Hiç aşkınız ve mantığınız arasın da kaldınız mı?

Hiç böyle bi ikilem yaşadınız mı hayatınız da? Yaşadım diyorsanız eğer hangisini seçtiniz peki? Özetle hangisi daha baskın gelir siz de?

0|0
32|36

En İyi Erkek Görüşü

• Aşkın hüküm sürdüğü yerde

akıl köledir

aşkın dondurucu ateşinde var oluşunu yakmak

yok olmak

sonra yeniden küllerinden doğmak gerek

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• her durumda BeşiktAŞK

1|0
    0|0
  • oldu ben sevdim söyleyecem sonra bir takım sorular oluşuyo kafamda mantığım diyo seni niye ğensin seni tersler belki başkasını seviyodur hep o çıktı karşıma

1|0
    0|0
  • Mantığımı seveyim beni hiç yanıltmadı :D

1|0
    0|0
  • İnsanların aşk ve mantık diye ayırdığı şeyin ikisi de duygudur aslında. Mantıkla kastettiğin, senin incinmemeni isteyen yönündür. Aşık yönünse ise deli olan yönün...

1|0
    0|0
  • Kaldım, aşkı tercih ettim, sabrettim, mantığıma ağır gelen şeyler oldu, yüreğim yandı, aynayı tuttum, kendisini gösterince kaçtı, biraz üzüldüm, ama sonra aşk gidince bir rahatlık geldi yüreğime, zaten değmezmiş dedim. Artık önce mantıkla xd sonra da peşinden aşkla.

1|0
    0|0
  • mantığımı kullanarak aşkı seçtim. çünkü acı her ne kadar aşkın içinde var olsa da pek canımın istediği bir şey değildir.

1|0
    0|0
    • Cok guzel bir cevap. Sirf aci cekmemek icin haketmeyen kisiyle birlikte bende hayatima haksizlik ediyorum.

• Son 1 yıldır mantığım ne diyosa o...

1|0
    0|0
  • kaldım tercihim aşk oldu ama son pişmanlıkta fayda etmedi

1|0
    0|0
  • aşk ile mantık arasında kalabilecek yegane yetenek kadındır

erkekler aşk ile mantık arasında kalmazlar

1|0
    0|1
  • pek çok kez pek çok kezde mantık galib geldi kaçınılmaz son :)

1|0
    0|0
  • Herkes kalmistir frekans. Ask zaten mantigi bulanmasidir bana gore. Bazen keske olmasa dedirtecek kadar hem de insana...

1|0
    0|0
    • Kesinlikle Deca, 2 sinin orta da buluşması Bing Bang patlaması gibi bişey oluyor sanırım insan hayatın da, gerçi ben çokta yaşayabile görmedim o patlamayı :P

• Ahahha bişey diyemiyorum kendim kaşındım çünkü, tamam hiç değilse tekerlekli sandalye falan olsun, bi işe yarasın barim, üşengeçlikler basıyor bazen biliyor musun, binip üstüne bülent ablamız gibi gezmelere falan cıkarım, yada en kötü tuvalate falan bile gider insan, öyle deme insanın en cok üsendiği şeylerin başın da geliyor bazen:p

• ahahaha bana anlatma. bazen üşenmeye bile üşenirim ben :DDD

• Evet kaldım ve sonunda mantığımı seçtim

1|0
    0|0
  • olmadı hiç ama olsa mantığımın dediğini yapardım

1|0
    0|0
  • Genelde Galip gelen Hep Aşk olmuştur :D))

1|0
    0|0
  • Dipsiz bir kombinasyon ''aşk ve mantık'' kılıçları kuşanıp ikisiyle hücum etmek gerekiyor...

