Herhangi bir dine mensup olanlar, neden bu kadar saldırgan?

Dinlere inanmadığımız için geri zekalı falan mı oluyoruz çok pardon?

Dinlerden bihaber miyiz yoksa?

Neden bu çekemez tavırlarınız?

Madem adam gibi inanıyorsunuz neden geçtiğimiz dalgalara bu kadar alınırsınız?

Allah belasını verir deyip geçmemenizin nedeni ne?

Not: Soruyu da kaldırın, beni de siteden atın ki görelim söylediklerim doğru mu değil mi? Yediğim hakaretler umursanmaz tabii...

0|0
10|18

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bunu şeye benzetiyorum...

Mesela bizim islam dinine inanan insanlarımız arasında Hristiyanlık ve İncil üzerine atıp tutmalar vardır. Yok incil bozulmuştur gibi...

Ama İncil'den bir kelime dahi öğrenmeden bunları yaparlar. Haksızlar, Ateist olup Müslümanlık üzerine yorum yapanda haksızdır ama Müslümanlık ile iç içe yaşayıp bütün kurallarını öğrenip dışardan tarafsız bir gözle yorum yapabilen biri daha objektif davranabilir.

Yani pekte yadırganmayacak bir durum, Müslümanlar inandıklarına inansınlar ona kimse karışmaz. Ama Hıristiyanlığa efendime söyleyeyim Budizm'e o dinin kültlerini bilmeden yorum yapan insanlar, kendi dinlerine o dini tanıyanlar tarafından yorum yapılınca kızmasınlar...

7|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 17

• sen hangi inanışa sahip olursan ol.Önce insan olacaksın.sonra da saygılı davranacaksın.kalkıp Müslüman bozuntuları deyip insanlarla alay edemezsin.Hadi insanları da geçtim sen benim dinime sövemezsin.bütün bunları yapıp ben hakaretlere mahsur kalıyorum hiç diyemezsin.

14|4
    1|1
  • Neye inandığın yada inanmadığın kimsenin umurunda değil ama kişilerin inançları ile dalga geçmeye çalışırsan onlarda haklı olarak savunmaya geçer .

Senin saldırı şekline göre şiddetin boyutu yükselir ve alçalır .

Sen kendi inançsızlığın ile yaşa inananda kendi inandığıyla .

Sürekli inanan insanları aptalmış gibi göstermeye çalışırsan , onların nefretini kazanırsın doğal olarak .

6|1
    1|0
  • İnanmadığınız için gerizekalı falan değilsiniz herkes bir akla sahip sende inanmamayı seçmişsin olabilir gayet makul.Lakin sorunda da belirttiğin gibi karşı tarafın değeriyle inandığı bişeyle dalga geçersen ki din en yanlış seçimdir dalga geçmek için.hakarete uğraman gayet doğal hakarete uğramaman saçma olur esasında.sen hiç burada deizm ateizmin yandan yemişidir ateizmi yediremediklerine deizmi yedirdiler diyeni duydunmu hiç ben duymadım.karşı tarafa dokunmaki sanada dokunmasınlar.istiyorsunuzki biz sövelim dalga geçelim onlar sussun ses çıkarmasın.ses çıkarırsa saygısız olur.çıkarmasa verecek cevapı yok dersiniz.daha önce söylediğim gibi din düşmanlığınızı dahi saygılyla karşılıyorum ama sizinki din düşmanlığı değil.sizinki islam düşmanlığı zaten bilinç altınızda dinler ve islam var

6|0
    2|0
  • Dalga geçmek bilindiği gibi bir saygısızlık olarak nitelendiriliyor yani bunu yapma hakkını sana kim verdi ki ?

Bence asıl soru bu.İnanan inanmayana , inanmayan inana saygılı olsun.Böylece sende böyle sinirlenmessin.

