Sporda neyi yanlış yaptım :( ?

arkadaşlar ben yeni spora başladım zayıfım baya 49 kiloyum 55 olmak istiyorum ilk bisiklete bindim sonra uzay bisikletine bindim sonra evde devam ettim 30 squat ağırlıksız bacak egzersizleri sonra 3gun ara verdim yeni başladığım için tekrar gittim bisiklet squat dün bisiklet uzay bisikleti bacak egzersizleri 5 kilo dumble ile squat 2gundur yürüyemiyorum :(

0|0
6|12

En İyi Erkek Görüşü

• 1.'si çalıştığın bölgenin ağırması güzel birşey demekki işler yolunda gidiyor
    2.'si spora 3 gün ara vermek fazla uzun süre niye o kadar ara verdin
    3.'sü madem kilo almak istiyorsun neden bisiklet, koşma, yürübe vb gibi kardiyo egzersizlerini yapıyorsun.

2|0
    0|0
    • vücut ısım artsın diye baş egzersiz gibi düşündüm 15dk felan 10dk uzay bisikletiydi kesinlikle kilo kaybetmek istemiyorum birde ağırlık 7kiloda olabilir başka hangi egzersizi önerirsınız napmalıyım

• aslında hafif kas istiyorum çok az karında birde kalçam yaza kadar sıkı olsun istiyorum hedefim 55 kilo olmak yaza kadar gerekirse kalçama basenden alıp kalçama koydurucam

• O ne ya basenden alıp kalçama koydurucam 😌

En İyi Kız Görüşü

• ilk basladıgında öyle olur bende ilk 2 hafta ayakkabımı bile giyememistim yani :D önce az yap gün gectikce artırırsın agrıyo diye gitmemezlikte yapma hareket ettikce acılırsın

1|0
    0|0
    • ay çok tşkler aynıyız Vallahı butun gun yataktan çıkamıyorum aynen oyle yapıcam sanırım :)

• cık sen hareket ettikce acılırsın yoksa öylece kalırsın :) bide dusa gir bir kas gevsetici al biseyin kalmaz :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Squat çok riskli bir hareket. Yanlış yaparsan direkt dizlere yük bindirirsin. Dizlerinde ağrı varsa yanlış yaptığın içindir. bir kere bile yanlış yapmamalısın o hareketi, yoksa dizini sakatlayabilirsin. Doğru yapmış olsan bile ilk seferde fazla yüklendiğin için kaslarını zorlamış olabilirsin. Başlangıç için fazla yüklenmişsin.

1|0
    0|0
    • ne kadar süre ara vermeliyim sanırım fazla yüklendim

• Eğer kasları zorladıysan çok ara vermene gerek yok. Zaten ara vermişsin, yine yap ama çok hafif tempoda yap. Kasları ısıtmak için mesela en fazla yarım saat bisiklet yapabilirsin. Kötü ağrılar geçene kadar böyle devam et.
      Yalnız dizlerine çok dikkat et, bisiklette de seleyi düzgün ayarlamazsan dizlerine zarar verebilirsin.
      Hareketleri çok yapmak yerine her seferinde doğru yapıp az yapmak daha iyi.
      Bir de bu squat hareketine çok çok dikkat et. Bir defa bile yanlış yaparken dizlerini sakatlayabilirsin. Hoca nasıl gösterdiyse öyle yap, kalçaları çok aşağı indirip kalkma.

• İlk başladığında ağrıması normal fazla yüklenmişsin kaslara.
    Kilonu kas kitleni çoğaltarak alabilirsin

1|0
    0|0
    • şimdi ne kadar süre ara vermeliyim merdiven bile çıkamıyorum yürürken bacağımı bukemiyorum

• ben bangkoktayım burada okuyorum spreyi bulamam çok ama tşkler

• Rica ederim 😊

• Bir kaç gün day day durur,
    daha sonra yürümeyi öğrenir, hatta koşarsın.
    :)

1|0
    0|0
  • 1. Bisiklete filan muhtemelen spor salonunda bindin sonra eve gidene kadar bir süre geçti ve squat yaptın gidene kadar kasların soğudu ve kan dolaşımı yavaşladı ve ağrıdı diyebiliriz.
    2. Zayıfım diyorsun neden bisiklete biniyorsun.
    3. 30 squatı tek seferde yapmışsan 10 ardan 3 sete ayırmamışsan oda ağrı yapabilir ,
    4. Spor yapıldıktan sonra hipertrofi olur yani kaslarda minik yırtıklar oluşur milyonlarca bu yırtıklar sonra proteinlerle dolar ve büyür bu biraz ağrı yapar ve laktik asit birikimide olur çalışılan bölgede oda ağrı yapar.
    5. Ayrıca ben 13 yıldır spor yapıyorum bacak antremannından sonra 2 gün bacaklarım ağrır kokrma yani :)

0|0
    0|0
  • Hamlamıştın yani yata kasların pert olmuş sen 3 gündeson sürat azimle hepsini zorladın 1 hafta ağrı çekiceksin maalesef. :S Yavaş yavaş başlamak şart.

0|0
    0|0
  • Ayni kafada ve ayni durumdayiz 😄😄 Bende 57 kg yim. Spora basladim ama evde. Ilk gunlerde agrilar normal. 5 gune kalmaz gecer ara vermezsen bir daha tekrarlamaz.

0|0
    0|0
    • ufaktan gine başladım :D yığılmak yok hedefımızdekı vücuta gelene kadar

• öyle kas değil çok hafıf belli belirsiz karında ve sıkı bir vücut

• Hmm. Yilmak yok. Atlatmak da yok
      Ok

• Normal

0|0
    0|0
  • ne squatı ne uzayı ne şeyi... şınav mekik barfiks en iyisi...

0|0
    0|0
  • hamlıktan o yeni başladığın için

0|0
    0|0
  • ters hareket yapmışsındır dicem, bisikletleri kaçlı set yaptın?

0|0
    0|0
    • 15 dk 10 dk felan

• çok mu minyonsun da bu kadar ağır geldi hafif şeyler

• kiloyla squat yüzünden 5yada 7 kilo vardı 35defa birde 15tanede normal squat 49 kiloyum 168 170 arası boyum

• bence başka pisikletede binmelisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hamlık olmasın

0|0
    0|0
  • Dogru yapmissin eger agri varsa.

0|0
    0|0
  • E alışkın olmadığın halde birden bu kadar yüklenirsen o kasların ağlaması normal.

0|0
    0|0
  • 30 squat yeni başlayan biri için az değil ondandır ağrıların

0|0
    0|0
  • ya sen kilo mu almak isytiyorsun enden spor yapiyorsunki ye baya kilo alirsinn

0|0
    0|0
Yükleniyor...