1|0
    0|0
    • Mantik oyle diyor evet ama aşk bunu duyunca bizimle dalga geciyor iste. Ah keske 2 sinin bi kokteylini yapabilmek herzaman mumkun olsa :)

• Beylik bi' laf etmekten kaçınıp ''keşkene'' ortak oluyorum. :)

• Aşkım olmadıki hiç

1|0
    0|0
  • Cok kaldim ama artik imkansz kalmam yani bi daha

1|0
    0|0
  • aşkda mantık da aynı şeydir

1|0
    0|0
    • Tam olarak anlamadim desem, biraz daha acar misin :)

• Bi sarki var ya, sevgi anlasmak degildir nedensiz de sevilir. Bence sevmenin gerekcesi ya da sebebi olmaz. Ilk mesajim da dedigim gibi potansiyel meselesir, amasi çünküsü yoktur bana gore :)

• dediğin gibi o şarkı. sen platonikaşık olduğun kişiye nedensiz mi oldun ? tipi gözü konuşması yürüyüşü gülüşü bunların hiçbiri etken değilmiydi :)))

• kimi zaman ama herzaman mantıktır bence

1|0
    0|0
  • ikilem varsa ask yoktur problemlidir. ask herseyin üstünde degil miydi?

1|0
    0|0
  • Hayır, kalmadım.

1|0
    0|0
  • mantık daha mantıklı gibi)

1|0
    0|0
  • bütün mantıklı aşıklar kalır

1|0
    0|0
  • o değilde siz bu balonları nasıl alıyorsunuz

1|0
    0|0
    • Kurallara aykırı soru, cevap ve yorumları şikayet ediyorsun. Daha sonra bunların bi istatistiğini cıkarıyor yönetim, eğer başarı oranı %90 üstü ise el sıkışıp anlaşıyorlar seninle:) Tabi daha daha başka şartlar da var, şu link ten inceleyebilirsin

• anladım saol

• Uzun süre mantıkla ilerlesemde ne yapıp edip aşk kazanıyor.

1|0
    0|0
  • evet, iki kez kaldım. ikisinde de mantık ağır bastı

1|0
    0|0
  • yasadim..aski seciyim dedim ama pisman oldum

1|0
    0|0
  • her zaman mantıklı karar vermişimdir..

1|0
    0|0
  • Kalmazmıyım :( aşk mı para mı dediler ben sağlığı seçtim.

1|0
    0|0
  • mantık hep agır basıyor

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 32

• ben boyle bir sey yasadim,askmi mantikmi?desen? mantigi secdim iyikide secmisim diyorum dogru olan budur.seni burakan birini asiksin diye bekleyemezsin aylarca,yillarca aklinla haraket etmen lazim dogru olani o sana gosterir,askin gozu kordur derler dogruyu goremezsin o zaman... Bence mantik

1|0
    0|0
  • ilk yaşadığım aşkta tercih hakkımı aşktan yana kullandım kaybettim.ikincisinde birkez daha deniyim dedim hem mantık hem aşk olmadı oda.sonrasında mantık dedim hep.şimdi karşıma kim çıkarsa sevmiyorum,sevdiriyorum ama sevmiyorum.artık mantığımı dinliyorum.kalbimi kontrol edebiliyorum.

1|0
    0|0
  • kaldım evet mantığım o hoca sevme onu dedi ama kalbim sev dedi bende kalbimin sesini dinledim :) iyi halt ettim :)

1|0
    0|0
  • Aralarına girmedim.

1|0
    0|0
  • benim için çok zor bir soru gercekten :) dengelı olsa nasıl olur :) ama her zman kalp daha baskın çıkıyor kalbının ıstemedıgıne mantıgın evet dıyemıyor malesef :)

1|0
    0|0
  • yaşadım önce mantığı seçtim sonra içimde bişeyler kaldı gibi oldu onun pişmanlığıyla aşkı seçtim.sonra da mantığımı seçtiğim zamanlar haklı olduğumu görüp aşkımdan vazgeçtim

1|0
    0|0
  • Yaşadım. Mantığım daha ağır bastı.

1|1
    0|0
  • evet aşkımı seçtım sonucunda mantıgım yıne haklı çıktı tokat gibi yüzüme çarptı sanki

1|0
    0|0
  • askta mantik aramadim malesef ama mantikta onemli. iki senedir bir iliskim var ve mantiksiz oldugu icin problemler yasadim ama eger deli gibi asik olduysan neyaparsan yap mantik aranmiyor bence

1|0
    0|0
  • öyle bir ikilemde kalmıştım. ve mantığımın yolunu seçtim. o sizi hep doğru yola götürür. çünkü vicdanla mantık hemen hemen aynı şeydir.insanın vicdanı da asla yanıltmaz.