8|2
    1|0
  • Ben Allah belasını verir deyip bu konuda tartışmaya girmem. Sanal alem üzerinde; ne bir kişi seni kendisiyle aynı inancı paylaşmaya ikna edebilir ne de sen bir başkasını inandığı şeyin saçma olduğu konusunda ikna edebilirsin.

Bunlar tamamen insanların canını sıkmaktan zevk alan kişilere has davranışlardır. Hiç birisi de kişisel olarak umurumda değil. Fakat bir moderatör olarak müdahale etmem gereken bir durum var ve dikkatimden kaçmış ise ya da halihazırda görmedi isem, ikaz edin beni. Bu hem senin için hem de diğer üyeler için geçerli. Paylaşımlara hangi durumda müdahale edebileceğim belirli ve bu durumlar var ise gereğini yaparım merak etme.

3|0
    0|0
  • enteresan yahu "ben senin dinine saldiririm istedigim gibi dalga gecerim" ama sen sus otur yerine pis inanan...

peki.

7|2
    3|1
  • Ben bu konuda nötrüm.

Aynı söylediğin hareketi bir deist veya ateistinde yaptığını çoğu zaman gördüm.

Sürekli dindar insanları araştırmamakla,soruşturmamakla suçlamayla olmuyor bu işler.Birde evrimi,bing bang i araştırmadan gerçekmiş gibi anlatan gözü kör ateistler var.Saçma argümanlarla bana evrimi savunurlar veya bing bang i savunurlar.

Ben onlara kısaca şöyle derim.

Big-bang dinine inanan dindar insanlar.

5|1
    3|3
  • Dini konular çok hassas konulardır, Muhakkak polemiklere, hakaretlere maruz kalman kaçınılmazdır,

Sen insanların inançlarına saygı duyuyormusun, yoksa eleştiriyormusun bunu anlamak lazım,

Ona göre aynı saygıyı alırsın.

2|0
    0|0
  • Arkadaşım haklısın sende.Herkes konuştukları ile kendini belli eder.Yapılan en büyük yanlış ise şudur;insanların hatalarını günahlarını dine bağlamak...İnsan ne ederse kendine eder,bu gerçek insanların insanlara karşı yaptıklarından dini sorumlu tutmaz.İnsan içki içiyorsa zina ediyorsa iftira edip gıybet ediyorsa burada islama laf atmanın ve dini yanlış bulmanın ne faydası var.

Ayrıca bir insan inanmıyor diye de ona hertürlü hakaret aşağılama küçük düşürme düşüncesi çok yanlış.İslamda da böyle birşey yok.Peygamber insanları dine davet ederken nezaketle davet etmiş ve inancına karşı hertürlü saygıyı göstermiştir.İnanmıyorsa bir insan onun sorunu,inancıma göre öteki tarafta hesap verecek onlar yine.Ama karşılıklı alay dalga olaylarına karşıyım.Burada birşeyler konuşuluyorsa sevgi olmasa bile en azından saygı çerçevesinde konuşulmalı.

0|0
    0|0
  • Su tavrinin bir dine mensup olanlarin bir kacinin sana hakaretinden ne farki kaldi peki? Dinime her lafta patlasaydim eger hayattan bikardim

3|1
    0|0
  • İnanmayanlar arasında da söylediğin gibi davranışları sergileyenler oldugunu unutmayalım.

Başörtüsü için bir yorumu görünce ne kadar özgürlükten yana olduklarını gördüm.

4|0
    0|0
  • bunun tek nedeni yobazlık bişeye körü körüne inanıp saplanmak bu sonuçları doğurur bu sadece dinde değil siyasi düşüncelerde başka şeylerde herşeyde olur körü körüne sorgulamadan düşünmeden saplanıp kalmamak lazım hiç bişeye.

1|0
    6|3
    • Beyin bedava okuyun araştırın.Burada bile bilmeden bir şey hakkında günah diyenler var Alimler günah değil demiş bazıları kendi kafasına göre günah diyor.Körü körüne inamak istemeyen okusun.

