Protein tozu kullanmanın zararı var mıdır?

Fitness yapıyorum fakat besinlerden yeterli protein alamıyorum protein tozu önerdi spor hocam fakat kullanmaktan çekiniyorum bazı sitelerde zararlı olduğu bazı sitelerde ise bir zararı yok deniyor spor hocamada sordum bir sorun olmaz dedi dozunu kaçırmadığın sürece bu protein tozunun bir yan etkisi veya zararı var mıdır?

0|0
2|13

En İyi Kız Görüşü

• Var tabii ki şöyle ki amatör birisi toz kullanamaz ölüme kadar götürebilir. Tozu anca prof. vücutçular kullanabilir hatta onlara da zarar verebiliyor tabii tozdan toza fark var merdiven altı bir tozsa öldürür. Birisinin kalbi yırtılmış o kalitesiz tozlar yüzünden.

0|0
    0|1
    • Yavaş salla

• besyo okuyorsan bilirsin bende sırtta ve boyunda fıtık var.1 sene bende vg yaptım ama ağrılardan dolayı bıraktım. yeniden başlamak istiyorum, vg benim için sporun ötesinde birşey ama bazı doktorlar evet vücut geliştirme yapabilirsin dedi bazıları kesinlikle ağır kaldırma dedi. senin görüşün nedir?

• yaparsın ama belirli şeyleri yaparsın mesela bazı hareketlerde özellikle trainerler bel/boyun fıtığın var mı diye sorar sonra yaptırır yani yaparsın ama dikkatli yapman lazım her şeyi yapamazsın hareketlerin daha kısıtlı olur veya trainerin o bölgeyi çalıştıran başka bir hareket önerir

En İyi Erkek Görüşü

• :) ya varya işde bu sporu yapıpda tabiri caizse böyle ötüüü yemeyenlerin attığı çamur kardeşim protein tozu ya da protein mantığı nedir biliyormusun? önce onu araştır öğren standart yaşam için kg başına ortalama 1 gr protein olan kas kütleni form korumak için kg başına 1, ila 2 gr protein kas kütlene ekleme yapmak kas kütleni büyütmek için ortlama 3 gr kadar alman lazım buda gıdalarla çok ama çok zor... suplementler yani türkce adı besin takviyesi steroid vs gibi durumlara bulaşmadığın sürece zararı kesinlikle yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Oldurur bile

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• www.kizlarsoruyor.com/.../a47663-protein-tozlari-hakkinda-genel-bilgiler
    Bu bir ek takviyedir ana besin yerine geçmez, beslenemiyceğini düşünüyorsan bu sporu yapmanın anlamı yok

0|0
    0|0
  • Şimdi bunda şöyle bir hastalık var. Hiç bir eczacı ilaçların normal şekilde kullanıldığında zararsız olacağını iddia eder. Bu bilgiler böyle empoze edilir. Protein tozu içinde aynı şey geçerlidir. Profesyonel sporcuların kullanmasının sebebi sezonluk çalışmasıdır. Yani amatörler kullanmamalıdır. Sağlam ve sağlıklı vücut uzun vadede düzenli sporla yapılır.

0|0
    0|0
  • Yok kardeşim, zararlı diyenlere hiç aldırış yapma.
    Yeterli besin değerine ulaşamayınca kullanmak yararlı kas gelişimi için.
    Bende kullandım gayet iyi.

0|0
    0|0
  • Yok dıe bılıom kanks

0|0
    0|0
  • 1930 larda doktorlar tv ye cikip sigara yararlidir diyorlardi. Yani uzmanlarin goruslerine inanma sen. Çogu markalarla anlasmali. Kisacasi zararlidir

0|0
    0|0
  • doğal protein daha iyi değil mi

0|0
    0|0
  • herşeyin bir yan etkisi vardır elbet. ama zararı yok bir sürü vücut geliştirmeciler kullanıyor ama devamlı kullanman lazım bırakmamalısın..

0|0
    0|0
  • zararlı tabi doğal değil ki onlar

0|0
    0|0
  • Kısa vadede bir zararı yok denilebilir. Spor yapış sürene , kullanma miktarına göre ileride karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları oluşturabilir.

0|0
    0|0
  • Yok deniliyor ama güvenip kullanmam ben

0|0
    0|0
  • Ciğerlerin yağlanır kullanma

0|0
    0|0
  • Doğal beslenin. yapay ürünler sakat

0|0
    0|0
Yükleniyor...