Çocuktan al haberi derler ya çocuktan haber alınır mı?

Sabah aklımdan ne zorum varsa hava alma bahanesine kendimi börekçiye attım..

bi hatun yanında 2 tane kızı benden 5 sn önce girdiği için sırasına engel olmayıp sıramı bekledim..

hatun 1 kilo kıymalı börek 5 tl'lik su böreğ istedi..

çocukların yaşı muhtemelen 7 ve 4 gibiydi..

__büyük olan anne sen bu börekden yapamıyomusun? dedi

annesi yapabiliyorum

__ee niye burdan alıyoruz?

?!?!?yaparımda ee ıı kem küm

__ozaman bukadar güzel yapamıyosun demek ki sorusuyla karının suratının düşmesi ve börekçiyle göz göze gelip gülüşmemiz bir oldu..

abi sen nesin ya bacak kadar boyunla annene laf sokuyosun korktum tırstım valla billa..

var mı böyle çocukdan al haberi vari olaylarınız..

sabahın şu saatinde peynirli börek eşliğinde kola içen bir canlıyım..

gizlcan sen otur böreğini yi<3

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• Turta, otuzu devirdiğinde seni görmek istiyorum. Bu kadaar hamur işinin etkilerini gözlemlemek için, sırf meraktan :DDD

var, olmaz mı? ilkokul birdeki yeğenimin ingilizce ödevini yaptırıyordum geçen gün, bir şey ezberletiyorum, telaffuzu bu farklı yapıyor ben farklı. böyle olacak diyorum, hayır diyor sen iyi öğrenememişsin. dedim ne alaka? senin zamanında okullar iyi değildir heralde diyor. (halbuki aynı okulda okudum ben de slkdfjsdjkfsf) ama dil pabuç gibi. onu da diyince, olsun o zaman öğretmenin iyi değilmiş ya da o anlatmış anlatmış sen anlamamışsın dedi en son. sustum :D

1|0
    0|1
    • 30'u devirdiğimde hala buralarda olursam tabiki görürsün:D yediğin nerede gidiyo suallerini bolca alıyorum cevaplamakdan sıkıldım o derece..

yeğen fena ya herşeyede cevap verilmez ki insana bi kal gelir dimi dimi

• ahh bu yeğenler :))

• bazısı öyle işte yiyor ama nereye gidiyor belirsiz. sevimli hayalet casper gibi :DD

fenalar cidden, yoruyor insanı kal geliyor zaten, susayım bari diyorsun :D

Erkekler Ne Diyor 16

• Arkadaşımla ünlü bi pastanede geçen yaz dondurma kuyruğuna girdik önümüzde sewgili çifte kumrular wardı sıra onlara geldi kumrulardan erkek olanı dondurmacı dayının neyli olsun sorusuna hepsinden karışık olsun 2 tane 1 er TL lik olsun demesiyle ben we arkadaşım birbirimize bakarak hıçkıra hıçkıra gülmemize neden olmuştu bu konu hakkında aylarca arkadas ortamında geyik yapmıstık :D

1|0
    0|0
  • böyle bir çocuğum olsa burun deliklerinden kaldırırım

1|0
    0|0
  • Börekçi dedinde aklıma geldi ve 2 dakikadır kesintisiz gülüyorum bunları yazarkende krizdeyim..

Arkadaş önde ben arkada börekçinin birine daldık böreği ben ısmarlayacaktım..Arkadaşım masaya geçti ben direk bize 2 kilo börek dedim masaya doğru yol aldım masaya oturdum yüzümü börekçiye döndüm ki adam bana şaşkın şaşkın bakıyor abi dedi 2 kilo mu 2 porsiyon mu :D

Pardon ya porsiyon tabiki dedim ama adamın bana o dakikadaki şaşkın bakışı hala güldürüyor beni:D

1|0
    0|0
  • birgün otobüsteyim 5-6 yaşlarında ki çocukla annesi konuşuyor bende hemen arkalarında oturuyorum. - anne o amca kimdi - kitapçı olum - senin poponu elledi babama söyliycem - hayır olum ellemedi sen yanlış görmüşsün.

akşam evlerinde ne oldu 10 sene geçti hala merak ederim :)

1|0
    0|0
  • Bu sabah tek börek yiyen sen değilsin. Çocuklardan allah beni korusun. Ukala ve küstah tavırlarından oldum olacı çekinmişimdir :)

1|0
    0|0
  • Evet eski sevgilimin beni aldattığını kardeşinden öğrenmiştim "çocuğun dibi" :D

1|0
    0|0
  • çocuklardan hiç haber almadım ama

afiyet olsun elmalıturti <3

1|0
    0|0
  • peynirli börek iyi gidiyor sabahları öğlen hacaoğlu pidesi de iyi gidiyor kıymalı yanında ayranı olucak

1|0
    0|0
  • Onu bilmiyorum turtam da benim 1 yaşındaki yeğen Iphonun kilidini açıyor hemde isteyerek anasını satim yeni nesil canavar :)

Ben kapıyı açmayı 5 yaşımda öğrenmiştim :)

1|0
    0|0
    • çok fenalar ya ciddi nolcak bu yenineslin hali

• teknoloji ile çocuklarda gelişti. İyi birşey aslında bu yaramaz ve küstah olmadıkları sürece :)

• Oo hem de haber ajansı gibi sormadan döktürenler var

1|0
    0|0
  • ne cocuk ne de soktugu laf... tek bırsey dıkkatımı cektı

o anda borekcının cocuga bakıp gulmesi gerekıyorduuuuuu...

