Lisans mezunu ıle lıse yada ılkokul mezunu kısılerın evlılgı?

evet sorum bu kız lısans mezunu erkek lıse yada ılkokul mezunu bu kısılerın evlılıgı dogrumu? bence lısans mezunu kısının yanında en az ön lısans sevıyesınde bırının olması gerektıgını dusunuyorum yoksa cok zor

Güncellemeler:
arkadaslar ben lısans mezunuyum bırde aof okudum 2 tane lısans dıplomam var sımdı kendımden dusuk bırıyle evlensem sızce olurmu? yanı esımın en az lısans mezunu olmasını ısterım takıntı ıste. ama ıstemek hakkım dıye dusunuyorum

0|0
10|18

En İyi Erkek Görüşü

• Simdi lisans mezunu vardir odun gibidir.okudugu ona hicbir katkisi olmamistir.ancak lise mezunu vardir her konuda kendini yetistirmistir.

Diploma insanlarin hayat standardini yetismesini saglamaz.Diploma iyi bir is bulmaya neden olan bir aractir.

Cok lise mezunu arkadasim var bircok universite mezunundan bile daha zeki.

Bence nereden mezun oldugu önemli degil insanin.Kendini yetistirebilmismi o önemli.Evlilik sonucla diplomalarin evliligi olmuyor iki birey iyi kötü sorun problem neyse hayatta birlikte gögüslüyor.Diplomalara endesklemek dogru olmaz diye düsünüyorum.

0|0
    0|0
    • Ama erkegın gerı planda kalmaması gerekıyor yanı bence cok onemlı esımın cok guzel bır meslegı olmasını ısterım bu cok onemlı.. ayrıca lıse mezunları asla kucumsemıyorum kendını gelıstırmıstır ama benım anlatmak ıstedıgım sey baska ıyı bır meslegının olması cok onemlı buda dıplomayla oluyo

• evet lisans mezunu olupta cahıl olan ınsanlar cok bu konuda hemfıkırım. ama evlenecegım ınsan bende gerı planda kalmasın. bir ogretmen yada muhendıs olmasını cok ısterım yada işletme okuyupta guzel bır yerı ısletmesı orda mudur olması benım cok hosuma gıder gurur duyarım .. ona daha fazla asık olurum.. esının lısans mezunu olması emınım senıde cok etkıler.

• ben diplomaya degil kisiligine bakiyorum.Evlenecegim esimin kisilikli düzgün bir hayati olmasi bana göre kafi.Öyle yükseklerden ucmuyorum.

Erkekler Ne Diyor 17

• Önlisans dediğiniz neder ki ticaret mezunları direk gidiyor düz liselerde üç beş soru yapsa o da gidiyor,..Diploma cehaleti alır eşeklik baki kalır

2|1
    0|0
  • Bende bu şekilde düşünüyordum ama insanların kendini ne kadar geliştirebildiklerini görünce yanıldığımı anladım.

0|0
    0|0
  • sorun çıkma potansiyeli yüksek,sorunların daha zor çözülme potansiyeli yüksek.nispeten katılıyorum sana

0|0
    0|0
  • kime sececegin senin en dogal hakkın buna herkes saygı göstermek zorunda ama burada sana düsen görev kültürle karakter arasında sentez yapıp dogru olan kararı vermek bende cok istiyordum okumak ama nasip olmadı dersler kafam almıyor diye azmetmedim pisman degilim ama içimde bir eksiklik olarak duruyor

0|0
    0|0
  • yanlıs dusünce sanki her lisans mezunu adam lise mezunu adamdan cokmu zeki piyasada ne aptal lisans mezunu insanlar var biliyormusun sen yarısma programlarında örnekleri var mezuniyete degil kendini adam akıllı yetiştirmiş kisilere sans vermeli karakter fakülteyle degil çevreyle gelisiyor

0|0
    0|0
    • evet haklı olabılırsın ama bılmıyorum ıste ben takıntılıyım belkıde

• okul bitsin anadolunun en az gelismis sehrinin en az gelismis köyünden bir kiz bulacagim, hepsinin gözü acilmis :) beceriksizlik kutulari :)

0|2
    1|0
  • Lisans olsa ne ? Olmasa ne ?

0|0
    2|0
    • benım ıcın cok onemlı en az lısans mezunu olmalı cok sevdıysem on lisansta olabılır sonra okula devam etsın ama onemlı bence.

• Bir de yazmasını da bilmiyorsun. "ısaretlemısını"...

• Bir de Türkçe öğretmenisin ? Yazık valla.