• ağzı olan konuşuyor...

• ne bakımdan

• çok boktan bir konu oldugu acık -- herhangi bir dine mensup olan insanlar yaratıyo kabul görülmek için hiç kimse herhangi bir şeyi dindir vırttır zırttır bunlara karışma lüksü yoktur. herhangi bir dine mensup olan insanlar tarafından icat edilmiş bir olaydır

0|0
    6|2
  • sen niye din olayına bu kadar takıksın anlamadım burdaki yorumları kafaya takmaya değermi karşındaki insanın eğitim kültür seviyesini bilmeden kim olduğunu görmeden hiçbir yorumu kafaya takma

1|2
    4|4
  • İnananın da, inanmayanın da. Sen bozma keyfini. Gereksiz yere saldıran her kim olursa layığıyla alır cevabını, kimden olduğu mesele değil.

1|0
    9|2
  • İnanmayanları canlı canlı yakıyorlar bu ülkede, örneklerini yaşadık gördük

din uğruna cinayet işlemek sevap sayılıyor

bkz: cihat

2|1
    12|6
    • Cihat yapmanın bile belli kaideleri var.

• o zamandaki sen hristiyan baskılarını biliyor musun? adamlara özgür düşünebilme imkanı bile verilmiyordu...devamlı hristiyanlık bir baskı vardı yani saygı yoktu...

ama katherinenin bulunduğu ortamda saygı var(illa inan diyen yok.) şuana kadar o taş atmadıkça taş atmadım (kendi adıma konuşayım) yani saygı saygıyı doğurur...

• Ben taksim meydanına çıkıp inanmadığımı söylesem beni taşlayarak gebertirler... Ama Nietzshe o zaman inanmadığını söylemiş ve hayatta kalabilmiş. Bence bir fark varsa da günümüzün daha gerici olduğudur.

Adam Hristiyanlığı aşağılıyorsa o zaman demekki özgür düşünce varmış.

• Seni kim kızdırdı böyle ya

0|0
    4|3

Kızlar Ne Diyor 10

• Karşılıklı usluplaşmadan kaynaklı tavır bunlar. Kişisel olrak kendini eleştirmelisin.

Gerçekten bilgili ateistler neden herrhangi bir kavram tartışmasına girmiyor.

Ben tartışmaya girenlerin ( ergen dineine mensup insanlar olduğuna düşünüyorum özellikle deistlerin)

13|3
    1|0
  • Ya ben anlamıyorum bu inanmayanlar kalkıp dinlar hakkında niye soru açar?Özellikle müslümanlar hakkında.Sonra yorum yapınca yok bunlar niye saldırgan asıl siz saldırgansınız.Adam içki haram mıdır diye sormuş inanmayanlar gelip yorum yapıyor.İnanmadıkları yok saydıkları bir din hakkında niye yorum yapıyor? İnanmadıkları yok saydıkları bir din için neden soru soruyor? Aslıdan sizin bu durum hoşunuza gidiyor.Sürekli dini kötü göstermeye çalışmayın.Din tartışılmaz.İnanırsın ya da inanmazsın.İnanmıyorsun bilmediğin inanmadığın şey hakkında niye konuşmaktan kendini alamaz bu insanlar.

13|3
    2|1
  • Ben inanmıyorum diyen kimseye, kimse gelip saldırmıyor. En azından ben öyle birşey görmedim henüz. Burası bir soru cevap sitesi,makara kukara yapabilirsin tabiki.. ama bunu yapacağın o kadar konu varken din konusuna yapmak niye? Birinin gelipte hey demesi gayet normal, özellikle dinlerini sahiplenmiş kişilerin bunu demesi kadar normal birşey yoktur bence.

