Eski sevgilinizin nişanlandığını duyduğunuz da ne hissedersiniz?

Kızlar tarafından ilk başta beğenilir, tanındıktan sonra ise terk edilir yada bir şekilde ayrılırdık. Çünkü ben romantizm nedir bilmez, özel günleri " ulan acaba 21 miydi yoksa 29 mu" diye düşünür sonrasın da koy g... gitsin amaaan der geçer giderdim, dişi ırkına pek değer vermezdim. Bizim mahalle de "saygın" abi böyle öğretmişti bize. Sanki bu günleri hatırlarsak, erkekliğimizden taviz verecekmiş hissiyatı bir şekilde biliçaltına yerleşmişti... Bu kızla öyle olmadı ama her türlü ayılığıma katlandı beni çözmeye o kadar uğraştı ki sonunda buna da tamam dedi. Hiç midye ve benzeri deniz ürünlerini yemeyen ben, onunla oturup saatlerce midye ve diğer deniz ürünlerini yerdik. Ayrılalı (Ayrılma mevzusuna girmeyeceğim bende kalsın) aradan epey zaman geçmişti bu geçen zaman sürecinde onu hiç arayıp sormadım. Sadece iki kere kendisi aramıştı rüyasın da kötü gördüğünü ve bir şeyim olup olmadığını merak etmiş. Çok yakın bir arkadaşı söyledi nişanlandığını markette karşılaşmıştık, gülümseyerek anlattı ve o adama kahveyi bol acılı yapmış ve elleri hiç titrememiş...

O an aklıma annemin küçükken bana anlattığı hikayeler gelmişti... Biz bir daha asla bahçesi çitlerle örülü tavşanların ve tavukların olduğu bir evde olmayacakmışız. Sadece "bizim olan şarkımız" bir daha hiç çalmayacakmış. Onunla El ele tutuştuğumuz da benim elimin büyük oluşundan şikayet eder " yaaa ellerim avuçlarının içerisinde kayboluyor ama" derdi... ellerim büyükmüş elleri ellerim de kayboluyormuş. Sevdiğim kadın nişanlanmış, ben eve dönmüşüm. Gözlerim yaşlıymış annem göz yaşlarımı silmemiş...

0|0
22|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ne mi Hissettim Anlatayım sana; " Hayatı boyunca bir kızla cinsel birliktelik yaşamamış biriydim ben", hayatı bana zindan eden bir kızdan kurtardı beni. ama bekaretini kaybetmişti eski sevgislisinde. pişmandım olmaması gerekıyordu derdi hep. başta söylemişti kabullenmen için her şeyi yaparım dedi. o kadar çok şey yaptı ki allah var yukarda inkar etmem. evli gibiydik. her halimi çekti her halimde yanımdaydı bende öyle. hayatımda mutlu olabileceğim belkide ilk ve son kişiydi allah'ta beni böyle deniyordu belkide. her gece içerek uyuyordum,kimseye zararım yoktu nasılsa unutmalıydım kabullenmelıydım onu olmadı, yapamadım, düşünceler beni mahvetti. sözlendim ama yapacaktım, inanıyordum. bu sefer allah'a hakkımda hayırlısı degılse kurtar beni diye yalvardım. kavgalar ettik ama hiç küs kalmadık 1 saat sonra her şeyi eski haline döndürebiliyoduk. Evliydim ben onla artık öyle hissediyordum yani. gel gitlerle 2 seneyi atlattık. sonra bir sabah kalktım 12 saat yol çektim onun yanına gittim. ne olduysa döneceğim o zaman oldu. bir kaç yalanını yakaladım ama büyütülcek şeyler değildi ama benim prensiplerım vardı yapamıycan şey için söz verme. bu benım ıcın işaretti belkide. birden kesildi içimdeki duygu. bir daha konuşmadım. hayatımı yoluna koymaya calıştım. sonra birden haberi geldi 3 ay içinde nışanlanmış.. aradım yapma dedım mahvetme kendinide benide düzeltiriz dedim. ben yolumu çizdim rahat bırak beni dedi. ağladım sızladım ama böyle kalp acısı hissetmedm ben. sigarayı günde 3 pakete alkolu 3 katına çıkarttım. 3 gün nefes almakta zorlandım 4. gün yeni bir hayattı benim ıcın. 1 hafta sonra bambaşka biriydim.gözleri başka bakan durusu değişmiş değişik biriydim. 1 ay sonra hiçbir şey kalmadı içimde. hiçbir işim yolunda da gitmedi zaten o sıralar hiçbir şeyden haz alamadım.. resimlerini gördüm mutluluğunu gördüm.. benim canımdan can alan kadının mutlulugu gordum ama bitmedi benım hayatım yoluna girecekti biliyordum her gece onun bana mesaj atacagını bılerek uyudum ve dediğim gibide oldu. önce arkadaşlarından bana ulaştı sonra faceden sonra twitterdan.. deli gibi acıyordu canı belli deli gibi mahvoluyordu ama yediremıyordu kendine.belkide adım bekledi benden belkide özledi bulamadı mutluluğu.bense daha cok canın yanacak diyerek yoluna gönderdim onu. şimdi mi ? o her gün nışanlısının gözlerine baktıgında beni görerek, beni düşünüp takip ederek, benim cümlelerim,benim kelimelerimle yaşıyor hayatını. Ben mi ? hayatını yoluna koymus istediklerine yavaş yavaş ulaşmaya başlamış sıradan biriyim artık. Mutluluk maskesi takmış biri değil mutluluğu hisseden biriyim artık. Yalanlarla kurulmuş bir hayattan fazla bir şey beklememek gerek. biliyorum evlenemiycek ve kapıma gelecek o zaman roller çok daha değişik olacak.. hep söylediğim gibi herkes hatalarının ve seçimlerinin bedelini öder..