1|1
    0|0
  • aşk varsa mantık kaybolur, mantık varsa aşk kaybolur , ama en lazım olan bence mantıkk hata yapma rıskın yarı yarıya duser

1|0
    0|0
  • içinde az da olsa mantık olmayan aşk ta mutsuzluk getirir.içinde aşk olmayan mantıkta mutsuzluk getirir.aslında %30 mantıksa %70 aşk olursa ancak o zaman yemek güzel olur.aşk herzaman ağır basar.hayata birkez geliyoruz unutmamak gerek

1|0
    0|0
  • aşkta kaldım hiç de memnun olmadım hala aynıyım pişman olma sürecindeyim evet.

1|0
    0|0
  • Aşk ve Mantık.. yanyana gelebilecek en son iki kelime,aşkta mantık arayamazsın..Ya aşıksındır yada değil..Evet ben aşık oldum ama şimdi daha mantıklıyım artık..

1|0
    0|0
  • Kim kalmamıştır ki! Bende kaldım bu ikilemde. Aşk ağır bastı,aşkı yaşadım.Aşk yerini sevgiye bırakınca mantığım devreye girdi.Aslında en kötüsü ne aşkın ne mantıgın ağır basamaması;eşit ilerlemesi.

1|0
    0|0
  • Yaşadım. Şuan yaşıyorum. Aşkı istiyorum mantigim ne kadar hayir desede..

1|0
    0|0
  • kaldım, mantığımı seçtim.

1|0
    0|0
  • mantıken mantık :):))

1|0
    0|0
  • çok fazla hemde..

1|0
    0|0
  • Mantık doğru yolu gösterir.o dediğiniz aşk geçicidir. Allah mantığımızı kullanmayı nasip etsin!

2|0
    0|0
    • Kesinlikle canım, aşk değilmidir ki zaten gözleri kör, kulağı sağır olan. Mantık bize gösterir aslında dosdoğru ve bizi üzmeyecek gerçekleri.. İnşallah 2 sinin de birleştiği bi gelecek olsun ama:)

• Senin için mantıklı bir aşk gelir inşAllah:)

• Şu anki durumum..

1|0
    0|0
  • bu ikilemi yaşadım . aşkı sectim.pişmanmıyım evet !

1|0
    0|0
  • aşkta mantık ne gezer

1|0
    0|0
  • Hep mantığımla hareket ettim, hiçbir zaman kalbimin sesini dinlemedim.

1|0
    0|0
  • Her aksam bana mantıgımı hatırlatanlar var. Ben 4 senedır kalbımı dınleyenlerdenım.

1|0
    0|0
    • 4 senedir dinleyebildiysen kalbini o şekil, çokta katlanılmayacak bi durum yoktur demek ki, aynen böyle devam etsin ozaman:)

• 16 yasımdan berı yan yanayız zaten. Mantığı para, iş, kariyer olarak değerlendirenler mevcut.

• Haklısın, diyorlar ya aşk karın doyurmuyor, para da kalbi doyurmuyor ama işte, sevindim senin adına :)

• şu an o durumdayım zaten ...

0|0
    0|0
  • valla mantıktan kasıt aşık olmadığın biriyle para ve güvence için evlenmekse,sizi altından köşke koysalar mutlu olamazsınız.o yüzden aşk hayatında 1-2 defa karşına çıkar, ama mümkünse biraz mantıklı bir aşk.

1|0
    0|0
    • Yok mantik derken ondan kastimiz yok burda. Yani para ve guvence disinda, kalbin sana olacagini soylemesi, ama mantiginin bu iliskiyi desteklememesi, misal iliski de ask olmasi ama 2 nizin birbirinden tamamen farkli karaktere sahip olmasi ve bunun sonucunda surekli kavgalarin yasanmasi. Bu sadece bi ornekti, bunun gibi faktorler iste :(

• Pardon canim, gulecektim de orda, aglayiverdim sana :)

• hmm ben yaşadım öyle bir deneyim.kavgalar oluyorsa zor,hele birde saygısız sözler edilirse ben soğumuştum aşk maşk kalmadı.ama seninkini bilmem

• kaldmmmmm evt

1|0
    0|0
  • aşkımı amaç olarak alarak mantığımı kullandığım oldu...yani kendi bünyeme amacımın aşk olduğunu kazıdım ve öyle mantık yürütmeye çalıştım...

1|0
    0|0
  • mantığım ağır bastı

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    2
Yükleniyor...