Evli kadın daha mı güçlü ?

nedense türkiyede evli olmak kadını daha bir güçlü yapıyor . çalışsın çalışmasın evliyse eğer ortalama bir hayata sahipse siz istediğiniz kadar kariyer yapın okuyun edin didinin senden üstün olduğunu düşünüyor . mesela ben okudum ettim ayaklarımın üstüneyim ama evli değilim . evli olmayınca hemen neden evlenmedi kız güzel acaba birşey mi var diye düşünüyorlar . ailemdekilerlde hadi evlen falan diye baskı yapıyor .oysa ben evlenmek için evlenmek istemiyorum .gerçekten sevdiğim biriyle olsun istiyorum .birde bazı gözü açıklar çalışıyorum diye talip oluyor .öle bir erkekte istemiyorum .benim parama malıma muhtaç olmaması gerek . ben kendim için çalışmalıyım . seçici olduğum içinde evlenemiyorum . bekarsın anlamazsınlar bekara karı boşamak kolay lafları duymaktan sıkıldım .

Güncellemeler:
bekar kadına toplumda yapılan baskıdan bahsediyorum .bekar olmak suç muş gibi gözüküyor . böyle bir tercih hakkın yok .ya şeysin onların gözünde yada kız kurusu .

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Acayip güçlü oluyorlar. Hele bazıları evde dura dura, yiye yiye, iyice irileşerek korkutucu bir güce ulaşıyor.

Aile ve çevre baskısı ise bambaşka bir durum. Erkek halimle bana bile soruyorlar.

1|0
    0|0
    • ahahaa

• Güncellemene cevap: Takma kafana. Evlenmek için evlenilmez. Geç olsun, iyisi olsun.

• takmıyorum ki toplumun bakış açsısı bu .

Erkekler Ne Diyor 11

• kısmen katılıyorum kısmende katılmıyorum. evet evlilik kadını güçlendirir evlenince elmanın yarısı iken bütün olur. evet insanın mantığından aşağı kalmayan duyguları var ve evet bir bayan çalışıyor diye talipleri ilgileneni çok oluyor ama buda çokta yanlış değil. bir erkeğinde bayanın da kendisine bakıp dengi birini bulması gerekiyor...

0|0
    0|0
    • hayır ben sırf çalışıyorum param var diyen gelenlerden bahsediorum .kendilerine bakmıyolar . doğru üzgün okul okumamış tipler gelip talip oluyor .evliliğin kadını güçlendirdiğine inanmıyorum

• kişinin kendisine bakıp dengi birisini bulması gerekiyor dedim ve katıldım o noktada. evliliğin kişiyi güçlendirmesi doğru kişiyi bulmasıyla direkt alakalı...

• güzel bir evlilik yapabilmiş sürdürebilmiş insan elbette takdiri hakeder konuya bu yönden bakıyorum ben yoksa yaşa bağlı değildir elbet evlenmek

0|0
    0|0
    • ne ilgisi var başarıyla . sosyal hayatla özel hayat çok farklıdır . bu kadın ayakları üstünde mi çalışıyor mu ona bakarım ben . bir koca buldum evlendim evimin kadını oldum bu mu güçlülük

• başka bir insan ile birarada yaşayabilme becerisinden söz ediyorum..sosyal başarı göstermenle bunun alakası yok o ayrı başarı bu ayrı bir başarı

• iyide oda başarı sayılmaz . sonuçta istediğin gibi biri çıkmıyor olabilir karşına .bence şans birazda

• sana şöyle söyleyeyim, ablam bankada çalışıyor evli ve evli olmayan müşterileri gözlemlemiş evli olmayan aşırı kompleksli ve tutarsız davranıyormuş, evli olanlar ise çok relax kendine güvenen tiplermiş. ama bence kompleksli olmaları toplum baskısından dolayı kendilerinden değil.

0|0
    0|0
    • kompeksli değil evli insanlar öyle görmek istiyor . yani kompleskli olmak zorundaymış gibi görünüyor .nede kocası yok .

• insan evlenmek için evlenmemeli tabi sevdiği için evlenmeli ama gerçekten seveceği birini bulmak için de çaba göstermeli bence. elbette evli kadın bir çok bakımdan daha güçlüdür bana göre.

0|0
    0|0
    • niye ne ilgisi var evli olmakla güçlü olmanın

• ağzı olan konuşuyor birader

0|0
    0|0
  • evli kadının arkasında güçlü kuvvetli cesur ve adam gibi bi adam varsa bence o kadın çok kuvvetlidir ve güçlüdür

0|0
    0|0
  • Anne daha güçlüdür

1|0
    0|0
  • nasıl kendine yaşamayı layık görüyorsan öyle yaşa

0|0
    0|0
  • evlilik toplumun bi dayatmasından başka bişe değil

0|0
    0|0
  • kafana göre

0|0
    0|0
  • Aynen, hergun temızlık, eşyaların yerlerini falan değiştir bayagı guclenıyorlar :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• evlenip ayrıldım..aynen banada güzel kızsın evlen falan filan..ama seviyorsan evlen bence..yoksa gerekde yok.

0|0
    0|0
  • :) evli biri olarak sana söyliyim. ..bence seni dogru secimlerjn icin cok kiskanan evli birileri vardir...boyle bir baskinin uzerjnde oluşmasına izin verme derim

2|0
    0|0
Yükleniyor...