1|1
    0|0
    • helal olsun arkadasım güzel ifade etmişsin kendini duygularını...

• " hayatını yoluna koymus istediklerine yavaş yavaş ulaşmaya başlamış sıradan biriyim artık."

Bu söz ile herşeyi anlatmışsın dostum aynen bu şekilde devam diyorum.

• sağolun arkadaşlar her şey gönlünüzce olsun..

Kızlar Ne Diyor 22

• acayıp kötü bi durum cnkü sen o kızla aslinda kendine aykırı olan seyleri yaptın..yazında anlattgn gbi.. benmd 6yıldr ilişkm vr ayrılsak ve o haytnı baskaa paylassa ustelik nişanlansa bnd cok kötü olrdm ..allah göstermesin :/

1|1
    0|0
  • öncelikle çok güzel yazmışsın.. gerçekten büük bir acı olur sanırım. Eski sevgili değilde sevdiğimin nişanlansa ve bunu duysam oturup saatlerce ağlar sonrada hiçbirşey olmamış gibi kalkar dışarı çıkardım sanırım. Böylede güçsüzüm.

0|1
    0|0
  • :( sevdigim kadin nisanlanmis, ben eve donmusum gozlerim yasliymis annem goz yaslarimi silmemis.. bu nasil guzel bi anlatimdir..

benimde eski sevgilim sözlenmis seni çok iyi anliyorum kardes. ilk duydugumda gogusume okuz oturmustu sanki, nefes alamiyodm resmen. butun yasadiklarimiz boyle film seridi gibi gozumun onunden gecti gitti ve ben sadece tek birsey dusundum. herseyden çok sevdigi beni hiç tanimadigi bir insana degisti. çok aci ya hatirlamak istemiyorum :(

0|1
    0|0
  • Alın yazısı devreye giriyor burada işte

0|1
    0|0
  • bu eski sevgilini nasıl sevdiğine de bağlı bir durum , eğer onu hala çok seviyorsa insan nişanlandığını duyunca tabi ki de üzülür kırılır vs. fakat o kadar değer vermediği birisi ise mutluluklar deyip geçmek gerekir sonuçta eski de kalmış bir mazi

0|1
    0|0
  • Evet bu birgün yaşanacak belki yaşandı bile benim dünyadan haberim yok giden oydu onu seçti ne yapabilirim ki

0|1
    0|0
  • Eski sevgili adı üstünde eskidir,yenilemediğimize göre nişanlanması evlenmesi boşanması pek te enterese etmemeli insanı.

0|1
    0|0
  • Cehennemin dibine gitsin nişanlansın banane.

0|1
    0|0
  • Benden nefret etsede; "Nişanlandığı insanla mutlu olur umarım, hak ediyor." Tüm içtenliğimle...

0|1
    0|0
  • nötr banane

0|2
    0|0
  • Dertler derya olmus ..

0|2
    0|0
  • Ne kadar üzülsem de aslında sevinirim, başıma bela olmayacak. link

0|0
    0|0
  • ömrün boyunca unutmayacaksın onu, başka insanlara da aşık olsan, evlensen çoluğun çocuğun da olsa, içinde bir nefes onun için kalacak.

0|0
    0|0
    • sağol çok yardımcı oldun.

• büyük bir risk oluyorsun. Şahsen ben istemezdim.

• "büyük bir risk alıyorsun" olacaktı afedersin.

