protein Tozu-Fitness-Doğal Vücut?

Arkadaşlar merhaba. öncelikle boyum 176 cm kilom 65 ve sormakistediğim sorum ise şu. Ben vücüt geliştirmeye başlayalı nerdeyse 2 ay olacak. Tamam biliyorum 2 ayda bir şey olmasını beklemiyorum fakat protein tozu kullanmak istemiyorum. Doğal olarak yapmak istiyorum. İleride sarkma problemi ya da herhangibir şeyle karşılaşmak istemiyorum protein tozu kullandığım için. Protein tozu sarkma yapmaz gerekli besin alamayanlara gerekli proteini verir diyenleri duyuyor gibiyim. Tamam doğrusunuz. Günlük alınamayan protein fazlasını toz sayesinde alıyoruz. İnternette araştırdım. Bazıları şart, bazıları belli seviyeden sonra şart ve bazılarıda zararlı diyor. Zararlı diyenlerin başında ise bir programda doktordu. Klap krizi riski sağlık problemi riski artar dedi. Sarkma olur dedi. Bununla alakalı yorumlarınıza gelelim.
İkinci sorum ise günde 8 öğün yiyorum ve hergün 1 litre süt en az4 yumurta ve her öğünde enaz 1 ekmek yiyorum.. Lifaliftler, tahıllar, buğdaylar, eti cicibebeler de cabası. Bu beslenmeye devam edip doğal yolla 1 senede vücut kazanılabilir mi? Şu anda 2 ay oldu ve gereğinden fazla omuz çıktı ve bariz belli oluyor. Günde 400 den fazla mekik çekmeme ve kol çalışmama rağmen karın kaslarım düzelmedi ve kollarım max. olabildiğine genişledi ama daha da büyümüyor. Omuzlarıma ve kanatlarıma göre kollarım ince duruyor. Ne yapmam gerekir.. ( Okul aktivite vs olmadığı için dinlenme sürem fazla ve oyüzden hergün spora gidiyorum. Spor hocam dinlendiğim için sıkıntı olmaz dedi. Hergün farklı alan çalıştırdığım için de sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Sitelerde öyle yazıyordu, farklı alan çalıştırmak gerekir ve 48 saat geçmeli iki spor arası. Ben farklı alan çalıştırıyorum ama 48 saat ara vermiyorum çünkü her iki bölge arası 48 saat geçiyor zaten..)
Yardımlarınızı bekliyorum. Yazım fazla uzun geldiği için okumamazlık yapmayın arkadaşlar. Saygılar.

• Protein Tozu Zararlı..
    57% (4)29% (6)36% (10)Oy Ver
  • Protein Tozu Zararsız..
    43% (3)71% (15)64% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Zararli genc

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bu dediklerini harfiyen yapıyorsan 1 senede gözle görülür değişme olur. protein tozu sarkma yapmaz. kalp krizide yapmaz tam aksine bunları streoid yapar yani aniden kaslanmanı sağlayan ilaçlar ve iğneler. yağsız olarak protein tüketmeye çalış. sütte yağ vardır yağla şekeri kesersen karın kasların zamanla belli olur 2 ay gerçekten kısa bir süre vücudunun anatomisini değiştirmektir body building anatomide kolay değişen birşey değildir zamanla ve motivasyonla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Simdi neresinden tutsam nereden baslasam bilemedim..😂

0|0
    0|1
    • Bir yerinden tut da başla madem :D

• Anladım. İlgi ve alakan için çok teşekkür ederim. Gecenin bu saatinde sorularımla meşgul ettim. :)

• Onemli degil, rica ederim 😊

Erkekler Ne Diyor 4

• Arkadasim protein suplemantini bir doktor gözetiminde kullanmani tavsiye ederim aksi takdirde bobreklerine zarar verebilirsin. Neticesinde akut bobrek yetmezligi sendromu yasiyabilirsin

0|0
    0|0
  • Abi protein tozu zararlı falan değil. Nasıl C vitamini vücudundaki vitamin ihtiyacını karşılıyor o da protein ihtiyacını karşılıyor vücudun..

0|0
    0|0
  • 'Günde 400 den fazla mekik çekmeme ve kol çalışmama rağmen karın kaslarım düzelmedi' demişsin ya günde istersen 1000 tane mekik çek. mekik karın kaslarına etki etmiyor minderde çalışman lazım karın hareketlerini ve bence bu kadar yemek fazla

0|0
    0|0
  • Kardeşim profilime gir bak bu vücudu doğal olarak yaptım, ve benim diğer arkadaşlarımın hepsi protein tozu kullanıyor, gene benim ki gibiler ama içi boş, fıss yani :D sana tavsiyem full doğal olarak yap ama en önemlisi sabırlı ol, besinini iyi al.

0|0
    0|0
Yükleniyor...