• üniversite lise olurda ilk okul ortaokul çok anlasmazlık olur

0|0
    0|0
  • yaa tabi doğru bi düşünce ama yinede sevgi varsa arada olabilir tabi sorun çıkmaz diyemem ama yinede mümkündür

0|0
    0|0
  • sen lisansa taktın ama lisans var lisans var bunu unutma

1|0
    0|0
  • doktora yapıom bende lisans mezunlarıyla evlenmim o zaman

1|0
    0|0
  • diploma boş iş Adam kişiliği karakteri düzgün ise gerisi teferruattır

0|0
    0|0
  • benim fikrim her insan dengi ile evlenmeli hem okul hem maddiyat hem kültür hem maneviyat

0|0
    0|0
    • o bıraz zor herseyın dengı olmaz ama egıtım onemlı

• lısans mezunu ıse zaten calısır ve para gelır. kultur farkıda soyle bırı koyde yetısmıs bırı sehırde tabı oda zor

• valla her lisans mezunu ii para kazansa bu ülkede bende mesliğimi yapmak isterim ama yan kolunu yapıyorum :)

• mantığa uymaz

0|0
    1|0
  • hiç kimsenin hayatı aynı şartlarda başlamaz senin o beyenmedigin kişi belki senden daha mücadeleci bir çok savaş vermiştir

aşk buya umarım ilk okul mezunu birine aşık olursunda onun gözlerinden görürsün birde dünyayı

0|0
    0|0
    • büyük konusmak istemem.. Bende cok zor sartarda okudum emın ol.. Kucukken babam öldü annem hem calıstı hem okuttu .. Ama esımın benımle aynı sevıyede olmasını ısterım takıntı ıste.. bu arada beddua etme bana lütfen allah korusun tutar felan:\

• gönlüne göre versin yaratıcı

• Hangi bölüm okudun ve ne iş yapıyorsun ?_

0|0
    0|0
    • örgun türkce ogretmenlıgı.. aof işletme. henuz calısmıyorum atanıcam kısmetse

• neden bu sorun sadece kızlara özgü yada bana öyle geliyor ya siz kendinizi ne sanıyorsunuz ?

diplomam var diye dünyanın sahibi falan mısınız bence o ilk okul mezunu kendini yetiştirmiş ise inan ki sen gibi düşünen zihniyetteki kişilerden iyi

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Erkek kendini geliştirmeli yoksa çok ezilir.Ya da zamanla sana eziyet eder. Okuduğun okullar boşuna olur.

0|0
    0|0
  • Düzgün edepli evine bakacak biri olsun da, lise de kabulüm.

0|0
    0|0
    • lıse mezunu eleman ne kadar maas alırkı sence?

• üni mezunları ne kadar alıyor ? adamın işine bağlı.

• Bir bayanın ,erkekten eğitimce ve kariyerce yüksek olması zamanla o erkeğin kendini ezik hissetmesine sebep olur bence de olmaz..Erkek yüksek tahsilli olup bayan eğitimce düşük olursa belki, ama o da çok uçurum şeklinde farksa o da olmaz..Birde kafa yapısıda çok önemli..

0|0
    1|0
    • aynen katılıyorum erkek daha egıtımlı olursa sorun cıkmayabılır

• aynen öyle yorumların ıcın tesekurederım:)

• Hakkında hayırlısı olsun,rica ederim:))

• kişilerin kendilerini yetiştimesiyle ilgili bence durum. adam yüksek yapmış ama bi defa bile tiyatroya gitmemiştir mesela ne işe yarar ...

0|0
    0|0
    • varsın tıyatroya gıtmesın bende gıtmedım okul harıc:)

• mesele okul sıralarında ineklemek değil ki ama hayata dair bir duruşu olmalı insanın ve işte bu duruşuyla bir eş seçmeli ...

• Nice doktoralar yapan kof adamlar var..

Etiketleriyle, popoları kalkan..

1|0
    1|0
  • Önemli olan kendini geliştirmektir...

0|0
    0|0
  • Kendini geliştirmiş mi ondan haber ver kırçiçeem? Diploma"tik" evliliklere karşıyız, karşıdayız!

0|0
    0|0
    • ben esımın en az lısan mezunu olmasını ısterım hakkım dıye dusunuyorum

• Boş iş bunlar. Kendini geliştirip lisans mezunundan daha da kültürlü insanlar tanıyorum. Tabi ki kendini geliştirmemişse amenna, sonuna kadar haklısın pambıım.

• Ben bazı sorunalrım yüzünden okulu terketmek zorunda kaldım.Benden daha başarısız tabiri caizse elinden iş gelmez aptal kendini hala geliştirememiş arkadşalarım direk (bazıları sallayarak bazıları direk geçişle) üniversite bitrirdiler.sorun illaki çıkar çünki diğer insanalr ne düşüncesi yüzünden yani çok da gerekli değil bence

0|0
    0|0
    • devam edebılırsınkı?

• açıköğretimden devam ediyorum zaten...

• okumanın yası yok mutlaka devam et

• bizim ünide bayan bir hoca vardı eşinin lise mezunu olduğunu ve gayet mutlu olduklarını söylemişti

0|0
    0|0
    • ben takıntılıyım ya:\

• kendini en iyi sen bilrsin tabi en azından farkındasın bu konuda takıntılı olduğunun

• eğer lise okuyan kişi kendini geliştirmiş ve iyi bir mesleği varsa neden olmasın ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...