• cok sevseydin baskasıyla nişanlanıyor olmazdı ya da o çok sevseydi bilemiyorum

0|1
    0|0
  • cok kötü bi durum. duymamış olmayı secerim. yeni ayrıldıysam özellikle cok zor bi durum :(

0|1
    0|0
    • Bir parça sevmişse yeni de olsa eski de olsa zor olur diye düşünüyorum.

• Evet, zaman bir nebze de olsa hafifletiyor o acıyı

• evet. zaman...

• off fena aynı şeyi bende yaşadım ama daha farklı çok ama çok sevdiğim aşkından öldüğüm şahsiyet nişanlanmış ve benide ayakta uyutmuş duyduğumda 2 hafta kendime gelememiştimm :( off hatırladım yine .(

0|0
    0|0
  • bit kaç ay önce gördümm üzüldüm mü hayır ama bir tuhaf oldum yanii.. ne diyelim Allah mutlu etsin :) ayrıca kızı beğenmedim :DD

0|0
    0|1
  • Yazı çok uzun okumadım da bem sana ni soru sorim sen sevgilinin nişanlı olduğunu öğrensen ne yaparsın ?

0|0
    0|0
  • hayat devam ediyor bir şekilde .. iyi ya da kötü .. umarım sonrası senin için iyi olur ..

0|0
    0|0
  • ellerinin titrememesi ne demek oluyo burda?

0|0
    0|0
  • Gideri vardı hibinenin.

0|0
    0|0
  • Sevdiğim insandan ayrılalı 9 ay olmuştu. Arkadaşlarım annem bana hatırlamak istemediğim halde . Aklıma tekrar sokuvermişlerdi onu . Numarasını silmiştim buldum . Her ne olrusa olsun konuşacaktım onunla. Aramaya cesaret edemedim mesajı attıp. Heycanla bekledim mesajın gelmesini. Ve hemen geldi cevabım. Konuştuk . Akşam oldu izah ettim özlediğimi belirttim . O ne yaptı sadece biliyo msuun? Sözlendiğini nişanlandığını söyledi. Sanki anlayamadım emsajı ama gelen mesaj öyleydi. Soğukkanlılıkla sordum seviyor msuun onu diye. Sanırım hiç tereddüt etmez gibi seviyorum dedi. Ama nasıl ağladığımı bilemiyorum. Sevdiğim insan başkasının olmuştu. Aradan zaman geçti uzunca , bana mesaj attı. Karşılaşırdık onunla iş zamanı . Aynı ortamda olupta birbirimize bakıp konuşamamak ne kadar kötü diye. Oralı olmadım belki de bakmak istemediğin içindir diye cevap attım . Konuştuk o gün ertesi gün konuşmak istedi buluştuk konuştuk ama anladım ki bıraktığım sevdiğim insan sanki o değildi.. Bana ümit veripte bırakıp gitmezdi ve başkasıyla sözlenmezdi. Herneyse.. Ama mutluyum şuanda hayatımda kimse yook dostum :)

0|1
    0|0
    • Gerçekten de mutluysan iyi bir ders alıp daha düzgün birisiyle denemen lazım.

• Elbet bulacaktır beni de hayırlısı :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Duygulandım Lan :( Üzüldüm Kardeşim Ama Keşke Ayrılmasaymışınız Kız Senin İçin O Kadar Çabalamış :( Hayırlısı be Dostum..

0|1
    0|0
  • Hakkaten çok kötü bir durum Allah başa vermesin hakikaten çok üzüldüm ya:(

0|1
    0|0
  • Açarım ümit besen - nikah masası , yanına da rakı balık oh kim oldugumu hatıryamayacasına kadar içerim .

0|1
    0|0
  • ben evlendiğini duydum hatta fotograflarını gördüm ancak beni hiç etkilemedi. Çünkü benimde şuan haytatımda çok sevdigim biri var;)

0|0
    0|0
  • sımdı onu baskası goturecek panpa..tek koyacak sey o olmalı :D

0|0
    0|0
  • gayet normal yane mutluluklar :)

0|0
    0|0
  • mutluluklar dilerim. adı üstünde eski.

0|0
    0|0
  • Üzüldüm ya, gerçekten üzüldüm. Ayrıldığım sevgilimi hala çok seviyorum, hem de çok eskisinden de çok seviyorum. Ve işin kötüsü ben istedim ayrılmayı, nefes alamıyorum diye. Şimdi öyle bir şey duysam, görsem donar kalırım. Nefes alamam, yutkunamam. Sana güç ve metanet diliyorum...

0|1
    0|0
  • 4 ünün evlendiğini, ve en çok geri dönmek istediğimin tam da dönmek istediğim anda nikah masasında gelinlikli fotoğrafını gördüm desem?

0|0
    0|0
Yükleniyor...