Asıl sorun olan şey, din konusunun dalgaya alınmasıdır ki,bence bu inananlara saygısızlıktır. Ve de bir soru cevap sitesinde soruya karşılık dalga maksatıyla yanlış,saçma cevaplar vermek daha büyük bir sorun! Bilmeyen olabilir, bununla ilgili burada bir çok soru gördüm. Bence ciddi konular da biraz daha saygılı olunmalı, inanmıyorsan bile inananlara saygıdan, nsanlara saygıdan.

Saygı duy ki, saygı bekle.

9|3
    2|0
  • Bak güzelim sen inanmayabilirsin eyvallah ama gelip dalga geçersen ki kendinde diyorsun bunu, o insanın sana sarmamasını beklemek mümkün mü?

10|3
    2|1
  • tutumunu düzelt ondan sonra burda bu soruları sor...

senin tutumun bozuk , burda resmen anarşist tavırlar , asi tavırlar sergilemeye gelmişsin sadece din konusunda değil bu her soruya bir tutumu bozuk cevabın var...

ayrıca inananlar için yaradan(bende dahil) ayrı bir yerdedir ve kimse onla dalga geçemez...sen inananların kalbine taş atma ki sert çıkmasınlar oldu mu...

9|2
    2|1
    • Deistim bebek.

Araştır bakayım haydi...

• evet agnostik gibi ama değişik yani bence göçebe :D

• Senmi humanistsin :) iki gundur sitedeyim iki gundur yorumlarinda sadece insanlara saldirmissin bu nasil bir humanistlik :)

• sizin her din ile alakalı konuda saldırgan ve dalgacı tutumunuzdan kaynaklanıyor olabilir mi?

şahsen ben yorumlarınızı dikkat çekmek adına yaptığınızı düşünüyorum...

inanmıyorsunuz ama her din konusuna aykırı cevaptanda kaçınmıyorsunuz...

insanlara neden bu tavır diyeceğinize ..siz ne yapmaya çalışıyorsunuz...bu kadar insana bunun cevabını verin derim...

ben inanıyorum kendime...siz inanmıyorsunuz kendinize...susun oturun ...kimsede size birşey demez =)

6|1
    0|0
  • Sen insanlarla dalga gecersen onlarda senle gerizekali diye dalga gecerler

Önce bi düsün ben de yapiyormuyum diye kendi yaptigin birseyi baskasi yapincada niye zoruma gidiyor.Sen niye baskalarinin yapmasindan hoslanmadigin seyi baskalarina yapiyoraun sana gerizekali diyenler hakaret ediyor demi sende dalga gecerek.hakaret ediyorsun.Hem niye dalga geciyorsun cool gozukmek adinami sorry ama bu soruyu sormakla bile kezbanligini ispatlamissin.

Amac ne?Dikkatleri üstüme cekmek.

Yenge yengee kezban yenge naninana

1|0
    0|0
  • dine saygılı olunması ile insana saygılı olunması karıştırılıyor mu acaba. dini biri isterse yerden yere vurabilir bana göre. hem de bunu keyfince yapabilir. ama bir insan yerden yere vurulacaksa dikkat edilmeli. o da yapılmamalı değil. ama daha dikkatli yapılmalı.

1|0
    5|2
    • bir fikri, inancı insan keyfince yüceltebiliyorda keyfince yeremiyor her zaman. garip.

• İnanmayan biri benim inancıma saygı duymayıp , terbiyesizlik yapmadığı sürece saygım vardır kimseni yargılamak benim haddim değildir. İnançsız çok arkadaşımda vardır,sen milletin dinine saygı duy ki seninde dinsizliğine saygı duysunlar ;)

3|0
    0|0
  • Saldırgan olmadıkça kimseye bir şey yapıldığı yok inanç konusunda. İnanmadığını söyleyen herkese tavır almıyorlar. Eğer sana karşı alınan bir tavır varsa tutumundan kaynaklı olabilir.

12|5
    3|0
Yükleniyor...