1|0
    1|0
    • gülesi gelmiş sanırım tebessüm ettiğimi görünce oda alenen gülmeyi yeğledi sanırsam

• eet çocuğa bakılmalı :)

• tamam tamam daha fazla sınır etme beni:)

keske aklıma bır hıkaye geleydı de bu konuya hıc gırmeseydım :)

• Her anne çok iyi börek yapacak diye bir kural yok.

1|0
    1|0
    • sen şimdi anlatılmak ıstenen şeyden bunumu anladın.

• çok doğru çocukla ryalan söylemez

1|0
    0|0
  • madem öyleyse neden haber spikerleri cocuk degil buda çelişkidir :P

1|0
    0|0
  • :)) afiyet olsun börekle cay daha hoş olurdu :))

1|0
    0|0
  • Allah canını almasın sabah sabah böreğin yanında kola mı içilir böreğin yanında kola içmene mi yanayım yoksa sabah sabah içtiğine mi :) Evet çocukların ağzı laf tutmaz tüm herşeyi dökerler geçen misafir geldi yeğenlerim evin herşeyini söyledi elin adamlarına :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Eski mahallede komşunun kızı bize gelirdi hep. Birgün annesine demiş; sen güzel yemek yapamıyorsun; pentin in annesi güzel yapıyor. Kadın bidaha bize göndermedi çocuğu :)

1|0
    0|0
  • evde ne olup bitiyo tüm tarafsızlığıyla çocuklardan öğrenilebilir örnekte olduğu gibi genelde rezillikle sonuçlanır :)) nişanlıyken eşimin yeğeni de herkesin içinde bizimle ilgili pek duyulmaması gereken şeyleri söylemişliği var hala utanç verici off :)

1|1
    0|0
  • Kuzenime yasak olmasına rağmen dondurma yemesine izin vermiştik.Daha annesi kapıdan içeri girmeden, "Anneee ben bugün ne yedim biliyoo musun? kih kih"

Çocuklar çok felaket çok :)

1|0
    0|0
  • çocuklar açıksözlü ve doğallar.hissettikleri gibiler.kalplari ve akılları arasında bir set yoktur daha.özgürler.zaten büyüdükçe belli kuralları yaşıycaklar.bende çok şahit oldum böyle otobüsdeyken içeriyi bir koku saldı herkez rahatsız oldu.küçük kız.öff püüff.dede kim osurdu yaw1senmi yaptın.dedi.bağırarak.biri yapmış kimm diyo.dedesine sen evde çok yapıyosun senmi yaptın dedi.birde markette tam sorun ne bilmiyorum ama çocuk ısrarla annesine sen öyle demedinmi niye yalan söylüyosun.sen dedin diyodu.:))yalan konuşmamak gerek.

1|0
    0|0
  • kesinlikle doğru...

2 yaşındaki yeğenim biz ablamla harıl harıl dedikodu yaparken uğraştığı her ne varsa bırakıp bizi dinlemeye başlıyor ve biz hemen dedikoduya son veriyoruz, ne olur ne olmaz diye..

gizli saklı işler yaparken onu yanımızda asla götürmüyoruz; çünki sorular sorulunca konuşamasa bile jest ve mimikleri ile tüm sorulara dürüstçe cevaplar veriyor..

mesela; biz kahve falı bakarken bizi izlemiş ufaklık, en olmadık misafirlerin yanında kahveyi içip fal bakmaya falan başladı...

daha bir sürü şey var..

acayip zekiler ve bildiğin tehlike unsuru :))

1|0
    0|0
    • gizli saklı işte yapılmaz valla küçümenler

• evet kesinlikle öyleler 18 ay ile 60 ay arası çok önemli ve 2 dil öğrenmesi için en ugun yaş

ölümmeleğini öldürdüler :((

• 7-8 arkadaşım vardı 3-4 tanesi hala bulamadım onlarıda bulayım

kızılayda kutlarız :))

• Bi kere bizim de basimiza gelmisti

Pazara gittik ailecek ablamlar yeğeler falan . Kucuk ablam buyuk ablamin ceketini giymis pazara giderken pazarda kucuk ablamin kizi anne bu ceket kimin diye sordu ablamda benim kimin olacak dedi yegenim basladi aglamaya anneee sen bana yalan söylüyorsun senin boyle bir ceketin yooook diye o kadar kişinin icin de çok ta kalabalikti ama bagira bagira agliyor bu ceket senin degil diye ama herkes cok gülmüştü :D

1|0
    0|0
  • Tarih çocukların hayalgücünden salladığı olaylar sayesinde ya idam edilen yada ömrünü kodeste geçiren masum insanlarla doludur . Yani çocuktan al(ma) haberi .

1|0
    0|0
  • güzel yapamayabilir de...

1|0
    0|0
  • bir alem küçük çocuklar ya

1|0
    0|0
  • Cocuklardan haber kolay alinir :-)

Benimde 3 yasnda yigenim var ve onuda sevgilimle bulusmaya goturdum vre hemen enisteme anlatmis eger anlatma desem inadina anlatir kucuk falan ama herseyi oter

1|0
    0|0
  • "yavrum hadi bize gel ... ile oynarsınız" diye seslenen komşuya balkondan "haayır annem izin vermiyo çünkü babam sana uyuz oluyomuş" diye bağıran çocukla aynı evde yaşamak korkunç olurdu. ajan gibiler veletler.

1|0
    0|0
Yükleniyor...